Beykoz Belediye Başkanı nikahı kıymak için şart koştu

  • Güncelleme: 10.02.2020 17:29
  • Yorum: 0
Beykoz Beyaz Saray Düğün Salonları’nın Sahibi Muhammed Masum Ustabaşı görkemli bir düğünle dünya evine girdi.
Beykoz Belediye Başkanı nikahı kıymak için şart koştu

Beykoz Kavacık Mahallesi’ndeki kendisine ait Beyaz Saray Düğün Salonu’nda nişanlısı Melike Öztürk ile hayatını birleştiren Muhammed Masum Ustabaşı’na Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın şart koşarak, bir sürpriz yaptı.

Ustabaşı ve Öztürk ailelerinin düğününe yoğun katılım

Saat 20.00’da başlayan programda nikâh ve düğün aynı anda yapılırken, düğüne katılımın yoğunluğu dikkati çekti. Konukların alkışları ve fıskiye ışıklarının altında salona giren Melike Öztürk ve Masum Ustabaşı çiftinin heyecanı davetlilerin bakışlarıyla zirveye çıktı.

Yeni çiftlerin nikâh şahitliklerini ise AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Emine Baytar ve Zekeriya Dilsizoğlu üstlendi.  

Alkışlar eşliğinde solondan geçen heyecanlı çift hemen nikâh masasına yöneldi. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın da gelmesiyle başlayan nikâh töreni renkli anlara sahne oldu. Yeni çiftlerin heyecanlı olduklarını gözleyen Başkan Murat Aydın, çiftlerle sohbet etmeye koyuldu.

Damat ve gelin hanıma, ‘nasılsınız, iyi misiniz?’ diye soran Beykoz Belediye Başkanı çiftlerden, ne zaman tanıştıklarını ve tanışmalarına aracılık eden kimsenin olup olmadığını da öğrenmek istedi.

“Damat Bey’e bir horon oynatmamız lazım”

Damat Masum Ustabaşı’ndan, 4 yıl önce tanıştıklarını ve tanışmalarına nikâh şahitleri olan Emine Baytar’ın vesile olduğu cevabını alan Aydın bu kez çiftlere nerede doğduklarını sordu. Gelin Hanımdan, kendisinin Üsküdar, annesinin Rize ve babasının Çavuşbaşı’nda doğduğunu öğrenen Murat Aydın, bu kez geline, damadı hiç horon oynatıp oynatmadığını sordu. Gelinden, damadı hiç horon oynarken görmediği cevabını alan Murat Aydın, “damat beye bir horon oynatmamız lazım, nikâh başka türlü kıyılmaz, oynayacağız, eğleneceğiz” dedi.

Masum Ustabaşı konuklardan ve eşinden tam not aldı

Bu ifadeler üzerine yanına arkadaşını alarak ustaca bir horon oynayan Ustabaşı, konuklardan tam not alırken, gelin hanımın da geçer notunu almayı başardı. Bu renkli görüntülerin ardından Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, önce gelin hanıma, hiç kimsenin tesiri altında kalmadan şahitlerin şahitliğinde ve davetlilerin huzurunda, Muhammed Masum Ustabaşı ile evlenmek isteyip, istemediğini sordu. Gelin hanımdan, ‘evet’ cevabını alan Başkan Aydın aynı soruyu bu kez damat beye sordu. Damat Masum Ustabaşı’ndan da, ‘evet’ cevabını alan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, nikâh şahitleri Hanefi Dilmaç, Zekeriya Dilsizoğlu ve Emine Baytar’dan onay aldıktan sonra çiftleri, Beykoz halkının kendisine verdiği yetkiye dayanarak eş olarak ilan ettiğini açıkladı.

“Damat Bey, gelin hanımı iyi görebiliyor musun?”

Daha sonra gelin ve damadın anne babasını sahneye davet eden Murat Aydın, bu arada damat Masum Ustabaşı’na gelin hanımı iyi görüp göremediğini sordu. Damattan, gelini iyi göremediği cevabını alan Başkan Aydın, damat beye, ‘o zaman engeli kaldır aradan’ diyerek, gelinin duvağını açmasını istedi. Gelinin duvağını açan damat Masum Ustabaşı, eşini alnından öperek, ‘hayırlı olsun’ dileklerini ifade etti.

Nikah defterini geline verdi

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, nikâh defterini, iyi saklamasını isteyerek gelin Melike Ustabaşı’na teslim ederken, yeni çiftlere birde Beykoz’un simgesi olan Çeşm-i Bülbül hediye etti.

Nikâh törenin son aşamasında ise, davet üzerine sahneye gelen damat Masum Ustabaşı’nın anne babası Emine ve Mehmet Ustabaşı, gelin hanımın anne ve babası Elmas ve Şaban Öztürk çiftleri hep beraber nikâh fotoğrafı çektirdi.

Hediye takdim aşamasında uzun kuyruk

Aile büyüklerinin de yeni çiftleri tebrik etmesi ve yeni çiftlerin aile büyüklerinin ellerini öpmesiyle son bulan nikâh töreninin ardından konukların hediyelerini takdim aşamasına geçildi.

Melike ve Muhammed Masum Ustabaşı’nın kendi salonlarında yapılan düğün törenlerine, siyasilerin yanı sıra çok sayıda dernek başkanı, mahalle muhtarı ve Beykoz’un tanınmış siması katıldı.

Ve iki aile objektiflere poz verdi

Ev sahibi konumunda olan anne babalarının yeni çiftlere hediyelerini takmasının ardından, konukların hediyelerini takdim etme süreci başladı. Konuklar, Melike ve Masum Ustabaşı çiftine düğün hediyelerini verebilmek için uzun süre kuyrukta beklemek zorunda kaldı.

Gecenin devamında ise eğlence ve yemek faslı vardı.

DÜĞÜN VE NİKAH FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Haber Merkezi  

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz