Beykoz Belediye Meclis Mayıs 1. Toplantısı ve gündem

  • Güncelleme: 18.05.2021 14:00
  • Okunma: 1593 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediye Meclisi Mayıs ayı 1. Olağan Toplantısı yaptı.
Beykoz Belediye Meclis Mayıs 1. Toplantısı ve gündem

Pandemi nedeniyle gecikmeli olarak yapılan meclis oturumunda Beykoz’da yaşanan son gelişmeler değerlendirilirken, İsrail Devleti’nin Filistin’e yönelik zulmü bütün partiler tarafından lanetlendi.

Onun dışında gündem dışı söz alan Meclis üyelerinden, Temel Karadeniz, İsraillin yaptığı cani saldırıları CHP ve Millet İttifakı adına kınarken, Cemal Sataloğlu da, Buz Beykoz Spor Kulübü harcamaları hakkında soru önergesi verdi.

CHP Meclis Üyesi Recep Süha Pekkip ise, Göllü Köyü’nde Beykoz Belediyesi Zabıtalarınca köylerde ahırcılık yapan kişilerin kapılarındaki gübrelerin kaldırılması istendiğini, aksi takdirde ceza kesileceğinin söylendiğini kaydetti.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin’in 10-16 Mayıs Engelliler Haftasına Beykoz Belediyesinin yapmış olduğu çalışmalara değinirken, “Beykoz AKDEM olarak buranın çalışmaları devam ediyor. 1-2 ay içerisinde hizmete başlamış olacak. Burada engellilerimiz müzik, sanat, seramik gibi birçok farklı aktivitelere katılacaklar. Engelli annelerine farklı kurslar vereceğiz. At ile tedavi eğitimizde ise ata binmeye müsait raporu getiren bütün engellilerimize bu eğitimimizi sunuyoruz. Evde engelli olan kardeşlerimize fizik tedavi uzmanı gönderiyoruz. Yine engellilere yönelik, kişisel bakım hizmetlerini evlerinde gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Huzur hakları Filistin’e

Beykoz Belediye Meclisi’nde son olarak gündem dışı söz alan Adem Sefer ise, Cumhur İttifakı olarak Mayıs ayında alınacak huzur haklarının Türk Kızılayı vasıtası ile Filistin’e gitmesine ilişkin ortak kararı alındığını belirtti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: