Beykoz Belediye Başkanı randevu vermeyince ipler gerildi

  • 30.11.2021 18:38
  • Güncelleme: 30.11.2021 18:41
  • Okunma: 5472 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Kulüpler Birliği (BİSK), Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’dan randevu alamadığını öne sürerek, bir basın açıklaması yaptı.
Beykoz Belediye Başkanı randevu vermeyince ipler gerildi

Daha önce Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli’yi ziyaretleri sırasında, Beykoz’da kulüplerin üvey evlat muamelesi gördüğünden yakınan BİSK Yönetimi, kısa süre önce de Çavuşbaşı Spor Kulübü Başkanı Yaşar Şahin’i disipline sevk ettiğini açıklamasıyla gündeme gelmişti.

BİSK’in bu yaklaşımına Çavuşbaşı Spor Kulübü Başkanı Yaşar Şahin ise, “BİSK Beykoz’da bir şahsın lobiciliğini yapıyor” şeklinde karşılık vermişti.

Asım Özdemir’in Başkanlığını yapmış olduğu BİSK, gelinen noktada Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’dan randevu alamadıklarını öne sürerek bir basın toplantısı düzenledi.

BİSK Başkanı Asım Özdemir, sorular karşısında Beykoz Belediyesi ile istişare yollarını her zaman açık tutacaklarını ifade ederek, Murat Aydın ile görüşmek istediklerini tekrar etti.

BİSK Yönetim Kurulu üyesi İlker Güner’in okumuş olduğu basın açıklamasında BİSK’in tarihinden söz edilirken, kulüp yöneticilerinin ceplerinden vermiş oldukları veya çevrelerinden almış oldukları kısıtlı gelirleri ile faaliyetlerine devam ettikleri ifade edildi.

Açıklamanın devamında şöyle denildi:

Kapatılacak yada faaliyetleri aksayacak olan bir kulübümüzün olması halinde çocuklarımız sokakta mahallede kötü alışkanlıkların merkezlerinde olacaklarıdır ki, bunun vebali Beykoz halkının üzerinde olacaktır. 

Beykoz’da ki amatör kulüplerimiz, Yöneticilerimiz, antrenör ve sporcularımız Pandemi nedeniyle maddi ve manevi çok zor günler geçirdiler.  Bunu da toplumumuza göstermemek için ellerinden gelen bütün imkânı kullandılar. Kimi zaman kredi aldılar kimi zaman maaşlarına ve hesaplarına haciz geldi. Ancak asla vazgeçmediler. Çocuklarımızın topluma faydalı bir birey olmaları için yorulmadan çalıştılar.

Beykoz belediyemiz çeşitli Spor etkinlikleri düzenlemektedir. Yapılan etkinlikleri spor adına destekliyor olsak da ilçemizdeki spor Kulüplerinin etkinlikte yer almamaları hatta bu etkinliklere davet edilmemelerini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Ayrıca rekabeti sağlamayan kısa süreli gösteri amaçlı sportif etkinliklerin sporun ve sporcunun geliştirilmesinde ne kadar katkı sağladığı da düşünülmelidir.

Beykoz Belediyesinde Sayın Murat Aydın ve ekibi göreve gelmiş olduğu tarihten bu yana Beykoz Kulüpler Birliği olarak diyalog kurma çalışmalarımız olmuştur. Başkanın kendisi ile görüşme sağlanamamıştır (Beykoz’daki hiçbir STK’nın  görüşememesi gibi) ancak Başkan yardımcıları ile görüşmeler yapılmış konular kendilerine aktarılmış ve bu üç yıl içerisinde hiç bir ilerleme sağlanamamış. Aksine Kulüplerimiz yoğun baskı altına alınmış yapmayı düşündükleri yardımları ellerinde tutup bizleri muhtaç hale getirmeye çalışmaktadırlar.

Şu bilinmelidir ki, biz  Beykoz Kulüpler Birliği olarak gücümüzü halkın bizzat kendisinden almaktayız. Beykoz’un en önemli Sivil Toplum Kuruluşuyuz ve Siyaset üstü bir kurumuz yapmış olduğumuz hiç bir faaliyet siyaset ile alakalı değildir tamamı toplum yararına yapılan faaliyetlerdir.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: BİSK, Murat Aydın, Randevu