Beykoz Belediye Başkanı'ndan 2019 için ilk mesaj

  • 10.01.2017 16:44
  • Güncelleme: 10.01.2017 16:50
  • Okunma: 20129 kez
  • Yorum: 9
Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 2019 Yerel Seçimleriyle ilgili ilk ciddi mesajını verdi. Çelikbilek, "Aday olabilirim" dedi.
Beykoz Belediye Başkanı'ndan 2019 için ilk mesaj

Beykoz yerel basınıyla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde, bir araya gelen Çelikbilek gündemi değerlendirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen sabah kahvaltısına yerel basın yoğun ilgi gösterdi. Belediye Başkanı Çelikbilek, Beykoz'da devam eden kış çalışmalarından, Hanefi Dilmaç'ın istifasına, TBMM'de yürütülen anayasa çalışmalarından, Nikah Sarayı'nın iptaline, Kelle İbrahim Stadı'nın tadilatından, 2019 Seçimlerine kadar bir çok konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e 10 Ocak nedeniyle düzenlediği kahvaltı da Başkan Yardımcıları Salih Elmas, Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk, Özel Kalem Müdürü Mehmet Şeker ve Basın Danışmanı Muzaffer Topçu eşlik etti.

Konuşmasına 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ederek başlayan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bazı değerlendirmeler yaptı.

Yoğun kış şartları nedeniyle belediyenin yetersiz kalmasına ilişkin vatandaşların eleştirilerine de cevap veren Başkan Çelikbilek, neden ara sokaklara müdahale edilemediğini de kamuoyuyla paylaştı.

İBB, bu sene Beykoz'u yalnız bıraktı

Beykoz Belediyesi'nin iş makinesi sayısı bakımından en zengin olan bir tanesi olduğuna değinen Başkan Çelikbilek, "İstanbul'da iş makineleri bakımından zengin olan belediyelerden bir tanesiyiz. En büyük handikapımız çok olumlu olmayan bir arazi şartlarımız var. Bu şekilde yerleşim sağlanmış bir yerde vatandaşlarımız yol açmamızı talep ediyorlar. Yollara girmek hakikaten zor bir iş, girmekten kaçmıyoruz ama ilk günler girmeye çalıştık; araçlara zarar verdik. Vatandaşların yolun sağ ve sol tarafına park ettiği araçlar nedeniyle bu defa vatandaşlarımız da zarar gördü. Üç bine yakın Beykoz'da sokak var. 40 kilometrelik mesafeye sokak açmaya giden araçlarımız var. Bu sene bir talihsizlik daha oldu. Ana arterler normalde Büyükşehir Belediyesi'nin kontrolündedir. Bizimle birlikte burada nöbet tutarlardı. Bu sene tutar gibi oldular bir anda kayboldular. Neden kayboldular? Bir Şehitler Köprüsü'ne çok önem verdiler. İki, bir köprümüz daha çıktı şimdi. Açılırken iyi güzeldi Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü açık tutmak için Alibahadır'dan başlıyor, köprüyü açık tutmak için araçların büyük çoğunluğu oraya gitti." ifadelerini kullandı.

"Ben hastayım diyen kimse evinde kalmadı"

Yine Beykoz Belediyesi'nin 2009 yılında burada bir tane kar küreme aracıyla çalışırken, bu yıl 7 tane araçla çalıştığına değinen Çelikbilek, buna rağmen yetişemediklerini söyledi.

Çelikbilek, "Bu zor şartlara rağmen bir tane hastayı biz evinde bırakmadık. Beykoz'da ben hastayım diyen bir tane kimse evinde kalmadı. Bizim zaten taşıdığımız diyaliz hastaları vardı. İlk onların yaşadığı yolları açtık. Ambulanslarımıza zincir taktık ve o dar yoğun karlı bölgelere ulaşım sağladık. Bu kar yağışı son 30 yılın en kötü yağışı oldu. Yapacak bir şey yok. Beykoz'un yollarını da bir gün içerisinde genişletme şansınız da yok." dedi.

"Direneceğiz ve mutlaka kazanacağız"

2017 Yılının hayır ve bereket getirmesini dileyen Başkan Yücel Çelikbilek, terör saldırılarında şehit olanlara Allah'tan rahmet diledi.

Yeni Anayasa çalışmalarına da değinen Beykoz belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, "Bu çalışmaları fırsat bilenler ülkemizi başka alanlarda da sıkıntıya sokmaya çalışıyorlar. Ama direneceğiz ve mutlaka kazanan biz olacağız. Anlatılan bir hikayeye göre Karadenizliler ile Çinliler savaşmaya karar vermişler. Karadenizliler toplanmış, bir odaya bekliyorlar bir karar çıkacak savaş ilan edilecek mi, edilmeyecek mi? Kapılar açılmış herkes söylenecek sözleri beklerken, "Tamam savaş yapmaya savaşalım da bu kadar Çinliyi hangi mezara gömeceğiz" demişler."

"Hanefi Bey, görevden alınmadı, istifa etti..."

Basın mensuplarının, "Yardımcınız Hanefi Bey'in görevden alındığı veya istifa ettiği yönündeki söylentiler doğru mu?" sorusunu Başkan Çelikbilek en ince ayrıntısına kadar cevapladı.

Hanefi Bey, bizim kardeşimizdir ifadeleriyle cevaplayan Çelikbilek, "Hanefi Bey kesinlikle görevden alınmamış kendi rızasıyla istifa etmiştir. Hatta kendisi bana gelip istifa etmeyi düşündüğünü söylediğinde önce gidip bu düşüncesini partili büyükleriyle, il ve ilçe başkanlarıyla istişare etmesi gerektiğini söyledim. Hanefi Bey'in hizmetlerinden ben oldukça memnundum. Ama kendisinin belki farklı bir düşüncesi olabilir. Siyaset yapacaktır, ticaret yapacaktır. Onu ben bilemem. Resmi dilekçesini de bugün itibariyle verdi. Bir eksik imzası vardı sanırım onu da tamamlar, yarın sabah işleme alırız. Bizim ağzımızdan kendisiyle ilgili kesinlikle kötü bir cümle duyamazsınız. Kötü niyetli olsak istişare halinde böyle bir karar alması gerektiğini söylemezdim" ifadeleriyle cevap verdi.

"Kendisi aday olacağını söyledi"

Muhammed Hanefi Dilmaç'ın yerine birisini düşünüyor musunuz? sorusuna "İllaki düşündüğümüz bir isim var ama partili arkadaşlarımla değerlendirmeden bunu açıklamam doğru olmaz" dedi.

Hanefi Dilmaç'ın 2019'da yapılması öngörülen Mahalli İdareler Seçimleri'nde aday olmak için istifa ettiği söylentilerine cevaben Başkan Yücel Çelikbilek, "Kendisi öyle bir şey olduğunu söyledi. Eğer öyle bir şey yaparsa hiç yanlış olmaz. Etik mi, değil mi? O ayrı bir konu farklı şekilde tartışılır" şeklinde konuştu.

"Beykoz'un yapması gereken çok bir şey yok"

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 2016 yılında hedefleyip de yapamadığınız planlarınız oldu mu? sorusunu, "Beykoz söylediğiniz her şeyi düşündüğünüz gibi planlayıp metresi metresine yapabileceğiniz bir alan değil" şeklinde yanıtladı.

Çelikbilek, "Kaç yıl önce biliyorsunuz; Belediye Binasını ve Nikah Sarayı'nı yapacağım demiştim. Sonradan yukarıdan imar iznini alamayınca vazgeçmek zorunda kaldım. İster istemez yanıltan durumuna düştük. Beykoz'un bu dakikadan sonra yapması gereken çok fazla bir şey yok. Sadece yapması gereken dönüşümdür. Onunla ilgili adımları atıyoruz. Başka bölgelerde dönüşüm hangi ölçekte olursa bizde biraz daha uzayacaktır. Oralarda işleyiş biraz daha kolaydır." dedi.

"Cumhurbaşkanını devreye soktum"

Başkan Çelikbilek, basın mensuplarının Kelle İbrahim Stadı ile ilgili soruları, "Biz kaç yıldır bu sahanın elimizde kalması için kirasını ödüyoruz. Burada kesinlikle bizim bir ihmalimiz yok. Burada ihmali olan bir belediye o sahanın kirasını öder mi? Anlatıyorum artık anlamak dahi istemiyorlar. Belediye Başkanı sonsuz güç sahibi birisi değildir. Benim yetkim yasalarla sınırlıdır. Kaç yıldır 160 bin liraya yakın kira ödedim o sahaya, bunun izahını kim yapabilir? Sahanın yapılması için Boğaziçi Öngörünüm ile yaptığımız görüşmelerin sınırı yok. Zorla projeyi kabul ettirdik. Federasyonu getirdik. Onlarda bize bir kulüp ver onun üzerinden bu işi tamamlayalım dediler. Belediyespor ile birlikte bu işi de tamamladık bu sefer de sahayı bize ver demeye başladılar. Saha zaten sizin maçları siz oynayacaksınız ama yönetimi onlara vermeyeceğiz. Niye? Dört gün sonra orayı mahvedip bırakırlar. Bu Beykozspor'un bu konuda şikayetlerini dinlemekten bıktım! Bu adam kaç yıldır burayla uğraşıyor ve en iyisini yapmaya çalışıyor zaten. Kulübü düşüre düşüre en dibe kadar geldiniz. Sahildeki binayı da kaybettiler. Onu belediye bünyesine alabilmek için Cumhurbaşkanını devreye soktum." ifadeleriyle yanıtladı.  

Çelikbilek, yeniden aday olacak mı?

Toplantının son sorusu ise "Başkan Çelikbilek, 2019 Yerel Seçimleri'nde aday olmayı düşünüyor mu?" oldu. İki dönem AK Partili olarak bir dönem de Refah Partisi'nden aday olup seçilerek Beykoz'da 15 yıl Belediye Başkanlığı yapan Çelikbilek, "Partim ve teşkilatım böyle bir görev verirse neden olmasın?" şeklinde cevaplayarak 2019 yılında yapılması planlanan Yerel Yönetimler Seçimleri içinde 'aday olabilirim' mesajı verdi.

Toplantının sonunda ise 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle Başkan Çelikbilek, basın mensuplarına hediye verdi. 

Haber Merkezi

Yorumlar (9 Yorum)

Serap Aydın (4 yıl önce)

Bir stad icin bu kadar ugrasip kabullendirebilmeyi basarabiliyosaniz ön görünüm arazilerine neden hala senelerdir verdiğiniz sözler tutulmuyor ? Hala imar yok hala magduruz. Hala imar verilecek diye bekliyoruz. Ya yapin artik bir seyler ya da istifa edin işinin ehli kisiler gelsin

Fatih (6 yıl önce)

Sayın Başkanım, bence bir daha aday olmayın. ben dahil çevremde ki kimse bir daha size oy vermeyecek. beykoz da benim gibi düşünen çok insan olduğunu hissediyorum.

Hasan Tas (6 yıl önce)

Yucel baskan Tayyip'e olan teveccuhu sonuna kodar kullandi. Ama artik yeter. Yapilan dogru duzgun bir is yoktur. Ayni masallar ve hikayeler. Bir turlu ayni vaatlerde bulunmaktan bikmadi.

Murat Erkan (6 yıl önce)

SAYIN CELİKBİLEK SİYASET HİZMET İÇİN YAPILIR ANCAK MAALESEF SİZ HİZMET EDEMİYOR SUNUZ, HÂLÂ BİR NİKAH SALONU YAPAMADINIZ, BIRAKIN HİZMET YAPMAYI, ACABA KALDIRIM MERDİVEN KORKULUK, YAPMAYI BU FOTOĞRAF LARI CADDELERDE AFİŞ YAPMAYI HİZMET OLARAK MI GÖRÜYOR?

necati aydın (6 yıl önce)

eğer yücel bey on beş senedir burdaysa beykozluların sevmasindendir zorla oturmuyor ya siz seçdiniz şimdi eleşdirme şansınız yok seçim zamanı ne söyledi .....................................? demekki adam haklıııııı kutlarım başkanı beykozu beykoz yapdı o gelmeden beykozda ünüversitemi vardı hastane mi vardı özel özeelokul mu vardı saraylar mı vardı siteler mi vardı bu karda sizin sokak deyil sitelerin mi sokağı açılmadı daha ne istiyorsunuz beykoza yakışan başkan hayırlı olsun

murat (6 yıl önce)

sayin baskan çavusbasi imarlari 2014 yili soz vermesine ragmen neden hala verilmedi karlitepe gibi zor olan yere imar verilebiliyor da cavusbasina neden verilmiyor 2004 yilindan beri insaat yasak daha ne kadar oyalayacak sayin baskan 2014 yilinda so verdi baskan sozunu tut ve bu milletin gonlunde taht kur 1.000 m2 arsaya 132.000 tl neden odedik imar verilmeyecektide neden paramizi aldiniz eger ki baska bir plan icinde iseniz allahda sizin karsiniza mislisiyle cikarir insaallah

Ahmet türkeli (6 yıl önce)

Sayın yücel çelikbilek artık cevrenizdeki insanlar bile siZin bu koltuk sevdanızdan sebep bakdılarki olmuyor sizden onlara kırıntı bile düşmüyor teker teker en sevdikleriniz istifa etmeye başladılar halen daha aday olacagım diyorsunuz artık vidden bırakında yeni nesil bu işlere baksın

Sabri yetkin (6 yıl önce)

Sayın başkan artık yeter daha bu belediyeden ne isdiyorsunuz Yaşınız kemale erdi sonunda hanefi dilmaçd bakdıki sizden dolayı belediye başkanınolamayqcak en sonunda istifa etti Ama sizde haklısınız sayın başkan koltuk bu sevda bu insan ayrılamıyor mevkiden makam dan dahada ötesi gelirden giderden yaşınız galiba 70 oldu yakında çift emeklilik olacaksınız ama daha bir emekliligi bulamayacak olan var siz böle giderse 3,,,4 emeklilik yaşarsınız yada mevki olarak audi Q8 nasıl binilecek 2 milyon tl Emekli olursanız megane yasa passat jetta sayın başkan sizde haklısınız

Sabri yetkin (6 yıl önce)

Sayın yüçel bey kendini söylediniz artık yaş olarakda kemale erdimiz neden gençlerin önümü açmıyorsunuz ?! Neden halen daha bu belediyenin üzerinde oynuyoraunuz 15 senedir burda götev yaptınız artık bıraksanız olmazmı? Saglıgınız belli galiba bu gidişler belediye.

Yorum Yaz