Beykoz Belediye kızları lig maçlarını heyecanla bekliyor

  • Güncelleme: 15.11.2020 17:35
  • Okunma: 2949 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi Spor Kulübünde, A Takım düzeyinde müsabakalara katılacak olan Voleybol kadrosunun antrenörü Aykut Aydın hedeflerini Dost Beykoz'a anlattı.
Beykoz Belediye kızları lig maçlarını heyecanla bekliyor

A Takım düzeyinde son katılım sağlanan 7 sezon önceki kadroda da yardımcı antrenör olarak görev yapan Aykut Aydın, uzun süredir görevde olduğu kulübünün kendisi açısından da bir aile ortamını barındırdığını ifade etti.

2020-21 Sezonu için çalışmalarına devam eden Boğaziçi ekibinin A Takımın tamamı altyapı yetişen sporculardan oluşıyor. Bu da ileriye dönük hedefler konusunda ipuçları da veriyor.

TVF Bayanlar Voleybol Bölgesel Lige katılım sağlayacak olan Boğazın İncileri, burada çıkacağı karşılaşmalarda başarı sağlarsa TVF Kadınlar Voleybol 3. Ligine devam edecek.

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü A Takım düzeyinde Hentbol dalı dışında Basketbol ve Voleybolda da Liglere katılma kararı alırken, Kulüp Başkanlığına getirilen ve aynı zamanda Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı olan Fatih Sağlam şu ana kadar hedeflenen planlamanın başarılı biçimde devam etmesinden dolayı da mutlu.

Beykoz Belediyesi GSK Voleybol Takımlar Antrenörü Aykut Aydın Dost Beykoz'a  yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Antrenman programımız aksama yaşanmadan devam ediyor. Tabii ki yıllar sonra A Takım düzeyinde lige katılım kararının alınması ile birlikte mevcut Yıldız ve Genç Takım Sporcularımızın dışında bünyemizden yetişen ve Galatasaray Takımına giden iki sporcumuz geri geldi. Sporcularım ile minik takımdan  beri beraber çalışmaktayız. Onların heyecanlarını yakından görüyorum. Her geçen gün daha da iyi duruma geliyoruz. Sağ olsunlar Takımdan sorumlu yöneticilerimiz bizleri hiç yalnız bırakmıyor. A Bayan Takım düzeyinde üst düzey takımlar fazlası ile var. Biz bu takımlar içinde en genç kadro ile lige gireceğiz. Bizim açımızdan da iyi bir tecrübe kazanım süreci yaşanacak. Kuraların çekimini heyecanla bekliyoruz. Belediye Başkanımız Murat Aydın'a, Kulüp Başkanımız Fatih Sağlam, Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Müdürümüz Ersen Sancar'a, Voleybol Şubesinde bizleri yalnız bırakmayan İskender Közen'e teşekkürlerimizi iletmek istiyoruz."

Aydın açıklamalarının devamında şunları söyledi, " Antrenmanlarımız ara vermeden devam etmekte. Her hafta bir takım ile de maç yapma düşüncesindeyiz. Nitekim yaptığımız dört hazırlık maçı ile de gelinen son noktayı, artı ve eksilerimizi de görme fırsatı bulduk. Lig Takvimi daha netleşmiş değil, rakiplerimiz de keza öyle. Salonda yaptığımız antrenmanlar dışında vakit buldukça da kondisyona dayalı, Fıtness salon çalışmalarına da gidiyoruz. Her şeyden öte en büyük ihtiyacımız olan şey maç tecrübesi, oynaya oynaya hatalarımızı en alt seviyeye indirmeliyiz. Dünya ve ülkemizde de etkili olan bir Pandemi süreci de var. Bu da sıklıkla maç yapmamıza engel. Her maçımız öncesi ve sonrasında pandemi döneminde belirlenen kurallara harfiyen uymaya çalışıyoruz. Maç yapılacak salonu en az bir saat öncesinden temizliyor dezenfekte ediyoruz. Her şeyden önce sağlık gelir, nitekim sağlıklı bir ortam olmaz ise en üst ligde oynasanız da sıkıntı yaşanmakta. Gerek Kulüp gerekse de bireysel anlamda kurallara uyuyoruz "

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Aykut Aydın