Beykoz BBP’de kaynaşma kahvaltısı

  • 0
  • 26637
Beykoz BBP’de kaynaşma kahvaltısı
Beykoz BBP’de kaynaşma kahvaltısı
Beykoz BBP’de kaynaşma kahvaltısı
Beykoz BBP’de kaynaşma kahvaltısı
Beykoz BBP’de kaynaşma kahvaltısı
Beykoz BBP’de kaynaşma kahvaltısı
Beykoz BBP’de kaynaşma kahvaltısı
Beykoz BBP’de kaynaşma kahvaltısı
Beykoz BBP’de kaynaşma kahvaltısı
Beykoz BBP’de kaynaşma kahvaltısı

Büyük Birlik Partisi (BBP)'nin Beykoz İlçe Teşkilatı, yeni seçilen Melih Perçin Başkanlığı'nda Beykoz Pasha Garden'da yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Kahvaltıya yönetim kurulu üyeleriyle 'eşleriyle birlikte' katılırken, BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin, gündemdeki konularla ilgili değerlendirme yaptı. Davette yenilen kahvaltının ardından kürsüye gelen Başkan Melih Perçin, ilk olarak katledilen Özgecan Aslan'dan bahsetti. "Kadına şiddet, artık tahammül edemeyeceğimiz boyutlara geldi" ifadesi 'slayt' olarak ekrana gelirken, bu sırada Başkan Melih Perçin, "Kadına şiddete yönelik haberler hergün karşımıza çıkmakta ve bizleri derinden üzmekte" diye konuştu. Toplantı sonunda ise basın mensuplarına 'Melih Perçin' imzalı ve Özgecan Aslan konulu birer 'kamuoyu duyurusu' metni dağıtıldı.

Aynı zamanda ilçenin en büyük düşünce platformu Dost Beykoz'un yazarlarından da olan BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin, dün Dost Beykoz’da yer alan ve Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş'tan başlayarak farklı görüş ve görevlerde pek çok Beykozlunun görüşlerine yer verilen 'Özgecan Aslan' haberine kayıtsız kalmadı. Konuşmasına, Özgecan Aslan ile birlikte ülkede yaşanan 'kadına yönelik şiddeti' konu ederek başlayan Perçin, önemli mesajlar verdi.

BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin, şunları kaydetti:

Melih Perçin: “Üzerimize düşeni yapmaya hazırız!”

"Kadına şiddete yönelik haberler hergün karşımıza çıkmakta ve bizleri derinden üzmekte... Bu kardeşimiz ne yazık ki, yakılarak, tecavüz edilerek öldürülmüş ve Türkiye'nin gündemine tekrar 'kadına şiddet' olarak gelmiştir. Aileden Sorumlu Bakanlığımız olduğu halde, Bakanlar Kurulu bunu gündeme getirdiği halde ne yazık ki çözüm üretilememekte, her gün bu konuda üzüntüye uğramaktayız. Biliyorsunuz, geçtiğimiz haftalarda Beykoz'da bir hanımefendi aynı şekilde Öznur Ocaklı kardeşimiz de çocuklarının gözü önünde katledilmişti. Yani bu hadise yalnızca Tarsus'ta Mersin'de değil, Beykoz’umuzda da cereyan etmekte... Bu konuda önlem alması gerekenler, yetkililer gereğini yapmak zorundalar. Bize de düşen görev ne ise siyasi parti olarak, Vakıf olarak, Ocak olarak gereğini yapacağız..."

‘Bilgehan Murat Miniç, basına sitem etti’

BBP Beykoz İlçe Başkanlığı'nca düzenlenen kahvaltılı toplantıya, partinin yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra eşleri de katıldı. Bir önceki yerel seçimlerde partinin belediye başkan adayı olan Bilgehan Murat Miniç de davete katıldı ve bir konuşma yaptı. Genel olarak ilçedeki tapu sorunu üzerine konuşan Miniç, AK Parti'yi verdiği sözleri yerine getirmemekle suçladı. İlçedeki yerel basına da sitemde bulunan Bilgehan Murat Miniç, BBP'nin son yerel seçimlerde oylarını yüzde 500 artırmış olmasının basında yeterince yer bulmadığına dikkat çekti. Miniç'in ardından söz alan BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin de bu eleştirilere katıldığını söyledi ve ekledi: "Bizim yönetim kurulu olarak hedefimiz, son seçimlerde aldığımız 10 bin 508 oyu daha artırmaktır."

