Beykoz Bayramlaşması Belediye Meydanı’nda yapıldı

  • Güncelleme: 13.03.2020 16:17
  • Okunma: 8061 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediye Meydanı'nda gerçekleştirilen törende, vatandaşlar bayram coşkusunu yaşadı.
Beykoz Bayramlaşması Belediye Meydanı’nda yapıldı

Büyük bir coşkuyla yaşanan Ramazan ayının ardından bayram da aynı güzelliklerle Belediye Meydanı'nda devam etti. Sabah saat 06.31'deki Bayram Namazı'nı kılan Beykozlular, öğle saatlerinde Beykoz Belediye binası önündeki tören alanına gelerek, bayramlaştı. AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakcı Kan'ın da eşlik ettiği bayramlaşma törenine, Antalya Aksu'ya atanan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan da katıldı ve son konuşmasını yaptı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise "Muhabbetiniz daim olsun, geleceğiniz aydınlık olsun, Rabbim bütün günlerinizi bereketli kılsın diye dua ediyorum" diyerek başladığı konuşmasını, ilçedeki tüm vatandaşların bayramını kutlayarak bitirdi. Törene AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın yanı sıra AK Partili tüm Meclis Üyeleri katılım gösterdi. AK Parti'nin teşkilat olarak da tam kadro yer aldığı kutlamalarda, diğer partiler adına yalnızca CHP Grup Başkanvekili Gülay Demirel'in törende yer alması dikkat çekti.

Beykoz'da Ramazan Bayramı coşkusu sabahın erken saatlerinde camilerde kılınan Bayram Namazı ile başladı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in evsahipliğinde ve öğle saatlerinde gerçekleştirilen Bayramlaşma Töreni ise Belediye Meydanı'ndaki tören alanında yapıldı. Protokol konuşmalarının ardından Beykoz Belediyesi, her bayramda olduğu gibi katılım gösteren vatandaşlara kavurma, pilav, tatlı ve çay ikram etti. AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan da bayramlaşma etkinliğine katılarak, bir konuşma yaptı. Beykoz Belediyesi'ni ve Başkanı Yücel Çelikbilek'i öven Milletvekili Ravza Kan, Ramazan ayında gerçekleştirilen sokak iftarlarının ve yoksullara yardım etmenin dinen de önemli bir vebal olduğunu vurgulayarak, "Başkanımızdan Allah razı olsun. O ve onun gibi düşünen Belediye Başkanlarımız bu hizmetleri yapmasa, bu hizmetleri yapmak hepimizin üzerine farz" dedi.

‘Başkan Yücel Çelikbilek, bu yıl Belediye’nin yükünü hafifleten Beykozlu hayırseverlere teşekkür etti’

Başkan Yücel Çelikbilek ise yaptığı konuşmada özellikle Beykoz Belediyesi tarafından gerçekleştirilen sokak iftarlarının güzelliğine dikkat çekti. Bu yıl gerçekleştirilen sokak iftarlarında ve kurulan Gönül Sofraları'nda Beykozlu hayırsever kişilerin de Belediye'ye yardımcı olduğunu ve bu güzel hizmetin mutluluğunu paylaştığını ifade eden Yücel Çelikbilek, "Bizlere bu şekilde gelen hemşerilerimiz, yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu bizlere bir kez daha göstermişlerdir" dedi.

Daha önce 28 Haziran 2015 tarihli Kararname ile Antalya Aksu ilçesine Kaymakam olarak atanan ve önümüzdeki günlerde yeni görev yerine gitmesi beklenen Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan da 'veda'yı andıran bir konuşma yaptı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in şahsında tüm Belediye çalışanlarını, Ramazan boyunca göstermiş oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür eden Kaymakam Erdoğan, kurulan iftar sofralarının önemini vurguladı. Konuşmasını, "Nice güzel organizasyonlarda, bayramlarda, mutlu günlerimizde beraber olmayı diliyorum, hoşçakalın diyorum" sözleriyle bitiren Kaymakam Erdoğan, her zamankinden çok daha kısa tuttuğu konuşmasında adeta ilçeye veda etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz