Beykoz Belediye Başkanı açıkladı, o bina yıkılacak

  • Güncelleme: 08.09.2020 13:41
  • Okunma: 27627 kez
  • Yorum: 9
Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Eylül ayı meclis toplantısı 1. oturumunda bir çok konuya açıklık getirdi.
Beykoz Belediye Başkanı açıkladı, o bina yıkılacak

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, uzun süredir Beykoz'un gündemini meşgul eden Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nin durumuna da açıklık getirdi. Depreme dayanıksız olduğu ve bir üniversite tarafından hazırlanan rapora istinaden yıkılacağı söylenen Necmettin Erbakan Kültür Merkezi binasının aynı isimle başka bir yere yapılacağını açıklayan Murat Aydın, Beykoz'un imar konusunda nasıl yol alacağına ilişkinde önemli açıklamalar yaptı.

Beykoz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nin yıkım konusu uzun süredir Beykoz'un gündemindeydi. Dost Beykoz Yazarı Erdal Öztürk, "Hedef Necmettin Erbakan mı?" başlıklı bir yazısı ile konuyu gündeme getirmiş, yine aynı meclis oturumunda CHP'li Meclis üyesi Temel Karadeniz, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nin akıbetinin ne olacağını sormuştu.

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ne olacak?

Temel Karadeniz, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'ni örnek göstererek, Beykoz'un parasının çar çur edildiğini dile getirdi.

"İki yıl önce tadilat yapılmış olmasına rağmen, yeniden boşaltma kararı alınan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde yeniden tadilat mı yapılacak, yoksa komple yıkılacak mı? diye soran Temel Karadeniz, "madem yıkılacaktı, yada yeniden tadilat yapılacaktı iki yıl önce tadilat için oraya neden milyonlar harcandı... Bu para kimin parası? Bundan sonraki süreçte Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Kültür Merkezi'nin olduğu yere düşündüğünüz proje nedir?" diye sordu.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ise cevabında, Silivri depreminden sonra Beykoz'da bazı okullarda hasar oluştuğunu, Beykoz'un zemini sağlam olmasına rağmen dere yataklarının olduğu yerde sıvılaşma etkisiyle depremin şiddeti daha fazla hissedildiğini ve binalarda daha fazla hasar oluşabildiğini söyledi.

Bu çerçevede Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'ni baktırdıklarını ve binanın günümüz koşullarına uygun olmadığını tespit ettiklerini söyleyen Murat Aydın, "Bir kere orayı kullanma şansımız yok. Güçlendirmeye kalksanız ne kadar doğru? Belediyenin, Kaymakamlığın, adliyenin olduğu bu bölgeyi bir cazibe merkezi haline getirmemiz lazım. Bina çürük çıkmasaydı bunlar olmayacaktı. Bina çürük çıkınca, güçlendirme maliyeti de çok yüksek olunca şöyle düşünmeye başladık: Biz arka tarafta Aile Kadın Destekleme ve Engelleme Merkezi, İSKİ binası vardı, çürüktü yıktık. Onun yanına böyle bir proje için hazırlıklarımız vardı. Hatta ruhsat aşamasına kadar gelmişti." dedi.

Başkan Aydın, "Kültür Merkezinin çürüklüğünü öğrenince, dedik ki, o projeyi biz başka yerde gerçekleştirelim. Kültür Merkezi'ni oraya yapalım. Yeni kültür merkezi yapılınca yine aynı isimle ön tarafı da boşaltmış oluruz. Önümüzdeki süreçte maalesef çürük olan o bina yıkılacak, aynı isimle arka tarafa yeni günün ihtiyaçlarına uygun kültür merkezini gerçekleştireceğiz" ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Murat Aydın, Kültür Merkezi, Yıkım

Yorumlar (9 Yorum)

Serkan (2 hafta önce)

Yazıklar olsun sağlam binaya çürük raporu çıkararak rant elde edenlere kocaman depremden sonra yapılmış binaya çürük raporu alıp yıkmak ihanettir buna seyirci kalmak da ihanettir CHP MHP nerdesiniz ne iş yaparsınız yazıklar olsun hepinize 20 milyonluk sağlam binayı sahte raporlarla yikacaklar

Cevap (2 hafta önce)

Geçmişte yapıldığı zaman yönetimde yine AKP vardı. O zamanlardan demekki sorunlu inşa edilmiş ya da malzemeden çalınmış. Bunu da haber yapsanıza işinize gelmez tabi. Kara para aklamanın değişik bir hali hemen dibinde yapılan sadece merdiven bile 6 milyon TL idi. Madem dayanıklı değil o kadar para verilerek neden merdiven yapıldı. İşiniz gücünüz israf başka bildiği bir şey yok Beykoz belediyesinin.

Bilal (2 hafta önce)

Hiçbir şey demiyorum.

Ertaç Ansan (2 hafta önce)

Beykoz' a değer kattı Murat Bey. Yapılanlar halkımızdan teveccüh görmekte .Allah kendisinden razı olsun. Beykoz'un çehresini değiştirdi. Destek büyüyerek devam ediyor

seyit ali (2 hafta önce)

bina on yıllık bile değil nasıl depreme dayanıklı değil, yapılırken bunu kimse denetlemedi belediyenin onca mimarı ne işe yarar. yaşasaydı yücel çelikbilek kendi yaptırdığı binayı yıkacaktı.

Query (2 hafta önce)

Şimdi CHP'ye gelin beraber yapalim derlerse şaşirmayin... işin içinden cikamayinca muhalefete top atiyorlar. Artik bimki öğrenilmiş caresizlik oldu bizimki, ne yapalim hizmet beklemiyoruz ama en azindan insanlari kandirip alay etmesinler. Susun ve hizmet surenizin bitmesini bekleyin.

Query (2 hafta önce)

Kendim de dahil Beykoz halki olarak kendi ektigimizi biciyoruz. Her seferinde kaniyoruz bunlara ama artik cok zor hatta imkansiz bakalim nasil hangi yuzle oy isteyeceksiniz.. hatta hic zahmet etmeyim mahalle mahhalle gezip bosuna vaad vermeyin yuhalanmaktan baska birsey alamazsiniz bizden.

Yigit (2 hafta önce)

2 sene önce milyonlarca lira para harcandı tadilat gördü şimdi yıkım kararı alınmış yazık çöpe atılan paralara nasıl bir devlet ve belediye yönetim şeklidir açıklanması zor.. Beykoz kaderine terk edilmiş bir ilce istanbulun en kötü yönetilen en zayıf ilçesi alt yapı yok mahalleler perişan sosyal alan yok planları leş gibi elmas burnu var orası 100 kişi denize girse denize girilecek durum yok üstüne taş dolu kafasını tasa vurup ölen malasef bir çocuk öldü gelen belediye başkanı park bahçe düzenlemesi belediye binası restore yaptı doğrudan vatandaşın rahatlığı sosyal hayatı dikkate alınmadı gözle görünen hiç birşey olmamasına rağmen borç batağında bir belediye 50 60 yıllık temeli dahi olmayan evler var deprem vurmasa kendilinden çökece erektirik telefon kabloları gökyüzünden evlere gidiyor o derece vahim seçimlerde verilen vaatler hiç bir zaman tutulmadı beykoz halkı artık bıktı yalanlardan bugün seçim olsa hayatta kazanamaz akp beykozu

Kaptan (3 hafta önce)

Milyonluk merdiven ihalesiyle Türkiye tanımıştı,önceki yıl.Madem böyle bir rapor vardı,neden bu milyonları boşuna harcadınız.Şimdi sokakları yama yapacak asfalt yok,İBB vermiyor gerekçesine sığınarak bir kaç kamyon çukur tamiri için asfalt parasına muhtaç bıraktınız Beykoz'u.

Yorum Yaz