Beykoz Belediye Başkanı sorulara cevap verdi!

  • Güncelleme: 02.11.2017 14:34
  • Okunma: 59049 kez
  • Yorum: 2
Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, katılmış olduğu radyo programında, mülkiyet ve imar çalışmalarına yönelik açıklamalarda bulundu.
Beykoz Belediye Başkanı sorulara cevap verdi!

CRI Türk Radyo’da “Erkan Tan Vakti” programının canlı yayın konuğu olan Başkan Çelikbilek, son günlerde hakkında ortaya atılan “istifa edecek” şeklindeki tartışmalara da cevap verdi.

“Partimin alacağı her türlü karar benim için muteberdir.”

Başkan Çelikbilek, “hiçbir zaman görev talebinde bulunmadım. Ben Recep Tayyip Erdoğan ile aynı havuzdan çıkmış bir insanım. Görev için yanıp tutuşmak gibi bir derdim yok…  Partimin alacağı her türlü karar benim için muteberdir.” dedi.

Haberci ve sunucu Erkan Tan’a konuşan Başkan Yücel Çelikbilek: “Beykoz’da 2/B ve mülkiyeti % 95 oranında çözdük, ilçede en kapsamlı imar planı çalışmasını başlattık. Bu planlarla imarın % 80’ini yaşayan ve işleyen hale getirdik. Vatandaşlarımız artık binalarını kaçak değil ruhsatlı olarak yapacaklar. Başlattığımız çalışmalarımızı en kısa sürede nihayete erdireceğiz. Halkımız hakkımızda çıkarılan istifa dedikodularına kulak asmasınlar. Biz vatandaşımıza hizmet etmeyi sürdürüyoruz, sürdüreceğiz. İstifamız istenirse başımız üstüne deriz. Partimi en az benim kadar düşünüyorlardır derim.” şeklinde konuştu.

“2/B arazilerini çözdük”

İlçe sakinlerinin en büyük beklentisi olan 2/B’nin tamamen karşılandığını ifade eden Başkan Çelikbilek: “Milli Emlaktan aldığım 2/B arazilerinin tamamını vatandaşa devrediyorum. Elimde % 1-2 ancak kalmıştır. Kalan araziler de ormanla mahkemelik olan yerlerdir.” diyerek artık imar planları için mesai harcadıklarını söyledi.

“İmar planları belli ölçüde bitti”

İlçe tarihinin en kapsamlı imar planı çalışmasınıyaptıklarını vurgulayan Başkan Çelikbilek çalışmalarınbelirli ölçüde bittiğini söyleyerek:  “ Bu planların büyüklüğü diğer ilçelerin tamamından daha fazla. Devasa planlar yapıyorum. İmar Planı çalışmaları Boğaziçi Etkilenme Bölgesi ki bizim çalışma alanımız değil belli ölçüde bitti. Gerigörünüm etkilenme bölgesi imar planları Büyükşehirden çıktı. 3194 le ilgili yakında inşaat faaliyetleri başlayacak. Köylerle ilgili ciddi bir çalışma yapıyorum. Eminim ki bir yıl içinde biter.” dedi.

“Beykoz’da imar planı yapmak çok zordur”

Beykoz’da imar planı yapmanın bürokratik zorluklarını da anlatan Başkan Çelikbilek: “Beykoz’da imar planı yapmak çok zordur. İstanbul’da Sarıyer ve Beykoz haricindeki ilçeler imar planlarını İBB ile birlikte kendileri yapar. Benim imar planlarımı ben yaparım, meclisime sunarım, İBB ile yaparım Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu, İl Çevre Müdürlüğü’ne gönderirim. Bakanlıktan geçirmeden de açıklama ve uygulamayapamam. İmar bekleyen vatandaşlarımız bunu da göz önünde bulundursunlar” şeklinde süreci özetledi.

“Yerinde Dönüşüm”le mağduriyet olmayacak”

Beykoz’da imar planlarının çıkmasını en çok kendisinin istediğini ifade eden Başkan Çelikbilek, “Yerinde dönüşüm dışında her hangi bir kentsel dönüşüm modeline de sıcak bakmıyorum. Kimseyi mağdur etmeyeceğiz, kentsel dönüşümü yerinde yapacağız. Belediye olarak ilk etapta 500 hanelik toplu konut inşa edeceğiz. Bu konuda gerekli çalışmaları başlattık” şeklinde bilgi verdi.

Beykoz’da Halk Meclisleri başlıyor

Her Perşembe Beykozluları makamında ağırladığı Halk Saati’ne ilaveten mahallelerde de her akşam Halk Meclisi kuracaklarını ifade eden Başkan Çelikbilek, ilçe sakinlerinin sorunlarını başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte yerinde dinleyeceklerini söyledi.

Başkan Çelikbilek programda üniversite kenti olma yolunda ilerleyen Beykoz’da eğitimi desteklemek için öğrenci yurdu yapacakları müjdesini de verdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (2 Yorum)

nedim kurtuluş (4 yıl önce)

2002 beri lüx konut reklamlarını izliyoruz...Alt kesim gurubunun oylarıyla zengin sınıfa hizmet ettiler....Yanlız şöhret makam mevki para huzur getirmez huzur ancak yüksek duygularla olduğuna inanan birisi olarak allah kimseyi bunların haline düşürmesin.

Hasan Tas (4 yıl önce)

Madem bu kadar zordu, her secim neden talip oldunuz bu ise? Vatandasa yalan soylemekte ustunuze yok.

Yorum Yaz