Yaptığı konuşmada 'genel siyasete dair' mesajlar vererek, gündemdeki konuları slayt gösterisi eşliğinde konuklara sunan Melih Perçin, şunları söyledi:

‘BBP İlçe Başkanı Melih Perçin, Hükümet ve Erdoğan’a yüklendi…’

"Bir diğer gündem konusu da Cumhurbaşkanımızın Obama'ya Meksika'dan seslenişiydi... Burada Cumhurbaşkanımızın 'Neredesin Başkan?' diye bir serzenişi olmuştu. Tabi çok güzel ama 203 gün hastanede komada kalan, 15 yaşına hastanede giren Berkin Elvan kardeşimizle ilgili bir defa 'Allah rahmet eylesin, başınız sağ olsun' diye ne ailesine, ne yakınlarına ifade etmeyen bir Cumhurbaşkanımız var... Yani bunlar çok üzücü... 'Bizdensin-Sizdensin' anlayışı, insanlarımızı ötekileştirmek, gerçekten çok üzücü... 14 yaşındaki bir kardeşimizin sana ne zararı var? Sen mitinglerde bu kardeşimizin ailesini defalarca yuhalattın! Ama ne diyorsun? 'Sayın Obama, 3 tane Müslüman ölürken neredesin' diyorsun. Senin vatandaşların ölürken, Gezi olaylarında, şu olaylarında bu olaylarında... Çocuklarımız öldürülürken, sen bir 'Allah rahmet eylesin, başınız sağ olsun anneler babalar...' demedin!

Bir diğer konu da bavullar... Yani Türkiye'nin önemli meseleleri haline gelen yolsuzluk, rüşvet operasyonları... Defalarca algı operasyonlarıyla 'Bunları polisler koydu, biz bu paralardan sorumlu değiliz' dediler ama bir baktık; 55 bin lira faiziyle birlikte bu paralar bavullarla taşındı ve gitti. Yine geçtiğimiz haftalarda 4 eski bakanla ilgili biliyorsunuz, Meclis'te oylama yapıldı. Bu oylamada bu bakanlarla ilgili, kendi partisinden insanların oy vermediği, geçersiz/boş oy verdiği, oylamaya katılmayarak protesto ettiği bir gündemi yaşadık. Biz isterdik ki, siz madem suçsuzsunuz, bir operasyona tabi tutuldunuz; bunu hukuk önünde beraat olarak göstermeliydiniz. Hem siz bu lekeden kurtulacaktınız hem de bizler yani kamuoyu aydınlanacaktık. Ama ne yazık ki, kendi kurdukları komisyonlarda kendilerini affettirdiler ve beraat ettirdiler. Bir diğer önemli husus da gündemimize gelen binlerce öğretmenin, genç arkadaşımızın atama beklediği bir Türkiye'de 'torpil' konusuydu. Yani biz sanıyorduk ki, efendim KPSS'ye gireceksin, bir puan alacaksın; atamalar yapılacak ve işe başlayacaksın... Ama ne yazık ki, diğer partililerin ortaya çıkardığı bir torpil tiyatrosuyla karşı karşıya kaldık."

‘Melih Perçin’den çok anlamlı bir bildiri…’

Öte yandan davetin sonunda basına dağıtılan ve Melih Perçin’in imzasını taşıyan ‘kamuoyu bilgilendirme’ metninde şu ifadeler dikkat çekti:

“Beykoz Kamuoyuna,

Geçtiğimiz hafta Beykoz’da çocuklarının gözleri önünde katledilen Öznur Ocaklı’nın acısı hâlâ yüreklerimizdeki yerini korumaktayken, Tarsus’ta yaşayan 20 yaşındaki Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 1. sınıf öğrencisi Özgecan Aslan’ın insanlıktan nasibini almamış, ‘alçak’tan da aşağı üç iğrenç mahlûk tarafından kaçırıldığı, tecavüze uğradığı ve sonunda yakılarak katledildiği haberiyle bir kez daha sarsıldık! 20 yaşında, ömrünün baharı diye tabir edilen çağlarında genç bir kardeşimizi daha kaybetmiş olduk. Başta ailesi olmak üzere hepimizin başı sağ olsun…

Maalesef ülkemizin geldiği nokta ortadadır. Kadınların maruz bırakıldığı şiddet ve cinayetlerin sayısı ürkütücü boyutlara ulaşmıştır. Bu mesele, iktidarın her şiddet ve cinayet sonrası sarf ettiği ‘cekli-caklı’ sözler ile ne yazık ki, bugüne kadar çözülememiştir. Kendilerini muhafazakâr olarak nitelendirenler, dünden bugüne neyi muhafaza etmiş, koruyabilmiştir?

Yine son günlerde televizyonlarda isimlerinin önündeki çeşitli sıfatlara sahip şahıslar, sözüm ona fetvalar-demeçler vermekte; bu olayları önleyici adım atmak yerine, taciz ve tecavüzden korunmak adına saçma sapan reçeteler sunmaktadırlar. Dinimiz İslâm’ı bu gibi hadiselerde ‘bir araç’ olarak kullanma cüretinde bulunanları ve kadını aşağılayarak onu ‘kusurluymuş gibi’ gösterenleri kınıyoruz! Başta Başbakan, İçişleri Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olmak üzere herkesi, üzerine düşen vatandaşlık görevini yapmaya davet ediyoruz.”

Haber Merkezi

Beykoz'da 22 çifte 14 Şubat nikahı
Önceki Beykoz'da 22 çifte 14 Şubat nikahı
İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret
Sonraki İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret