Beykoz Belediye Başkanı, Akit TV’de konuştu

  • 3
  • 8805

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, projelerini anlatmak üzere bu kez Akit TV canlı yayın konuğu oldu.

Çelikbilek yapımı süren Beykoz Stadı’ndan bahsetti.

Çelikbilek, Beykoz Spor Kulübünün şu anki durumunun güzel olduğunu belirterek, “Bu sene lige çıkarlarsa sonrasını getirirler diye düşünüyorum. Onların biz Beykoz stadını yeniledik. 2 ay içerisinde açacağız. Beykoz stadımız şu anda şehir stadı olarak çıkacak. Beykoz ilçesinin stadı olacak. Orası bir saha değil, sahanın ötesinde fonksiyonları olan bir yer olarak Beykoz halkına açacağız. Burayı Türkiye Futbol Federasyonu ile birlikte yaptık. Birçok şeyi biz gerçekleştirdik. Bir kısmını da onlar yaptılar. Saha demiyorum. Stat diyorum” dedi.

Yücel Çelikbilek yapmış olduğu röportajda imar barışına da değindi.

“Vatandaşımız ilgi gösterdi”

İmar barışının Türkiye için güzel bir adım olduğu düşüncesini paylaşan Çelikbilek, “Vatandaş ile devletin arasındaki problemleri bir barış haline getirilmesi için başlatılmış bir olaydı.  Hükümetimizi bu konu hakkında takdir etmemek mümkün değil.  Beykoz’da da ciddi anlamda bu binalar vardı. Vatandaşlarımız çok ciddi anlamda ilgi gösterdiler. Biz de belediyemizin bünyesinde bir ofis açtık. Çevre bakanlığımız bu ofise eleman gönderdi. 8,10 eleman da biz katkı verdik. Bu tarihe kadar imar barışı konusu belirli bir noktaya kadar gelmiş durumda” ifadelerini kullandı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Küçüksu Çayırından bahsetti.

Çelikbilek, “Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Küçüksu çayırı İstanbulluların ve Beykozluların hizmetine girdi. Ufak tefek eksikler var onları tamamlamaya çalışıyoruz. Bu yazın büyük bir ihtimalle Beykozlular ve İstanbullular. Bu mekandan yararlanacaklar” diye konuştu.

Çelikbilek, Beykoz halkının yeşil ile iç içe olduğunu söyledi.

“Beykoz yüzde 84’ü orman olan bir ilçedir”

Beykoz’un bu konuda diğer ilçelere göre çok farklı olduğunu dile getiren Çelikbilek, “ İlçelerle bir hesap yaptırdığımda hiçbir ilçede kişi başına kimseye yeşil arazi düşmüyor. Hiçbir ilçe Beykoz’la bu konuda hizaya gelmeyeceğini düşünüyorum. Bu bizim şansımız. Kısmetimiz diyelim. Beykoz %84’ü orman olan bir ilçedir. Bunun yanında ormanlardan aldığımız mesire alanlarını halkımıza açmak suretiyle yeşil alanlara katmış olduk. Bunları kattığımızda Beykoz’da kişi başı aşağı yukarı 50-55 metre kare yeşil alan düşüyor. Bu İstanbul ortalamasının çok üstündedir. Türkiye ortalamasının da üstündedir desem pek değişik bir söz söylemiş olmam” dedi.

Beykoz Belediyesi Başkanı Yücel Çelikbilek Mehmet Akif Ersoy Şiir Müzesi hakkında bilgi verdi.

“5 binin üzerinde şiir ile ilgili kitap var”

Çelikbilek, Beykoz’da sanatsal etkinlikleri çoğaltmak için çaba gösterdiklerini söyleyerek, “ Beykoz’da sanatsal etkinliklerimizi çoğaltıyoruz. Bunların başında bir tanesini söyleyeyim. Şiir müzesi açtık. Mehmet Akif Ersoy şiir müzesi açtık. 5.000’nin üzerinde şiir ile ilgili kitap var. Bu şu anda İstanbul’daki belki daha adı konulmamış yerdir burası çok önemlidir. Tüm sanatçılarımıza bütün edebiyat ile uğraşan insanlarımıza özellikle tavsiye ediyoruz. Gelmelerini görmelerini istiyoruz. Bugüne kadar 5.000 farklı şiir kitabının Osmanlıca da olmak üzere bugüne kadar gelenlerin hepsinin orada bir hayat bulduğunu görüyorlar” diye konuştu.

Çelikbilek, Kamu binalarında gerçekleştirilen çalışmalara değindi.

“İşin bitmesi hayatın bitmesi anlamına gelir”

Çelikbilek, “Bu bölgede ne ihtiyaç varsa hepsini yapmaktayız.  Bunların başında belediye binamızı yenilemiştik. Ondan sonra hemen meclis binamızı yeniledik. Şu anda nikah salonumuzu yeniledik. Nikah salonumuz İstanbul ve çevre ilçeler için çok büyük bir kazanım oldu. Dolayısıyla böyle bir güzellikle beraber daha yapacağımız çok iş var. İş bitmiyor. İşin bitmesi hayatın bitmesi anlamına gelir” dedi.

Çelikbilek, eğitime verdiği önemi ve eğitim dalında yaptığı çalışmaları anlattı.

“Okullarımızın bakımsız kalmasını istemiyoruz”

Okullara çok önem verdiğini vurgulayan Çelikbilek, “ Onların yapacakları dışında özel okul binaları yapmak için adım attık. Bir tane Necip Fazıl Kısakürek imam hatip okulumuzu yaptık. Tokayköy’de imam hatip okulumuzu geçirdik. Yine farklı bölgelerde farklı okullarımıza destek vererek okullarımızı çoğaltıyoruz. Anaokullarımızı çoğaltmaya çalışıyoruz. Bunların yanında da bütün okullarımızın kullanacakları malzemeleri sene başında vererek onları takdir ediyoruz. Okullarımızın bakımsız kalmasını istemiyoruz. boya ve badanalarını veriyoruz. Bütün kullanacakları temizlik malzemelerini veriyoruz. Böylece Beykoz’da hiçbir okul, ben sahipsiz kalıyorum deme şansına sahip değildir”  ifadelerini kullandı.

Çelikbilek, 15 Temmuz darbe gecesi Beykoz halkının yapmış olduğu fedakarlığı canlı yayında anlattı.

"3 Şehidimiz ve 90 Gazimiz vardı”

Çelikbilek, “O gün Beykoz halkı hakikaten bir anda Başkomutanlarının talepleri doğrultusunda hemen Fatih Sultan Mehmet Köprüsüne koşutular. Oradaki tanklar ele Beykoz haklı tarafından ele geçirildi. Hemen onlar oradaki karakola teslim edildi.  Köprüden karşı tarafa geçebilmek için adım atıldı. O anda uçaklarımızın üzerlerimize geldiğini gördük. O itibarla köprüde kalmak zorunda kaldılar. Uçaklar ses seviyesinin üstünde geçtikleri için köprüden karşıya geçemediler. Beykoz halkı kısa bir süre içerisinde 10, 15 bin insan bir anda Beykoz’un her tarafında ayakta oldular. Üç tane şehidimiz 90’a yakın da gazimiz vardı. Allah bir daha bu günleri bize göstermesin” diye konuştu.

Haber Merkezi

Ortaçeşmespor, Onayspor maçına kilitlendi
Önceki Ortaçeşmespor, Onayspor maçına kilitlendi
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (3 Yorum)

Hasan (6 yıl önce)

İncirköy mahallesinde ne yaptınız. Nikah salonundan Sizi ALLAH'A havale ediyoruz.

Bahar (6 yıl önce)

Beykoz da kyk a ait bir kız öğrenci yurdu var, birde kyk erkek yurdu olursa çok iyi bir hizmet olur, tesekkurler

Çubukluyali (6 yıl önce)

Onların stadı nı yaptık.o nlar dediğiniz takım Beykoz 1908 başkan hatırlatayım.başkanı olduğunuz ilçenin takımı.

Yorum Yaz