Beykoz baskette ilk 4 için umutlandı‏

  • 0
  • 9862
Beykoz baskette ilk 4 için umutlandı‏
Beykoz baskette ilk 4 için umutlandı‏
Beykoz baskette ilk 4 için umutlandı‏

EBBL 7.Grupta mücadele eden Beykoz Basketbol Takımı üst üste aldığı iki galibiyet ile ilk 4 sıra için önemli bir avantaj yakaladı.

Caferağa Spor Salonu'nda Pertevniyal Sigortam Net Takımı ile karşılaşan sarı-siyahlılarımız güzel bir oyun sonunda rakibini 74-59'luk skor ile devirdi.

Beykoz müsabakaya Meriç-Sefa-Mustafa Görkem-Mert-Çağkan beşlisi ile başlarken, Pertevniyal Takımı Efe-Orhan-Tamer-Çetin-Ayhan Kaan beşlisi ile salondaki yerini aldı. Müsabakanın ilk basketni de skorboard'a yansıtan Beykoz 6.21'de 8-2, 3.08'de 14-12 gibi mağlup anlar yaşadıktan sonra oyuna ağırlığına koydu ve 14-14 ile rakibini yakaladıktan sonra ilk periyotu 18-16 ile üstün kapattı.

İkinci Periyotta Beykoz Cemal-Mert-Utku Yücedağ-Mustafa Görkem-Sefa Can beşlisi ile yerini alırken Pertevniyal Sigortam Net Takımı ise Gürhan-Orhan Çavuş-Tamer-Koray-Aygün beşlisi ile karşılık verdi. İlk dakikada 23-16 ile farkı 7 sayıya kadar çıkaran sarı-siyahlı ekibe karşılık veren Pertevniyal takımı 4.41 Saniyede 31-23, 2.45 de 34-25 ile geçen anlarda farkı kapatma düşüncesinde olsa da periyot sonunda ancak hedefine ulaşıp soyunma odasına bir basketlik fark ile 37-35 mağlup girdi.

Üçüncü periyota Beykoz Çağkan-Cemal-Utku Yücedağ-Utku Gümüşay-Sefa Can, Pertevniyal ise Koray-Çetin-Orhan Çavuş-Ayhan Kaan-Tamer beşlileri ile başladılar. Periyotun ilk dakikalarında 7 sayılık bir avantaj yakalayan sarı-siyahlı ekip rakibine ise sadece bir basket şansı tanıdı.

Periyotun bitimine 5.41 saniye kala 46-41 ile farkı kapatmaya niyetlenen Pertevniyal karşısında kontrollü oyununu devam ettiren Beykoz 51-47 ile periyotu önde kapattı.

Son periyota Beykoz İsmail Gür-Çağkan-Mustafa Görkem-Meriç-Sefa Can, Pertevniyal ise Kora-Efe-Gürhan-Orhan-Tamer beşlileri ile başladılar. Müthiş bir giriş yapan Beykoz, Periyotun henüz ilk üç dakikası dolduğu anlarda farkı önce dokuza sonrasında 11'e çıkararak rakibinin gardını düşürdü. Üstünlüğü ve farkı maç sonuna değin güle-onaya evam ettiren Beykoz Ligdeki üçüncü galibiyetini alırken, ilk 4 sıra için önemli bir avantaj yakaladı.

Beykoz takımında en skorer oyuncu olarak 23 sayı kaydeden Utku Gümüşay olurken, Pertevniyal Sigortam Net Takımında ise 24 sayı ortalaması ile oynayan Tamer maçın en fazla sayı üreten ismi oldu.

SALON : Caferağa Spor Salonu

HAKEMLER : Ömer Sarı-Hakan Gürsan

BEYKOZ :  İsmail Gür-Çağkan-Cemal-Utku Gümüşay ( 23 Sayı ) -Alp-Mert ( 8 Sayı )-Utku Yücedağ ( 19 Sayı )-Mustafa Görkem ( 6 Sayı ) -Kaan-Meriç-Sefa Can ( 13 Sayı )-Ali Kemal ( 1 Sayı )

KOÇ : Mustafa Serdar Gürbüzer

PERTEVNİYAL SİGORTAM NET : Koray-Efe ( 9 Sayı ) -Hasan Atalay-Çetin ( 2 Sayı )-Gürhan- ( 2 Sayı ) Berkay-Orhan ( 6 Sayı ) -Ayhan ( 11 Sayı ) -Ahmet Ziya-Tamer ( 24 Sayı )-Aygün-İsmet Görkem ( 5 Sayı )

KOÇ : Sinan Atalay

PERİYOTLAR : 18-16 / 37-35 / 51-47 / 74-59

Spor Servisi

Beykoz Özel Sporcular Spor Kulübü kuruluyor
Önceki Beykoz Özel Sporcular Spor Kulübü kuruluyor
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz