Son Dakika

Beykoz Basketbol Takımı Sakarya’yı şok etti

  • 0
  • 895
Beykoz Basketbol Takımı Sakarya’yı şok etti
Beykoz Basketbol Takımı Sakarya’yı şok etti
Beykoz Basketbol Takımı Sakarya’yı şok etti

KBBL (Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi) temsilcilerinden Beykoz Basketbol Beykoz Basketbol Recep Şahin Köktürk Spor Salonunda üçüncü hazırlık maçını yaptı.

Sakarya Asaş Basketbol ile güzel bir sınav daha veren Sarı-Siyahlı ekip mücadeleden 77-48 galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Karşılaşmanın ilk periyotunda mükemmel bir başlangıç yapan "Boğazın İncileri" 10-0'lık seri yakaladı. İlayda ve Zümrüt ikişer basket ile takımını sırtlayan isimler oldu. Konuk takım ilk periyotta Rabia ile tutunabilirken yetenekli isim takımı adına buluna 8 sayıda ismini yazdıran sporcu idi. 17-10'luk spor ile ilk periyot Beykoz Basketbol üstünlüğünde geçildi.

İkinci periyotta İrene ve Lara'nın üçlüklerinin yanı sıra diğer sporculardan gelen katkılar Beykoz Basketbol Lehine farkın her dakika açılmasına neden olurken Sena ile gelen basket sonrasında 12 sayıda uzun süre takılı kalan Asaş'da periyotta ikinci baskette Cansu'nun ismi yazılı idi. Devre 40-19 ev sahibi takım üstünlüğünde geçildi.

Üçüncü periyotta da Boğaziçi ekibinin üstünlük anları varken, diğer iki periyota göre bu bölümde daha dirençli ve basketler bulan bir Asaş Takımı vardı salonda. Cansu ve Rabia ile basketler bulan Asaş'a karşın İlayda ile karşılık veren bir Beykoz takımı akılda kaldı.

Son periyotta ise konuk takımda Pınar attığı basketler ile ön plana çıkarken Lara, Elif, Zümrüt gibi etkili isimleri ile Basketler bulan Sarı-Siyahlılar oyunu tamamen kendi kontrolünde tamamladı 77-48

Beykoz Basketbol takımında hastalığı nedeni ile Berna San forma giyemezken yeni kadroya dahil olan ve Yalovaspor'dan transfer edilen İrem Beriş 8 baskete imza atarak iyi bir başlangıca imza atmış oldu.

Salon: Recep Şahin Köktürk Spor Salonu

Beykoz Basketbol: Zümrüt 17, Efsun 8, İlayda 14, Lara 13, Pelinsu 4, İrene 6, Berra, Elif 9, Ezgi 2, İrem Beriş 8

Koç: Ömer Petorak

Sakarya Asaş Basketbol: Pınar 3, Beyza 12, Cansu 14, Sena 3, İrem 4, Rabia 10, Meriç 2, Ceren, Sıla, Rana, Sevde, Damla, Pelin,

Koç: Seray Soydaş Yaralı

Periyotlar: 17-10, 40-19, 58-36, 77-48

Spor Servisi

Beykoz 1908 AŞ taraftarıyla barıştı
Önceki Beykoz 1908 AŞ taraftarıyla barıştı
Beykoz Basketbol Kadıköy deplasmanına hazırlanıyor
Sonraki Beykoz Basketbol Kadıköy deplasmanına hazırlanıyor