Beykoz Belediye Başkanı dezenformasyona uğradı

  • 0
  • 5399
Beykoz Belediye Başkanı dezenformasyona uğradı

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın Zeytinburnu Belediye Başkanı'yken çekilen fotoğrafı art niyetli kişilerce paylaşılarak algı yapılmak istendi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nca haftalık olarak yayınlanan 'dezenformasyon bülteni'nin başlıklarından biri de Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın oldu.

Başkan Aydın'ın Zeytinburnu Belediye Başkanı olduğu 2016 yılında görev ilçesindeki bir aileye eşi Bedriye Aydın yaptığı ziyaret sırasında çekilen fotoğraf art niyetli kişilerce yalan ifadeler kullanılarak sosyal medyada paylaşıldı.

Bültende, "Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, “Amasya İl Göç İdaresi yetkilileri Suriyeli sığınmacıları evlerinde ziyaret ederek çocuklara kırtasiye malzemeleri hediye etti” haberlerinde kullanılan fotoğraf doğru değildir. ”Amasya İl Göç İdaresi yetkilileri” iddiasıyla paylaşılan fotoğraf, halihazırda Beykoz Belediye Başkanı olan Murat Aydın’ın Zeytinburnu Belediye Başkanıyken 2016 yılındaki bir ev ziyareti sırasında çekilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

Paylaşılan fotoğrafı 1 Temmuz 2016 günü Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın "Suriyeli Omar ailesine ev ziyaretinde bulunduk" notuyla paylaştığı da belirtildi.

Bu paylaşımın dezenformasyon içerdiği bültenin 90. sayısıyla açıklanırken, fotoğrafı Cumhuriyet Gazetesi yazarlarından Mine Kırıkkanat'ın yanı sıra Haber TAG, Muhbir, Aykırı, Kaçak Sorunu, Karşı Gazete, Militer Enstitü ve Öteki Bakış gibi hesapların paylaştığı belirlendi.

Haber Merkezi

Beykoz'daki okul çevrelerinde yoğun denetim
Önceki Beykoz'daki okul çevrelerinde yoğun denetim
Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi
Sonraki Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz