Yaşam

Beykoz Belediye Aşevi’nden evlere sıcak yemek

Beykoz Belediye Aşevi’nden evlere sıcak yemek
16.11.2018 10:23
| | |
3857

Foto galeri

Beykoz Belediyesi’nin aşevi her gün ihtiyaç sahibi 450 kişinin sıcak yemek ihtiyacını karşılayarak yüzleri güldürüyor.

Beykoz Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla evde kendi yemeğini pişiremeyen ilçe sakinleri için kurduğu aşevi hasta, engelli, yaşlı ve kimsesiz vatandaşların kimsesi oluyor.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bünyesindeki aşevinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere her gün 4 çeşit yemek pişiriliyor. Öğlen ve akşam öğünü olarak hazırlanıp paketlenen yemekler ekipler tarafından ilçenin en merkezi noktasından en uzak noktasına kadar evlere teslim ediliyor.

Sıcak yemek hizmeti için Beykoz Belediyesi’ne başvuran vatandaşlar öncelikle evlerinde ziyaret ediliyor. Ardından ihtiyacı tespit edilen vatandaşlar için kayıt açılarak kendilerine düzenli yemek servisi yapılıyor.

Başkan Çelikbilek: “Hem evlere hem gönüllere ulaşıyoruz”

İhtiyaç sahiplerine hayatın her alanında kolaylık sağlayacak birçok hizmet verdiklerini ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Aşevi hizmetimiz Beykoz’un tamamını kapsıyor. Arkadaşlarımız burada pişen yemekleri sloganımızda olduğu gibi sevgiyle evlere taşıyor. İlçemizdeki muhtaç vatandaşlar kendilerini yalnız hissetmesin, umutsuz olmasın istiyoruz. Aşevi hizmetimizle hem evleri hem gönülleri ısıtıyoruz.” dedi.  

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Aşevi, Yemek

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"