Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın Büyükşehir'i zorluyor

  • 0
  • 6934
Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın Büyükşehir'i zorluyor
Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın Büyükşehir'i zorluyor

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İstanbul adayının açıklanacağı tarihin yaklaşmasıyla hamle üstüne hamle yapıyor.

Kısa süre önce hemşerisi Muzaffer Elmas'ın rektörü olduğu Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi'nden fahri doktora unvanı alan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ı bu kez yine hemşerisi AK Parti'nin önemli isimlerinden Hüseyin Besli Akşam Gazetesinde yazmış olduğu köşe yazısında öve öve bitiremedi.

Daha önce Dost Beykoz Yazarı Kader Gür, "Murat Aydın Beykoz'da vizyon çalışması yapıyor" ifadelerini kullanmış ve çeşitli tartışmalara yol açmıştı.

Gür aynı zamanda Aydın'ın Beykoz'da yaptığı çalışmaların Büyükşehir Belediyesine yönelik vizyon çalışması olduğunu söylemiş ve bugünlere işaret etmişti.

Hüseyin Besli köşe yazısında Murat Aydın'ın Beykoz'da yapmış olduğu vizyon çalışmasını kaleme aldı.

Besli yazısında yaşlandığını ve birçok şeyin farkına varamadığını ifade ederek Beykoz'da Murat Aydın'ın 5 yılda yapmış olduğu çalışmaları görememenin şaşkınlığını yaşadığını ifade etti.

Görele Dernekler Birliğinin açılışı için Beykoz'a geldiğinde Aydın'ın davetiyle kısa bir ilçe turu yaptıklarını aktaran Besli, "Geziye bulunduğumuz mekâna çok yakın olan Kavacık Kültür Merkezi'nden başladık. Bu konuda ilk söyleyeceğim, orda evet Kavacık'ta bir kültür merkezi yapmak/açmak başlı başına bir öngörünün ve gelecek tasavvurunun sonucudur ve doğrudan doğruya insanlara dokunmanın adıdır. Değinmek istediğim ikinci husus ise; başlangıçta AVM yapmak için inşa edilen bina sonradan kültür merkezine dönüştürülmüş, böyle olunca ortaya, benzeri mekanlardan pek rastlanmayacak yüksek tavanlı mekanlar ortaya çıkmış. Gördüğüm ve anladığım kadarıyla binada 7/24 saat açık bir kütüphanenin yanında geleneksel ve moderne kültür-sanat bağlamında her alandan kişilere, dalında uzman eğitmenlerce ders veriliyor." dedi.

Proje kapsamındaki itirazlarını da yazısında dile getiren Hüseyin Besli, daha sonra Millet Lokantasını ziyaret ettiklerini ve buradaki gözlemlerini aktardı.

Besli, yazısına şöyle devam etti:

"Bu mekânda, içeri giren herkese bütün gün çorba ikram ediliyor. Her gün pişirilen iki tür çorbadan birini tercih ediyorsunuz. Mekânda hafta içi her gün 5-6 bin, hafta sonları ise 4-5 bin çorba tüketildiğini söyledi yetkililer.

Bir başka mekân ise, henüz yeni devreye alınmış, zaman içinde sayılarının artırılacağının ifade edildiği 'Beykoz Kahvecisi'.

Gerçekten farklı ve modern bir şekilde oluşturulmuş bir mekân. Oldukça büyük olmasına, dışarıda soğuk bir hava olmasına rağmen içerisi tıklım tıklım doluydu...

Kısa gezimizi 'Karlıtepe Mesire Alanı'nda bitirdik.

Bu arada Başkan bize belediyeciliğin diğer alanlarında, dikkate alınması gereken, diğer işleri de anlattı.

Mesela; belki de Türkiye'de tek olarak Beykoz Belediyesi Bisiklet Takımının dünya sıralamasında önemli bir yer işgal ettiğini, uluslararası yarışmalara davet edildiğini, en son 22 takımın katıldığı Türkiye-Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda 10. olduğunu biliyor muydunuz? Veya yaz aylarında Beykoz koyunda isteyen herkese; kano, yelken ve kürek dersleri verildiğini...

Bir başka önemli husus ise, Beykoz Belediyesi'nin aralık ayı kültürel etkinlikleri tanıtım kitapçığının 116 sayfadan oluşmasıdır ki; bunun ne kadar mutluluk verici olduğunu ayrıca beyan etmeliyim. Ki; bu ayki etkinliklerin tamamı Gazze'ye ithaf edilmiş.

Emeği geçen herkese teşekkürler..."

Haber Merkezi

Beykoz'un çevreci minik mucitleri belli oldu
Önceki Beykoz'un çevreci minik mucitleri belli oldu
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz