Beykoz Belediye Başkanına pazarlık yetkisi

  • 0
  • 10346
Beykoz Belediye Başkanına pazarlık yetkisi
Beykoz Belediye Başkanına pazarlık yetkisi
Beykoz Belediye Başkanına pazarlık yetkisi
Beykoz Belediye Başkanına pazarlık yetkisi

Beykoz Belediyesi Meclisi Mayıs Ayı çalışmalarını tamamladı. Beş yeni müdürlüğün kurulmasını oylayan meclis, Başkan Köseler’e İBB’den asfalt ve malzeme isteme ve sendikalarla sözleşme imzalama yetkisi verdi.

Beykoz Belediyesi Meclisi I. Başkan Vekili Taner Aksu’nun başkanlığında yapılan Mayıs Ayı olağan toplantısının son birleşiminde kurum bünyesinde 25 olan müdürlük sayısının 30’a çıkması oy birliğiyle kabul edildi.  

2024-2029 hizmet döneminde kurumda görev yapacak yeni müdürlükler; Yapı Kontrol Müdürlüğü, Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü, İşletme ve iştirakler Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Dış İlişkiler Müdürlüğü olarak belirlendi.

Başkanlık divanına kâtip üye seçiminin yapıldığı mecliste, Özlem Vural Gürzel, Uğur Gökdemir, Fatih Çelik ve Burak Karaçam divana seçildi.

Asfalt Desteği İçin Protokol Yetkisi Verildi

Ayrıca Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler’e İBB’den hibe asfalt ve malzeme desteği için protokol yetkisinin verilmesi ile ilçedeki kamu kurumlarına tadilat ve yapım desteği verilmesi gündem maddesi de oy birliğiyle meclisten geçti.

Memur ve sözleşmeli personele sosyal denge tazminatı ödenebilmesi ve yetkili sendikayla yeni sözleşme imzalanabilmesi için Belediye Başkanı Alaattin Köseler’e yetki verilmesi hakkındaki gündem maddesi de oylandı.  

İşçi personele ilişkin işçi sendikaları ile yapılacak olan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri için Belediye Başkanı Alaattin Köseler’e yetki verilmesi de oy birliğiyle genel kuruldan geçti.

Ayrıca, 2023 Yılı Kesin Hesabı ile İdare Taşınır Mal Yönetim Hesabı’na dair madde,  BEYTAŞ Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın yapılması, Belediye Emir ve Yasakları Uygulama Yönetmelik Değişikliği’nin yapılması ve Dolu Kadro Derece Değişikliği yapılması da oy birliğiyle meclisten geçti.

Haber Merkezi

KAS-DER’den Beykoz Belediye Başkanına ziyaret
Önceki KAS-DER’den Beykoz Belediye Başkanına ziyaret
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi