Beykoz Belediye Meclisi, 1 aylık tatile girdi

  • 0
  • 6171
Beykoz Belediye Meclisi, 1 aylık tatile girdi
Beykoz Belediye Meclisi, 1 aylık tatile girdi
Beykoz Belediye Meclisi, 1 aylık tatile girdi
Beykoz Belediye Meclisi, 1 aylık tatile girdi
Beykoz Belediye Meclisi, 1 aylık tatile girdi
Beykoz Belediye Meclisi, 1 aylık tatile girdi
Beykoz Belediye Meclisi, 1 aylık tatile girdi
Beykoz Belediye Meclisi, 1 aylık tatile girdi
Beykoz Belediye Meclisi, 1 aylık tatile girdi
Beykoz Belediye Meclisi, 1 aylık tatile girdi

​Temmuz Olağan Toplantıları'nın 3. ve son birleşimini gerçekleştiren Beykoz Belediye Meclisi'nde dünün aksine, tüm kararlar 'oy birliğiyle' alındı.

Yozgat Çayıralan ve Ordu Mesudiye'ye yapılacak yardımlar konusunda CHP, AK Parti'nin önünü kesmedi ve raporları kabul edip oylamada 'Evet' dedi. Böylece Temmuz ayı son oturumunda kararlar oybirliğiyle alınırken, Meclis'te yaşanan tartışmalar da güne damgasını vurdu. Daha önce Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Cavit Gül ile birlikte yardım kararına 'şerh' koyan ve karşı çıkan CHP'li Hakkı Emanet, CHP'li Cavit Gül ile birlikte Meclis'te karar değiştirip 'Evet' dedi. Başkan Yücel Çelikbilek, bu çelişkiye dikkat çekerek, “Ne oldu da caydınız?” deyince CHP'li Hakkı Emanet, "Grup kararına uydum" sözleriyle kendisini savundu. Bu arada oylama öncesi söz alarak, Beykoz'daki eksikler dururken, yurt içi ve yurt dışında Beykoz Belediyesi'nin yardım amaçlı işlerin içerisine girmesini eleştiren CHP Grup Başkanvekili Gülay Demirel, başlangıçta buna karşı çıksa da ilginç bir şekilde oylama sırasında 'Evet' oyu verdi. Her iki durumu da gülümseyerek ve esprilerle yorumlayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise konuşmasının sonunda ciddi bir açıklama yaptı ve "Her şeye rağmen bu kararların Meclis'ten oybirliğiyle çıkması çok sevindirici bir gelişmedir. Eğer 'oy çokluğuyla' çıksaydı, AK Partili Meclis Üyelerine haksızlık etmiş olacaktınız" şeklinde konuştu.

CHP’li Aydın Düzgün: “Yahu Başkan ne Yozgat’ı Allah aşkına…”

Başkan Yücel Çelikbilek: “Kabul etmiyorsan, etme!”

Beykoz Belediye Meclisi'nde gerçekleştirilen Temmuz ayı son oturumu, tartışmalarla başladı. Yozgat ili Çayıralan İlçesi'nde gerçekleştirilecek 'peyzaj çalışması' teklifinin oylaması sırasında CHP sıralarından Aydın Düzgün'ün "Yahu Başkan ne Yozgat'ı Allah aşkına..." diye seslendiği duyuldu. Başkan Yücel Çelikbilek ise bu sözleri duyduktan sonra "Kabul etmiyorsan etme... Git kendine o zaman başka kardeş bul. Biz Yozgat'ı kardeş bellemişiz" dedi. Bu sırada önünde duran raporu da okuyan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, CHP'li Cavit Gül ve Hakkı Emanet'in komisyon raporundaki karara 'şerh' koyduklarını öğrendi. "Eyvallah, önemli değil" diyen Başkan Çelikbilek, "CHP'li arkadaşların komisyonda RET verdiği raporu komisyondan geldiği şekliyle Meclis'e sunuyorum. Kabul edenler?" diye sordu. Bu sırada CHP'lilerin el kaldırmaması sonucu, Yozgat Çayırlan'a yapılacak olan peyzaj çalışması, Meclis'ten oy çokluğuyla geçti. Bu sırada Kardeş Şehir olan Bosna Hersek Srebrenitsa'ya Spor Salonu inşa etmek konusunda komisyon raporunu oylayacak olan Başkan Çelikbilek, söz isteyen Gülay Demirel'e söz hakkı tanıdı. CHP Grup Başkanvekili Gülay Demirel, söz aldıktan sonra şunları anlattı:

Gülay Demirel: “Kardeş Şehir kapsamında yapılan yardımları CHP olarak doğru bulmuyoruz!”

