Beykoz Belediye Başkanı İHH’ya konuk oldu

  • 0
  • 7229
Beykoz Belediye Başkanı İHH’ya konuk oldu
Beykoz Belediye Başkanı İHH’ya konuk oldu
Beykoz Belediye Başkanı İHH’ya konuk oldu
Beykoz Belediye Başkanı İHH’ya konuk oldu
Beykoz Belediye Başkanı İHH’ya konuk oldu
Beykoz Belediye Başkanı İHH’ya konuk oldu
Beykoz Belediye Başkanı İHH’ya konuk oldu
Beykoz Belediye Başkanı İHH’ya konuk oldu
Beykoz Belediye Başkanı İHH’ya konuk oldu

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İHH Beykoz İlçe Temsilciliği’nin aylık olağan toplantısına katıldı.

Her ay düzenli olarak mahalle temsilcileri ile değerlendirme toplantısı yapan İHH Beykoz Temsilciliği Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ı konuk etti.

İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer’in Beykoz Fon hakkında bilgi paylaşımında bulunduğu toplantıya Genç İHH ve Arama Kurtarma ekipleri de katıldı.

Konuşmasında, her bir 10 bin TL’lik olan kumbaralar hakkında bilgi veren Tuncer, kumbaraların, “Komşundan Haberin var mı?” kampanyasıyla kamuoyuna ilan edildiğini duyurdu.

İHH’nın Beykoz’da ki 45 mahalle temsilcisine kumbaraları dağıtacaklarını söyleyen Tuncer, Ramazan ayına kadar kumbaraların her birinden 10 bin TL yardım toplamayı hedeflediklerini ve bu fonda toplanacak katkıyla Beykoz’da ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayı için destek sağlayacaklarını ifade etti.

Sağlanacak katkılarla doğal afetlerde kullanılmak üzere bir araç almayı da planladıklarını sözlerine ekleyen Tuncer, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’a destekleri nedeniyle bir teşekkür plaketi verdi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’a iki adet kumbara da veren Tuncer, Başkanım “kumbaralarla desteklerinizin devamını bekliyoruz” dedi.

Genç İHH ekibi insansız hava aracı yaptı

Programın devamında Genç İHH Başkanı Makine Mühendisi Muhammed Mert Sarıosmanoğlu, ekibiyle birlikte hazırlamış olduğu İnsansız Hava Aracı (İHA)’nın sunumunu yaptı.

Sunumunda, ekip arkadaşlarıyla geliştirmiş oldukları diyaloglardan da söz eden Sarıosmanoğlu, TIĞLI adını vermiş oldukları İHA’nın manevra kabiliyetine ilişkin bilgiler verdi.

Genç mühendis, iç alanın yetersiz olduğu gerekçesiyle uçuramadıklarını sadece hareket kabiliyetini sergileyebildikleri İHA ile genç İHH ekibi olarak TEKNOFEST’e katılmayı planladıklarını söyledi.

Beykoz’da gençleri teknolojik gelişmişliğe yönlendirerek, sigara, alkol ve madde bağımlılığı gibi kötü alışkanlıklardan uzak durmaları için onlara sosyal, aynı zamanda alternatif eğitim alanı açtıklarını söyleyen Sarıosmanoğlu, bu vesile ile birlik ve beraberlik ruhunu aşılayarak Türkiye’nin teknolojik ilerlemesine katkıda bulunmayı amaçladıklarını söyledi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da konuşmasında, Genç İHH ekibini tebrik ettiğini ifade ederek, onları alkışladığını söyledi.

Başkan Aydın açıklamasında, Baykar Teknoloji’nin Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’ın babası Özdemir Bayraktar ile yakından tanıştıklarını ifade ederek, teknolojik gelişmelere ne kadar duyarlı olduğunu anlattı.

Yardımlaşmanın önemine de değinen Başkan Murat Aydın, insanların daha sonra yaşamlarıyla yapmış oldukları iyiliklerle anıldıklarını, İHH’nın da bu anlamda çok büyük bir sorumluluk üstlendiğini söyledi.

Daha sonra İHH mahalle temsilcilerine, neden İHH’da olduklarını soran Murat Aydın, almış olduğu cevapların hep iyilik yapmaya yönelik olduğunu duymasının kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın toplantı sonrası Genç İHH, Arama Kurtarma ve Yönetim Kurulu ile günün anısına ayrı ayrı fotoğraf çektirdi.

Başkan Aydın daha sonra İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer’in odasında İHH Yönetim Kurulu ile bir araya geldi. Burada da Beykoz’un sorunlarına yönelik çeşitli değerlendirmeler yapılırken, Başkan Murat Aydın sorulara da cevap verdi.

Haber Merkezi

 

Beykoz’da ücretsiz kış spor eğitimleri başlıyor
Önceki Beykoz’da ücretsiz kış spor eğitimleri başlıyor
Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Sonraki Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz