Beykoz Başkomutana 10 bin kişiyle destek verdi

  • Güncelleme: 08.08.2016 13:24
  • Okunma: 7093 kez
  • Yorum: 1
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne 10 bin Beykozlu tanıklık etti.
Beykoz Başkomutana 10 bin kişiyle destek verdi

Beykoz halkı, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Yenikapı’da düzenlenen 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne Beykoz Merkez, Belediye Önü, Paşabahçe, Çubuklu ve Küçüksu iskelelerinden kalkan 16 gemi ile akın etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin tahsis ettiği otobüslerle iskelelere taşınan yolcular buralardan vapurlarla miting alanına ulaştı. Başkan Çelikbilek'in Dost Beykoz'a yapmış olduğu açıklamada, "7 Ağustos Mitingi'nin ülke için birlik ve beraberliğin kapılarını aralayacağına inanıyorum" sözleri 5 milyon vatandaşın katıldığı mitingde amacına ulaşırken, mitinge katılan vatandaşlarında, siyasi partilerin gösterdiği birlik beraberlikten memnuniyet duydukları ifade edildi.Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve yardımcıları, İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı, İlçe Sağlık Müdürü Çiğdem Gökçe gibi birçok ismin katıldığı demokrasi ve şehitler mitingine Beykoz’dan 10 bin vatandaş katılırken, aşırı yoğunluk nedeniyle zaman zaman aksamalar yaşandı.

Miting öncesinde talebin yoğun olması nedeniyle vapurların yetersiz kalmasından ve miting alanına girememekten şikayetçi olan vatandaşlar tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getirdi.Vapurlardaki koordinasyonu AK Parti Beykoz İlçe Yöneticileri ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri sağladı. Dünyanın en büyük sahnesinin ve Türkiye'de ilk defa kurulan bir milyon watt gücünde ses sistemiyle birçok ilke imza atılan demokrasi ve şehitler mitinginde binlerce vatandaş yoğunluk nedeniyle alana giremezken, Beykozlularda bu yoğunluktan nasibini aldı. Beykoz’dan kalkan 3 gemi yolcusunu boşaltamadan geri dönmek zorunda kaldı.

Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin vatandaşlara seslendiği miting 21.30'da sona erdi.Miting bitmeden önce bir uyarıda bulunan Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu akşam demokrasi nöbetine bir virgül koyuyoruz. Tüm Türkiye'ye sesleniyorum, çarşamba akşamı inşallah noktayı koyacağız." dedi.

270 bin m² olan Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenen mitinge 5 milyon vatandaş katıldı ve 25 bin polis görev yaptı. Ulaşım konusunda da bütün imkanlarını seferber eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 7 Ağustos demokrasi ve şehitler mitingi için 7 bin otobüs, 203 tekne, 10 vapur ve engelli vatandaşlar içinde 50 otobüs tahsis edildi. 728 sağlık personelinin görevlendirildiği mitingde 102 adet kara ambulansı, 1 adet deniz otobüsü ve 20 adet itfaiye aracı da hazır bulundu. Yine İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2,5 milyon bayrak, 1,5 milyon şapka ile 5 milyon su ve 1 milyon gıda dağıtıldı.TRT'nin 7 farklı dilde yayın yaptığı mitingde yabancı konuklar ve gazeteciler için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin akıllı uygulaması tarafından "ibb simultane" hizmeti verildi. Başta İngilizce ve Arapça olmak üzere farklı dillerde, cep telefonları üzerinden online olarak simültane çeviri hizmeti sunuldu. Mitingde 48 kişilik canlı yayın ekibi görev aldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Yenikapı, Miting

Yorumlar (1 Yorum)

Mustafa SARGIN (5 yıl önce)

15 Temmuz bütün Türkiye'de olduğu gibi beykozdada siyasi görüş farklılığı olmadan bütün herkes birbirine kenetlendi neden darbeye karşı olduğumuzdan olması gerekende buydu ama üzüldüğüm bir tespiti sizinle paylaşiyim ilçenin önünde günlerdir oturuyoruz ve orada oturan birçok kişinizde farkında olduğu ama şimdi sırası değil deyip sineye çektiği sustuğu bir olaya defalarca şahit oldum Sayın İlçe Başkan'ı Mustafa Gürkan defalarca orada oturan insanların önünden o kalabalığın içinden neredeyse oturanların ayaklarına basmamak için o yoğunlukta gelip geçti ya arkadaş insan bi selam verir bir kişinin elini sıkar merhaba der be.Yok kardeşim sanki kaçarcasına hızlı adımlarla doğru içeriye içeriden çıkınca ayni şek Lde doğru arabaya . Demem odurki siyasi görüşleri farklı olan insanlar bile 15 Temmuz gecesinden sonra ortak müştereklerde bir araya gelebiliyorken ve bu birliktelikten muhteşem kazanımlar elde edilebiliyorken bizim ilçe Başkan'ı bunu bile başaramamış olduğunu gördüm Ne yapalım nede olsa ilçe Başkan'ımız ALLAH iyi etsin Var oluş nedenimiz olan Bu aziz milletimizle Tabanımızla barışma barışık olarak yaşamayı nasip etsin amım amın amın

Yorum Yaz