Beykoz Belediye Başkanı ile Mustafa Ceceli canlı yayında

  • Güncelleme: 08.04.2020 22:27
  • Okunma: 15007 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, sanatçı Mustafa Ceceli ile sosyal medya üzerinden ortak canlı yayın yaparak takipçilerine seslendi.
Beykoz Belediye Başkanı ile Mustafa Ceceli canlı yayında

Mustafa Ceceli’nin bazı şarkılarını seslendirdiği yayın sırasında Murat Aydın, “Benim gençlik yıllarımda Sezen Aksu vardı. Hala var, sağlık sıhhat diliyorum.” şeklinde konuşunca Ceceli de, “Sadece sanatçı olabilmek değil, sanatçı yetiştirebilmek de önemli. Ben de onun bir öğrencisiyim. Her zaman ona minnet borçluyum” dedi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sürekli yapılan 'evde kal' çağrıları sonrası Beykoz Belediye Başkanı Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda Mustafa Ceceli ile İnstagram canlı yayınında buluşacaklarını söylemişti. 

Ceceli: “Sadece Sağlık Bakanlığını dikkate alıyorum”

Aydın’ın, “Evde hayat var diyoruz. Hayatı eve sığdırabiliyor muyuz?” sorusuna Ceceli, “Ben sadece Sağlık Bakanlığını dikkate alıyorum. Birçok kirli bilgi dolaşıyor. Bu dönem bir yerlerden bir şeyler elde etmeye çalışmak çok doğru değil. İnsanların bu noktada vicdanlı olmaları gerekiyor. Bana da ilk başta WhatsApp gruplarında bir şeyler geldi. Daha sonra bu sahte bilgileri çıkartanlar hakkında işlem de yapıldı. Bununla ilgili komplo teorileri dinliyoruz. Kaybettiğimiz canlar var, ne var grip oldular diyemeyiz.”

“Evcimen bir yapıya sahibim”

Sağlıklı bir insanı dahi yere yatırabilen bir şeyden bahsediyoruz. Evin içindeki hayat benim alışık olduğum bir hayat, bugün özellikle salonda misafir olmak istedim. Evcimen bir yapıya sahibim, işimizin ikinci kısmı olan insanlarla temas, bu hayatımızın önemli bir parçasıydı. O günler de gelecek. Onlara hazırlık yapıyoruz.” dedi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz’da ikamet eden Mustafa Ceceli’ye “Mutfağa yardım ediyor musun, yemeği kim hazırlıyor?” diye soru yöneltince Ceceli şöyle cevap verdi:

Ben biraz mangalcıyım. Oğlum Arın’la beraber bu işlere yüklenmiş durumdayız. Ben de mutfağa giriyorum. O da kafasını ne zaman çevirse babasını görüyor. Dijital çağın çocukları bazı şeylere daha çabuk adapte olabiliyor. Benim kendimde fark ettiğim şey, hayatın performansını yavaşlatmaya ihtiyacım varmış dedim. Hayatımızın geri kalan kısmında böyle bir şey atlattık diyeceğiz.”

Başkan Aydın, şunları söyledi:

Aydın: “Çevremize vakit ayıramamışız”

Benim rahmetli dedem kış günleri, kuzenlerimiz, aile toplanır dedem eline bir kitap alır biz onu dinlerdik. O süreçte televizyon yoktu. İnsanlar ailesine çok vakit ayırabilirdi. Nerden geldik nereye gidiyoruz. Bu soruları birbirimize soruyoruz. Ben yıllar yılı günde ortala 15-16 saat çalışıyoruz. Koşturmaktan çevremize vakit ayıramamışız. Kendimize dahi vakit ayıramamışız.

“Dünyayı dinlendiriyoruz”

Bu süreçte eşimle fazla vakit geçiriyorum. Benim iki torunum var. Çocuklarım Aydın’da, teknolojiyi kullanarak görüşüyoruz. Elime kitap alıyorum. İşimizin yanında kitapta okuyoruz. Dünyayı da çok yorduk, kendimizi de çok yorduk. Bu şerden bir hayır çıkıyor gibi geliyor bana. Dünyayı dinlendiriyoruz. Dünyadaki karbon salınımının da azaldığı söyleniyor. Ben dışarıda olmayı seven birisi olarak, özlem de duymuyor değilim.”

Mustafa Ceceli, Beykoz’dan yaptıkları canlı yayının dünyanın farklı yerlerinden takip edildiğini, Rusya’dan Filistin’den ve Azerbaycan’dan selam gönderdiklerini söyledi.

Zaman zaman Ceceli’nin şarkılarını seslendirdiği sosyal medya platformu İnstagram üzerinden yapılan canlı yayın bir saati aşkın süre devam ederken, 5 binin üzerinde kişi yayını takip etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz