Güncel

Beykoz Belediye Başkanı'ndan sokak isimleri açıklaması

Beykoz Belediye Başkanı'ndan sokak isimleri açıklaması
10.02.2016 14:13
| | |
7501

Beykoz Belediyesi'nden, ilçedeki şehit adlarını taşıyan sokak isimlerinin kaldırıldığına dair tartışmalar üzerine bir açıklama yapıldı.

Son günlerde bazı internet sitelerinde ve sosyal medyada üretilen, Beykoz Belediyesi tarafından ilçedeki şehit adlarını taşıyan sokak isimlerinin kaldırıldığına dair gerçeği yansıtmayan haber ve paylaşımlar yapılmaktadır.

Haberlerde belediyemizin şehitlerimizin isimlerini sokaklardan kaldırarak saygısızlık yaptığı iddia edilmektedir. Ancak sokak isimlerinin değiştirilmesi çalışması şu şekilde gerçekleşmiştir;

İBB’nin sokak ve caddeleri günlük hayatın vazgeçilmez parçası haline gelen navigasyon cihazlarına ve sistemine entegrasyon çalışmaları neticesinde, ilçemizde mükerrer olan 1200 cadde ve sokağın adı zorunlu olarak değişmiştir.

Haberlere konu olan şehit isimlerinin değiştirilmesi, ilçemizde çift kullanımda olan adların tespiti ve bir mahallede korunması şeklinde gerçekleşmiştir.

Şehitlerimizin isimleri kendi mahallelerinde yaşatılmaya devam edilmektedir. Bahsi geçen çalışma şehir sakinlerine ulaşım kolaylığı gereğidir.

Bu kapsamda mükerrer olduğu için değiştirilmek zorunda kalınan;

Çubuklu Mahallesi’ndeki Şehit Murat Akgül Sokak ismi, kendi mahallesi Gümüşsuyu’nda korunmuştur.

Çubuklu Mahallesi’ndeki Şehit Mehmet Ali Şener Sokak ismi, kendi mahallesi Riva’ da korunmuştur.

Çubuklu Mahallesi’ndeki Şehit Özcan Kan Sokak ismi, kendi mahallesi İncirköy’de korunmuştur.

Çubuklu Mahallesi’ndeki Şehit Murat Güler Sokak ismi, kendi mahallesi Çamlıbahçe’de korunmuştur.

Ülkemizin için canlarını esirgemeyen aziz şehitlerimizin yüce hatıraları ve adları ilçemizin diğer cadde ve sokaklarında,  parklarında, kültür merkezleri ve salonlarında bugüne kadar gururla yer aldığı gibi, bundan sonra da yaşatılmaya devam edecektir.

Kamuoyunun doğru, eksiksiz ve tarafsız bilgilendirilmesi için saygıyla duyurulur.                                                                                       

Yücel ÇELİKBİLEK  / Belediye Başkanı

 

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Güncel Haberler, Yücel Çelikbilek, Şehit, Sokak İsimleri, Tartışma, Açıklama, Sözcü Gazetesi

reklam
5 Yorum
OKTAY YILDIZ20.02.2016 18:00:51

Sayın Başkanım,diğer yorumlarıda okudum özellikle şehitlerimizin oturduğu yere ismini verseydiniz daha anlamlı olurdu.alakasız yerlere orada yaşamayan şehit isimleri vermek ileride değiştirilmesinede yol açabilir. verilen isimlerin bazıları neden çiçek isimleri olmuyor,örneğin hiç Mesudiyelinin yaşamadığı yere Mesudiye ismi veriliyor ne alakası var ??? siz anlıyor musunuz ALLAH için sayın başkanım. Saygılarımla,

HATİCE GÜLÇİN BALCI16.02.2016 18:13:36

sokak isimlerinin değişmesi şartmıydı .yeni verilen isimler çok kötü ve uyumsuz oturanları insan yerine koyup fikir alınsaydı olmazmıydı.yada daha güzel çiçek isimleri gibi isimler konulabilirdi.ben hiç sevmedim sokağımızın ismini.Berbat.daha kötüsü yok muydu.Üstelik postalar da özel evraklarda karışıklık olması da muhtemel.Eski sokak isimlerinin nesi vardı .Beğenmeyeninkini değiştirseydiniz ya.Saçmalık.

Ahmet Bayrakdaroğlu14.02.2016 21:19:17

Yoruma gerek yok

Ahmet Bayrakdaroğlu13.02.2016 19:56:02

Daha evvel yapılan adres değişikliğinde Harmante yazısı kaldırılıp cami sok olarak değiştirildi şimdide cami sok kaldırılıp Nihat Akbay sokağı olarak değiştirildi Nihat Akbay sokkağı adı geçen kişinin yaşadığı yetiştiği sokkağa verilseydi daha iyi olurdu diye düşünüyorum SAYGILAMLA

Eski Beykozlu11.02.2016 20:50:06

Sn. Başkanım Aziz Şehitlerimizin adlarının kendi mahallelerine koyduğunu söylemişsiniz Teşekkürler allah razı olsun ancak, bu Şehitlerimizden Ramazan Akmanın adı kendi mahallesinde değil, kendi Çubuklu mahallesinde engürebağı caddesindeki sokağa (demet çıkmazı) adı verildi Şehidin adı körfez sitesine çıkan sokağa verildi Bunu Bilginize sunar düzeltilmesini talep ederiz.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"