"Sayın Başkan, değerli Meclis Üyeleri... Öncelikle bu son Meclis toplantımız ve ondan sonra 1 ay tatile gideceğiz herhalde... Gitmeden şimdiden herkese iyi tatiller diliyoruz. Beykoz Belediye Meclis bütçesinden 'Kardeş Şehir' kapsamında biz CHP olarak, ilkesel olarak doğru bulmuyoruz! Ancak bu başlamış projelerin bitirilmesi konusunda hemfikiriz. Yapılan yardımların yerinde incelenmesi için her iki gruptan eşit sayıda Meclis Üyesinin ve teknik ekipten oluşan bir heyetin kurulmasını ve Meclis'in bilgilendirilmesini istiyoruz. 250 bin lirayla başlayan proje 600 bin liraya falan çıkabiliyor. İlçemizin ihtiyaçları giderilmeden, kadın evleri, çocuk yuvaları, mahalle parkları, gençlik merkezi gibi sosyal alanlar Beykozlunun hizmetine sunulmadan, gerek yurt dışına gerekse yurt içine yapılan bu yardımları Beykozlu vatandaşlarımıza yapılmış bir haksızlık olarak görüyoruz. Örneğin Örnekköy'de bir spor alanı yapılmadı."

Bu sırada Başkan Yücel Çelikbilek, söze başlayarak, Örnekköy de dâhil Beykoz genelinde 10 halısahanın inşasına başlandığını ve kısa sürede tamamlanacağını kaydetti. Bu yapılacak olan halısahalar için sponsor da bulduklarını anlatan Başkan Çelikbilek, yurt içi ve yurt dışına yapılan yardımları savundu. Yapılan tüm yardımların incelendiğini kaydeden Başkan Yücel Çelikbilek, özellikle imar konularında CHP'lilerin de içinde yer aldığı komisyonların olduğunu anlattı. "Biz bilmiyoruz" denilen hemen her şeyin komisyonlarda yer alan CHP'liler tarafından görülebildiğine dikkat çeken Başkan Yücel Çelikbilek, komisyonlarda bulunan kişilerin o işte 'ehliyetli' kimselerden oluşması halinde bir sorun yaşanmayacağını dile getirdi.

Bu sırada söze giren CHP'li üye Aydın Düzgün, "Tam 12 yıl oldu... Beykoz'un hâlâ bir nikâh salonu yok!" diye seslendi. Başkan Çelikbilek ise bunun üzerine şunları söyledi:

Başkan Çelikbilek’ten müjde: İstanbul’un en iyi Nikah Salonu Beykoz’a yapılıyor…

"Şöyle diyeyim Aydın Bey... Haklısın... Nikâh Salonu'nun projesi hazırlandı. Proje ihalesini yaptım, bitirdim. Ancak maalesef senin gibi aksak herifler, teknik bakımından problemli adam olunca, ben Boğaziçi'nden imar izni alamadım. Ben mecbur kaldım şu anda, nikâh salonunun yerini değiştiriyorum. Nereye yapıyorum biliyor musun? Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı'na yapıyorum nikâh salonunu... Her şeyi hazır... Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı dün aldık. Bittikten sonra bizim nikâh salonumuz, İstanbul'un en iyi nikâh salonu olacak."

Daha sonra geçilen oylamada, her iki grup üyelerinin de 'EVET' oylarıyla tüm kararlar Meclis'ten oybirliğiyle çıkmış oldu. Öte yandan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Meclis'in bir aylık tatile girdiğini hatırlatarak, gelecek toplantının 7 Eylül Pazartesi günü saat 10.00'da yapılacağını ilan etti.

Haber Merkezi

11 Temmuz’da elektrik kesintisi
Önceki 11 Temmuz’da elektrik kesintisi
Paşabahçe Ümit Kızlar sezona galibiyetle başladı
Sonraki Paşabahçe Ümit Kızlar sezona galibiyetle başladı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz