Beykoz Belediye Başkanından Kanlıca için yeni talimatlar

  • 0
  • 2858
Beykoz Belediye Başkanından Kanlıca için yeni talimatlar
Beykoz Belediye Başkanından Kanlıca için yeni talimatlar
Beykoz Belediye Başkanından Kanlıca için yeni talimatlar

Mahalle Buluşmaları Kanlıca’da devam etti. Başkan Köseler, vatandaşı tek tek dinledi, otopark ve veteriner sorununun çözümü için talimat verdi.

Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, yerinde ve birlikte yönetim ilkesiyle başlattığı “Mahalle Buluşmaları” kapsamında Kanlıca’da yıllanan sorunları halktan dinledi, çözüm için ilk talimatları verdi. 

Beykozluların ve demokratik yönetimin sesi olan “Mahalle Buluşmaları”nın 6. toplantısı ilçenin tarihi ve turistik mahallesi Kanlıca’da yapıldı.

Tarihi Kanlıca Meydanı’nda düzenlenen buluşmaya, CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcıları Bilgehan Murat Miniç, Taner Aksu, Müfit Yetkin, Turgay Sucuoğlu, meclis üyeleri, Kanlıca Muhtarı Ayten Gürses, birim müdürleri ve mahalle sakinleri katıldı.

Beykoz Belediyesi Çözüm Ekibi buluşma öncesinde mahallede saha taraması yaparak vatandaşların istek, talep ve şikayetlerini aldı. 

Sorunlar öncelik sırasıyla çözülecek

Mahalle buluşmalarını halka bütünleşmek sorunları ortak akılla çözmek üzere hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Köseler, “Yıllardır Kanlıca’ya hizmet ulaşmadığını biliyoruz. Bu bilinçle buluşmayı öne çektik. Kanlıca’nın sorunlarını size mikrofon uzatarak öğrenmek ve yerinde çözmek için ekibimle buradayız. Burada iletilen sorunları öncelik sırasına göre çözeceğiz” dedi.

Mahalle sakinleri tek tek söz alarak yerli ve yabancı turistlerin gözdesi Kanlıca Meydanı ile alandaki tuvaletin yenilenmesi, otopark yapılması, Kavacık’a otobüs seferlerinin artırılması, Çubuklu-Kanlıca Sahili’nin oltacıların işgallerinden kurtarılması konularında taleplerini dile getirdi. 

Kanlıcalılar ayrıca Beltur Kafe, mevcut sağlık ocağına ring seferi verilmesi, BEYSEM satış noktası kurulması, ot ve çalı temizliği ile kültür festivalleri yapılmasını da istedi.

Başkan Köseler ve ekibi talepleri tek tek not alarak mahallede acil çözüm bekleyen, otopark trafik düzenlemeleri ve alt yapı konularında ilk talimatları verdi.  

Sokaktaki canlara 3 butik klinik

Kanlıca’da, sokaklarda yaşayan sahipsiz hayvanlara değinen Başkan Köseler, mevcut barınağın merkeze uzak olması dolayısıyla ilçede 3 farklı noktada butik veteriner klinikleri kuracaklarını söyledi.

Ulaşım talepleri üzerine söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Müfit Yetkin ise yalnızca toplu taşımada sefer artırımı değil deniz yollarının aktif kullanılması için yeni projelerin hızla uygulanacağını belirtti.

Haber Merkezi

AA Arşiv Beykoz fotoğrafı paylaştı
Önceki AA Arşiv Beykoz fotoğrafı paylaştı
Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Sonraki Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz