Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın Tokatköy’e gitti

  • 29.12.2021 12:19
  • Güncelleme: 29.12.2021 14:38
  • Okunma: 9786 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da olası Marmara depremine karşı başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları Tokatköy’de tartışmalara neden olmuştu.
Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın Tokatköy’e gitti

Kentsel dönüşüm alanında konutu bulunan vatandaşların 3/2’sinden fazlasının muafakatname imzalaması sonucu Beykoz Belediyesi çalışmaları başlatmıştı.

Kentsel dönüşümden yararlanmak isteyen vatandaşlara, projenin bir an önce başlatılabilmesi için evlerini boşlatmaları yönünde tebligat gönderdi. Beykoz Belediyesi’nin tebligatları kış mevsimin ortasında göndermesi ve vatandaşlara 15 gün süre vermesi tepkilere neden olmuştu.  

Bunun üzerine olayın seyrini değiştiren bazı mağdurlar taleplerinin dikkate alınması için 3 Ocak 2022 günü yürüyüş yapacaklarını açıkladı.

Yaşanan tartışmalar sonrası durum değerlendirmesi yapmak üzere ekibiyle birlikte Tokatköy Mahalle Muhtarı Galip Bekaroğlu’nu ziyaret eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın burada vatandaşların soruları ile muhatap oldu.

Başkan Murat Aydın’ın Tokatköy Muhtarlığına gittiğini duyan vatandaşlar muhtarlığın önüne akın etti.

Tokatköy Muhtarlığı önünde vatandaşlarla görüşen Murat Aydın sorulara cevap verdi. Bazı vatandaşlar muafakatname imzalayanların sayısının yeterli olmadığını ifade ederken, bazı vatandaşlar ise proje kapsamında 1500 TL kira yardımı yapıldığını bunun yetersiz olduğunu, üstelik kiralık ev bulamadıklarını söylediler.

Aynı alanda bazı insanların Başkan Murat Aydın’a provoke amaçlı ağır ifadeler kullanması diğer bir kesimden tepki gördü. ‘İyi niyetle sorunlara çözüm üretmeye çalışan Belediye Başkanına karşı hakaret varı ifadelerin kullanılması doğru değil’ yorumları yapılırken, Başkan Murat Aydın, vatandaşların sorularına tek tek cevap verdi. Bir vatandaşın, siz Beykoz Belediye Başkanı olarak bu millete ne isterseniz vereceğim’ diye bir taahhütte bulundunuz mu?” şeklindeki sorusu karşısında Murat Aydın, “evet dedim” cevabını verdi.

Vatandaşın, belirlenen tarihler arasında 30 kişinin imza attığını ifade etmesi üzerine Başkan Murat Aydın,  “hayır çok kişi imza attı” dedi.

Başkan Murat Aydın’ın Tokatköy halkı ile yapmış olduğu görüşmelerde Muhtar Galip Bekaroğlu’da yer alırken, Başkan Yardımcılarından Fatih Sağlam ve Bünyamin Korkmaz’da Başkan Aydın’ın yanındaydı.

Tokatköy Mahalle Muhtarı Galip Bekaoğlu ise Tokatköy’de yapılan kentsel dönüşümün yasalara uygun olarak yapıldığını fakat bazı vatandaşların farklı talepleri olduğunu dile getirerek, boş arsa sahiplerinin de mağdur olmaması için Belediye Başkanı ile istişare ettiklerini dile getirdi.

Haber Merkezi