Kültür

Beykoz Batum Havalisi’nde değişiklik yok

Beykoz Batum Havalisi’nde değişiklik yok
24.04.2016 21:08
| | |
4345

Beykoz'da faaliyet gösteren Batum Havalisi Yardımlaşma ve Kültürel Dayanışma Derneği, 10. Olağan Kongresi'ni gerçekleştirdi.

Özellikle kültürel faaliyetler konusunda çalışmalar yürüten ve Gürcü geleneklerini Beykoz'da tanıtmayı ve yaşatmayı amaç edinen Batum Havalisi Derneği, 10. Olağan Kongresi'ni gerçekleştirdi. Önceki Başkan Ali Kemal Kılıç'ın yeniden Başkan olarak seçildiği ve tek listeyle gidilen Kongre'de tüzük değişiklikleri de yapıldı. Buna göre dernek adı artık Batum Havalisi Gürcü Kültür ve Yardımlaşma Derneği olacak. Öte yandan 11 olan Yönetim Kurulu Üyesi de artık 15 kişiden oluşacak.

Prof. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Kongre'yi Beykoz Belediye Meclis Üyesi Nevzat Oral, Gümüşsuyu Muhtarı Aziz Öztürk, Kas-Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, Şahlanış Hareketi Başkanı Murat Altun ve çok sayıda Beykozlu üye katıldı. Tahmini bütçenin 150 bin lira olarak öngörüldüğü Kongre'de bir konuşma gerçekleştiren Şahlanış Hareketi Başkanı Murat Altun, aslen Artvinli olsa da anne tarafının Gürcü olduğunu ifade etti ve bu yörenin kültürünü yaşatmanın önemine dikkat çekti. Yeniden Başkan olarak seçilen Ali Kemal Kılıç ise kürsüye gelerek, şunları kaydetti:

Başkan Ali Kemal Kılıç: “Sivil toplum kuruluşlarının değeri artıyor”

"Bize verdiğiniz destek devam ettiği takdirde faaliyetlerimiz katlanarak artacak hatta bölgemizin de dışına çıkacaktır. Dernek adımızı değiştirme kararı aldık ve yönetim kurulu üye sayımızı artırdık. Sizin de gördüğünüz gibi artık günümüzde sivil toplum kuruluşlarının değeri artmaya başlamıştır. Yöre dernekleri Beykoz'da kültürlerini yaşatabilmek ve tanıtabilmek adına önemli bir görevi yürütmektedir. Biz de bu doğrultuda faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz."

Öte yandan yeni adıyla Batum Havalisi Gürcü Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin yönetim kurulu listesi, şu kişilerden oluştu:

‘Yeni yönetim kurulu listesi 15 kişiden oluşuyor’

Yönetim Kurulu Asil

1. Ali Kemal Kılıç

2. Ali İhsan Başkıran

3. Nuri Dik

4. Yakup Özdemir

5. Rıdvan Başkıran

6. Üzeyir Aydın

7. Şefik Akçay

8. Osman Kambur

9. Hilmi Vural

10. Birol Kaya

11. Faruk Uygur

12. Selami Kılıç

13. Hacı Mehmet Ergüner

14. Savaş Alpaslan

15. Mehmet Kılıç

Anahtar Kelimeler: Beykoz Batum Havalisi, Kongre, Ali Kemal Kılıç

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"