Beykoz Belediye Başkanı’nın ABD’li konuğu

  • Güncelleme: 29.07.2019 19:33
  • Okunma: 8575 kez
  • Yorum: 1
ABD’nin, New Jersey eyaletinden Prospect Park Belediye Başkanı Mohammed Khairullah, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’a nezaket ziyaretinde bulundu.
Beykoz Belediye Başkanı’nın ABD’li konuğu

Beykoz’u yakından tanımak ve yerel yönetimler alanında fikir alışverişinde bulunmak amacıyla yapılan nezaket ziyaretinde Prospect Park Belediye Başkanı Mohammed Khairullah’a New Jersey eyaletinin bağlı olduğu Passaic County’nin Türk asıllı Belediye Başkan Yardımcısı Derya Taşkın da eşlik etti.

Ziyaret kapsamında heyet ilk olarak belediye başkan yardımcılardan ilçenin sosyal, kültürel ve siyasi yapısı hakkında bilgiler aldı. Ardından Başkan Murat Aydın’ın makamında yapılan görüşmede her iki ülkenin yerel yönetim sistemi hakkında sohbet edildi.

Başkan Mohammed Khairullah’ı ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Murat Aydın: “İstanbul’un en güzel köşesi Beykoz’da yurt içi ve dışından misafirlerimizi ağırlıyor, yerel yönetimler ve işleyiş hakkında tecrübelerimizi paylaşıyor, ilçemizi ve kültürümüzü tanıtıyoruz. Belediyecilik alanındaki her türlü istişare hizmetlerimizde yeni ufuklar açacaktır. Nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Prospect Park hakkında bilgiler veren Başkan Mohammed Khairullah ise sıcak karşılaması ve misafirperverliği için Başkan Aydın’a teşekkür ederek hediye takdiminde bulundu ve kendisini New Jersey’e davet etti.

Başkan Murat Aydın da misafirlerine Beykoz’a özgü çeşm-i bülbül hediye etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

Abuuzeeya (11 ay önce)

Ne şanslı bir ilçeyiz ne güzel bir Başkan’ımız var taa Amerika’lardan ziyaret ediliyoruz. Harika değil mi hangi belediye başkanını Amerikalar’dan ziyarete gitmişler? Kendimizle ne kadar gurur duysak az gurur verici bir durum fakat niye ulusal kanallarda duyulmadı böyle önemli bir haber şaşırdım heralde başkanımızın mütevaziliğinden.

Yorum Yaz