Güncel

Beykoz Belediye Meclis’inde Kasım ayı programı başladı

Beykoz Belediye Meclis’inde Kasım ayı programı başladı
2014.11.04 00:00
| | |
1458

Kasım ayı olağan toplantılarında açılış ve yoklamanın ardından 24 Ekim tarihli tutanak onaylandı ve oy birliğiyle kabul gördü.

Beykoz Belediye Meclisi'nin 31. Dönem Kasım ayı toplantıları başladı. Toplantının hemen öncesinde Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve mensupları, AK Parti ve CHP grubunu ziyaret etti. Meclis'teki tüm kararlar 'oy birliğiyle' alınırken, Başkan Yücel Çelikbilek ve CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan toplantı salonunu, birlikte ve neşe içinde terk etti.

Kasım ayı olağan toplantılarında açılış ve yoklamanın ardından 24 Ekim tarihli tutanak onaylandı ve oy birliğiyle kabul gördü. Ordu ili Mesudiye İlçesi'yle 'Kardeş İlçe' olunması ve Merkez Mahallesi'nde Beykoz Belediyesi tarafından Sosyal Tesis Binası inşası ila Çocuk Parkı Projesi'ne yönelik Fen İşleri Müdürlüğü teklifi oy birliğiyle kabul edildi. Bunun yanı sıra Ardahan Belediyesi Kars Caddesi'nin yeniden yapılması hakkındaki Fen İşleri Müdürlüğü teklifiyle yine Park Bakım Hizmet alımı ihale süresi konulu Park ve Bahçeler Müdürlüğü teklifleri oy birliğiyle kabul edildi.

‘Aydın Düzgün’ün ‘emekliliğe zorlama’ iddialarına Başkan Çelikbilek yanıt verdi

Meclis toplantısı sırasında gündem dışı söz alan CHP Grup Başkanvekili Aydın Düzgün, Beykoz Belediye Meclisi'nin kimi çalışanlarının 'emekli olmaya' zorlandığına dikkat çekerek, bu konuda duyumlar aldığını ve sorumlu ve yetkililerin bu baskıya son vermesi gerektiğine ilişkin düşüncelerini dile getirdi.

Başkan Çelikbilek: “Tavsiye ve teşvik dışında bir durum yok!”

Konuyla ilgili bir yanıt veren Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise söz konusu Belediye personelinin iddia edildiği gibi emekliliğe zorlanmadığını, aksine bunun tatlı dille teşvik edildiğini söyledi. "Bu konuda hiçbir personelimizle kötü olmak istemeyiz. Asla kimseyi zorlama gibi bir durumumuz yok. Ancak kimi personelin emekli olarak yerini genç Beykozlulara bırakmasının da zamanı geldi. Bu nedenle biz ancak 'tavsiyede' bulunuyoruz. Yoksa neden zorlayalım? Kimseyi 'emekli ol' diye zorlamadığımız gibi buna hakkımız da yok zaten... İsterlerse emekli olmasınlar. Ancak dediğim gibi biz kimseyle işe geç kalması, verilen işi yerine getirmemesi gibi konularda kötü olmayı istemeyiz" diyen Başkan Çelikbilek'in yaptığı bu açıklamayla Aydın Düzgün ve diğer CHP'lileri ikna ettiği gözlendi.

Beykoz Belediyesi 7. Seçim Dönemi 31. Dönem Kasım Olağan toplantıları, 5 Kasım 2014 Çarşamba günü sabah saat 10.00'da tekrar bir araya gelineceğinin bildirilmesinin ardından sona erdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Belediye Meclisi, Yücel Çelikbilek, Aydın Düzgün

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"