Beykoz Belediye Başkanı, 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı

  • 0
  • 7613
Beykoz Belediye Başkanı, 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı

Beykoz Belediye Başkanı ve Türkiye Fotoğraf Vakfı Başkanı Murat Aydın, Anadolu Ajansının ‘yılın kareleri’ yarışmasındaki fotoğrafları AA muhabiri Gencebay Gür ile birlikte oyladı.

Aydın, (AA) gözünden 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı "Yılın Kareleri" oylamasına katıldı.

Aydın, AA foto muhabirleriyle muhabirlerinin yurt içi ve dışında çektiği "Haber", "Çevre-Yaşam" ve "Spor" ile bu yıla özel oylamaya eklenen "Deprem: Umut" ve "Gazze: Kanıt" kategorilerinde oylamaya sunulan 147 fotoğrafı inceledi.

"Deprem: Umut" kategorisinde Sergen Sezgin'in "Kurtarıcı", Eren Bozkurt'un "Kurtarma sevinci" ve Arif Hüdaverdi Yaman'ın "Geriye Bakmadan" fotoğrafları ile "Gazze: Kanıt" kategorisinde Mustafa Hassona'nın "Tarifsiz", "Kardeşe son dokunuş" ve "Toz Duman", Shadi Al Tabatibi'nin "Yıkım" isimli fotoğraflara oy verdi.

Aydın, "Çevre-Yaşam" kategorisinde Ahmed Abd Alkawey'in "Masum Teknoloji", Sergen Sezgin'in "Kaçış", "Haber" kategorisinde Mehmet Akif Parlak'ın "Sel aldı" ve "Spor" kategorisinde Fatemah Bahrami'nin "Engel tanımayan" karelerini seçti.

AA muhabiri Gencebay Gür’e açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Murat Aydın, yarışmaya katılan AA muhabirlerini tebrik ederek, "Anadolu Ajansı Gazze'deki gözümüz, Gazze'nin umudu. Gazze'yi ben ağırlıklı oradan takip ettim hatta dünya oradan takip etti. Anadolu Ajansı'nın Instagram'da Gazze'den paylaştığı bir fotoğrafı kendi hikayemde paylaştım. Bir dakika geçmeden bir mesaj, 'sakıncalı içerik taşıdığı için kaldırılmıştır' diye. Bu şartlara rağmen Anadolu Ajansı Gazze'nin üzerindeki dünyanın gözü oldu. Anadolu Ajansımız, benim en azından 64 yaşına girdim. Son 50 yıldaki en etkili işlerinden birini gerçekleştirdi. Dünyada tarafsız haberciliğin, yaşananların aktarılması açısından son derece etkili." dedi.

Aydın, Anadolu Ajansı muhabirlerine başarılar diledi.

Haber Merkezi

Beykoz’un imar sorunu rant sorunudur
Önceki Beykoz’un imar sorunu rant sorunudur
Beykoz'un köy kahveleri görünümüyle dikkat çekiyor
Sonraki Beykoz'un köy kahveleri görünümüyle dikkat çekiyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz