Beykoz Belediye Başkanı, AA'nın fotoğraflarını oyladı

  • Güncelleme: 10.12.2019 20:03
  • Okunma: 5109 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AA'nın düzenlediği Yılın Fotoğrafları 2019 oylamasına katıldı.
Beykoz Belediye Başkanı, AA'nın fotoğraflarını oyladı

Murat Aydın, AA muhabirleri ile foto muhabirlerinin yurt içi ve dışında çektiği, "haber", "yaşam" ve "spor" kategorilerindeki fotoğrafları tek tek inceleyerek bilgi aldı.

"Haber" kategorisinde Behçet Alkan'ın "Mehmetçik çocukların yüzünü güldürdü" başlıklı fotoğrafını seçen Aydın, Barış Pınarı Harekatı'nı yürüten Türk askerinin, terörle mücadelede tüm dünyaya insanlık dersi verdiğini dile getirdi. 

"Yaşam" kategorisinde, Cem Genco'nun "Kendi engelini unuttu, evladına şifa arıyor" başlıklı fotoğrafını beğenen Aydın, şunları söyledi:

"Kurgu olmayan doğal fotoğrafları beğeniyorum. Doğallık fotoğrafta çok önemli. Mesela drone ile çekilen fotoğraflar genelde kurgu oluyor. Fotoğrafçının kadraj ve açı bulmak için gösterdiği uğraş, drone ile sıfıra iniyor. Kolaycılık gibi geliyor bana. Ayrı bir kategori olarak değerlendirilebilir aslında."

Aydın, "spor" kategorisinde ise Erhan Elaldı'nın çektiği, doğuştan iki kolu olmayan ve dünya şampiyonluğu bulunan milli paralimpik yüzücü Beytullah Eroğlu'nun yer aldığı "Beytullah'ın azmi" başlıklı fotoğrafı seçti. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz