Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler

  • 0
  • 6827
Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler

Beykoz'da yaklaşık 40 gündür süren yerel seçim maratonu sona erdi... AK Parti 20 yıldır yönettiği Beykoz'u kaybetti. Alaattin Köseler, Belediye Başkanı oldu.

Beykoz Belediye Başkanlığı için maraton sona erdi... Murat Aydın'ın 2. kez aday olduğu Beykoz Belediye Başkanlığı yarışını muhalefet adayı Alaattin Köseler'e kaybetti.

Resmi olmayan Anadolu Ajansı verilerine göre Beykoz'daki sandıkların yüzde 97.16'SI açıldı.

Açılan sandıklara göre CHP'nin adayı Alaattin Köseler yüzde 46,52, AK Parti'nin adayı Murat Aydın ise yüzde 45,51 oy aldı.

Alaattin Köseler kimdir?

1960 yılında Paşabahçe’de dünyaya geldi.1972’de Paşabahçe İlkokulu’nu bitiren Köseler, 1975 yılında Beykoz  Ziya Ünsel Ortaokulu’ndan mezun oldu. 1978’de Paşabahçe Ferit İnal Lisesi’nden başarıyla mezun olup 1983 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni tamamladı.  Hayatı boyunca sporla ilgilenen Alaattin Köseler, Beykoz Spor Kulübü’nün Basketbol şubesinde Yıldız, Genç ve A Takım olmak üzere, on iki sene basketbol oynadı. Köseler, mimar olarak çeşitli  inşaat firmalarında, proje müdürü ve şantiye şefliği görevlerini üstlendi.  Daha sonra kendi ofisini kurdu ve Bahçeşehir Ticaret Mer-kezi gibi pek çok büyük projeye imza attı. Köseler, 1999 Yerel Seçimleri’nde, halkın teveccühüyle Beykoz Belediye Başkanı oldu. 

Döneminin en büyük ve en modern Hayvan Barınağı’nı faaliyete geçirdi. Zamanla Beykoz’un sembolü olan Bayrak Anıtı’nı, Beykoz halkının beğenisine sundu. Rüzgarlıbahçe’de, Hizmet Binası’nı hayata geçirdi. Beykoz’un köklü meselelerinden imar sorunu çözmek için birçok projeyi hayata geçirdi. Köseler, planlı bir Beykoz için ilçenin tüm paftaları bilgisayar ortamına aktartarak sayısallaştırılmasını sağladı. Beykoz’un bir diğer sorunu olan işsizliği çözmek için, İTKİP ile ortak proje geliştirdi ve 1500 kişiye iş imkanı sağladı. 

2004 yılında, depreme yönelik başlatmış olduğu çalışmalar, Bakırköy Belediyesi tarafından kullanılarak Afet Karar Destek Modelleri oluşturulmuş, bu projeler; 2 kez E-TR olmak üzere, birçok ödül almıştır. TMMOB (Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği) üyesi olan Köseler, evli ve bir çocuk babasıdır.

Haber Merkezi

CHP'li Köseler'den Beykozlulara çağrı
Önceki CHP'li Köseler'den Beykozlulara çağrı
Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı
Sonraki Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz