Beykoz Belediye Başkan Adayı Aydın'ın yeni dönem projeleri

  • 1
  • 5771
Beykoz Belediye Başkan Adayı Aydın'ın yeni dönem projeleri
Beykoz Belediye Başkan Adayı Aydın'ın yeni dönem projeleri
Beykoz Belediye Başkan Adayı Aydın'ın yeni dönem projeleri
Beykoz Belediye Başkan Adayı Aydın'ın yeni dönem projeleri
Beykoz Belediye Başkan Adayı Aydın'ın yeni dönem projeleri
Beykoz Belediye Başkan Adayı Aydın'ın yeni dönem projeleri
Beykoz Belediye Başkan Adayı Aydın'ın yeni dönem projeleri
Beykoz Belediye Başkan Adayı Aydın'ın yeni dönem projeleri
Beykoz Belediye Başkan Adayı Aydın'ın yeni dönem projeleri

Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Beykoz Sahili'nde 'Hız Kesmeden Devam' proje lansman toplantısında yeni dönem projelerini kamuoyuyla paylaşıyor.

Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Beykoz Sahili'nde kurulan alanda yeni dönem projelerini paylaştı.

Yeni yapılan Beykoz şarkısının beğeniyle karşılandığı proje lansman toplantısına TBMM İdari Amiri Hasan Turan, İlçe Başkanı Özkan Ayduğan, Meclis Üyesi Adayları, Gençlik ve Kadın Kolları başkanları, gazetecileri ve partililer katıldı.

"Beykoz İçin Hız Kesmeden Devam" sloganıyla yeni projelerini paylaşan Murat Aydın, İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un kazanması halinde Riva Karlıtepe Bölünmüş Yol,  Kavacık – Üsküdar Tüneli ve Karlıtepe – Sultaniye Teleferik Hattı projelerini hızlı bir şekilde hayata geçireceğini söyledi.

Aydın, Tokatköy dönüşümünün İstanbul'a örnek olduğunu belirterek 5 bin konutluk yeni kentsel dönüşüm projesi hazırladıklarını ve Beykoz Yalıköy Kapalı Pazar Yeri, Beykoz Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Beykoz Buz Salonu, Otomobil Zanaatları Merkezi ile Beykoz Spor Ormanı Kapalı Spor Salonu gibi projelerini Beykozlulara duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimat ve destekleriyle imarı Beykoz Belediyesi'nin yetkisinde bulunan yüzde 85'lik kısımda yüzde 2'den yüzde yüze çıkardıklarını açıklayan Aydın, İBB Başkan Adayı Murat Kurum'dan da söz aldıklarını kaydetti.

Aydın, "Tokatköy’de kentsel dönüşümün yüzde 73’ünü tamamladık. Buradaki dairelerin fiyatı minimum fiyatı 9-10 milyon ancak hak sahiplerimiz 240 bin lira vererek içine girecekler.  Buranın üstünden siyaset yapılmak istendi. 6 Şubat'ı yaşadık. Oralar ayağa kaldırılıyor. İstanbul depremi yaşandığında Türkiye’nin kıyameti olur. Ayağa kaldıramayız. Kentsel dönmüşüm konusunda siyaset üstü tavır sergilenmesi lazım." dedi.

Gümüşsuyu Restoran, Beykoz Kahvecisi ve çevre düzenlemesiyle Beykoz Sahilinin 7 gün 24 saat yaşayan bir bölgeye dönüştüğünü ve 141 konserin verildiği bir alan olduğunu vurgulayan Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı kurulduğunu, ülkedeki en büyük Beykoz Spor Ormanı aktif bir şekilde vatandaşların kullanımına açıldığını ve AKDEM ile dezavantajlı bireylere eğitim verildiğini söyledi.

Başkan Aydın ilçe sakinlerine bugün satıldığı takdirde 50 milyon dolar bedeli bulunan Türkiye’nin ilk ve tek 24 saat açık kalacak Yalı Kütüphanesi'nin 12 Mart Salı günü, Beykoz Çayır Restoran ve Millet Kıraathanesi’nin de Mart ayı içerisinde vatandaşların hizmetine açılacağını duyurdu.

Murat Aydın'ın önümüzdeki 5 yılda gerçekleştirmeyi vaat ettiği  projeleri şöyle:

Riva-Karlıtepe bölünmüş yol

Yeni Riva yolunun 15 kilometrelik kısmı, çift gidiş - çift geliş olarak düzenlenecek. Kavacık-Riva arasında kesintisiz bölünmüş yolda seyahat edilebilecek. Kazalar azalacak, daha güvenli ve huzurlu seyahat sağlancak.

Kavacık-Üsküdar tüneli yolculuğunu 9 dakikaya indirecek

Anadolu Yakası’nın en büyük ulaşım projelerinden olan tünel projesiyle Kavacık ve Üsküdar arasında yolculuk süresi 9 dakikaya inecek. Trafik yoğunluğu azalacak.

Karlıtepe-Sultaniye teleferik hattı

İlk olarak 2014 seçimlerinde dönemin Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından yapılacağı vaat edilen Karlıtepe-Sultaniye teleferik hattını yapacağını "bu kez" Murat Aydın vaat etti. Boğaziçi’nin ilk ve tek teleferik hattıyla Beykoz Sahil ve Karlıtepe arası 5 dakikaya inecek ve sahil yolundaki trafik yoğunluğunun büyük ölçekte azalması sağlanacak. Karlıtepe Mesire Alanı’nda yüksek kapasiteli otopark ile Beykoz sahildeki otopark sorunu çözülecek.

5 bin kentsel dönüşüm konutu

Beykozluların yerinde dönüşümünün sağlanması için 5 bin yeni konut inşa edilecek. Beykozlunun Beykoz'un dışına çıkmadan yerinden edilmeden daha sağlam ve huzurlu evlerde barınması sağlanacak. Nina yapma imkanı olmayan, derenin içerisinde son derece riskli yerdeki binalara öncelik verilecek.

Yalıköy kapalı pazar yeri ve otopark

İlk olarak 2014 seçimlerinde dönemin Başkanı Çelikbilek tarafından 600 tezgahlı kapalı pazar yeri ve otopark projesini bu kez Murat Aydın yapacağını dile getirdi. Beykoz’un geleneksel ve mevcut pazar yeri ihya olacak. 5 bin 750 m² pazar alanı kapalı ve modern hale gelecek. Beykoz’un üreticileri ürünlerini aracısız satabilecek. 5 bin 600 m² açık otopark olacak.

Beykoz Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Beykoz’a 125 bin m² alana inşa edilecek. Tek yataklı odalarında bulunduğu hastane 500 oda kapasiteli olacak. 200 poliklinik, 22 ameliyathane, 219 yoğun bakım yatağı bulunacak hastanenin toplam yatak sayısı 700’ü aşacak. Mevcut hastane binaları hizmete devam edecek.

Beykoz Buz Salonu

Beykoz Spor Ormanı’na yapılacak. Herkesin kullanımına açık olacak. İçinde fitness, kütüphane, Beykoz Kahvecisi olacak.

Otomobil Zanaatları Merkezi

Otomobil tamiri ile ilgili bölge esnafı düzenli bir alana kavuşacak. Modern tamirhaneler ile mahallelerdeki oto tamircileri bu kültürü burada sürdürecek.

Beykoz Spor Ormanı Kapalı Spor Salonu

Beykoz Spor Ormanı içinde hizmet verecek. 7 bin m² büyüklüğünde olacak. 2 katlı spor salonunda hentbol, basketbol, voleybol sahaları sosyalleşme alanları bulunacak. Ulusal ve uluslararası maçlara ev sahipliği yapacak.

Riva Deresi

Büyükşehir Belediyemiz buradaki kirlilik oluşturan unsurları ortadan kaldırdıktan sonra burası İstanbul'un ve Türkiye'nin en önemli dinlenme, eğlenme, gezme, kültürel etkinlik yapma alanı haline dönüşecek.

Murat Aydın'ın sunumunun ardından AK Parti İlçe Başkanı Özkan Ayduğan, İstanbul Milletvekili Hasan Turan, MHP İlçe Başkanı Emre Çömlekçi selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Meclis Üyesi Adaylarını sahneye davet ederek birliktelik pozu verdi.

Haber Merkezi

Beykoz’da mahalle mahalle seçim analizi… Kim kazanır?
Önceki Beykoz’da mahalle mahalle seçim analizi… Kim kazanır?
Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Sonraki Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Yorumlar (1 Yorum)

falan filan (1 ay önce)

sağlık bakanlığı, ibb gibi kurumlarının projelerini kendi projesi diye açıkladıysa ya vatandaşa başka bi şey demek istiyor yada kendi için sağlık dilemek gerekecek. Altunizde -kavacık arası tüneli nasıl yapacak tünelden vaz geçtik üsküdar kavacık arasına ring otobüs seferi düzenlesin başarılı sayacaz bu beyfendiyi. Sağlık bakanına soruyorum hastaneyi siz yapacaksınız belediye mi karar verin de hesabını kime soracaz bilelim.5000 konut x100m2(daire brüt m2) 500.000m2 toplam inşaat alanı yapar. Çevre şehircilik bakanlığı kar ve kdv hariç m2 fiyatı 15.000 olduğuna göre kar ve kdv ile minimum 20.000 ₺ maliyet var. 500.000x20.000 sonucunda 10.000.000.000₺(onmilyar₺) minimum maliyet hibe edilecek. Beykoz belediyesi 2024 bütçesi 3 milyar 980 milyon TL olduğuna göre bu para kimin neresinden çıkacak açıklarsanız kesin seçilirsiniz. Diğer hesapları yapmıyorum söyleyipde yapmadığınız işler nedeni ile hakkınızda hile ve desise ile menfaat sağlamaktan adli işlem yapılması için 2029 da talepte bulunma duruma var hatırlatırım.

Yorum Yaz