Son Dakika

Beykoz Basketbol Takımı iyi bir sınav verdi

  • 0
  • 651
Beykoz Basketbol Takımı iyi bir sınav verdi
Beykoz Basketbol Takımı iyi bir sınav verdi
Beykoz Basketbol Takımı iyi bir sınav verdi

KBBL (Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi) takımlarından Beykoz Basketbol Takımı Recep Şahin Köktürk Spor Salonunda konuk ettiği İstanbul Üniversitesi Takımını güzel bir oyun sonrasında 60-42 mağlup etti.

Boğazın İncileri maç süresince oyunda kontrolü elinde tutarken teknik kadro tüm sporculara şans verdi.

Ömer Petorak'ın Takım Koçluğunu yaptığı Sarı-Siyahlı ekip karşılaşmaya üst üste bulduğu basketler ile iyi başladı Zümrüt ve İlayda'nın ikişer, ve Efsun'un tek basketi ile ağırlığını hissettiren Beykoz ekibi 15-4 öne geçtikten sonra konuk takım ilk molasını kullandı. Molanın ardından Zümrüt ve Lara kenara alınırken İrene ve Elif oyuna dahil olan isimler oldular. İlk periyot sonunda 16-7 ile Beykoz Basketbol'un üstünlüğü vardı.

İkini periyotta da en skorer isim İlayda Kocakurt olurken dış şutlar ile gelen üçlükler farkın daha da açılmasına neden oldu. Devre Beykoz Basketbol Takımının 31-16'lık üstünlüğü ile tamamlandı.

Üçüncü periyota biri üçlük olmak üzere İlayda Kocakurt'un üst üste 3 basketi ile giriş yapan Boğaziçi ekibinde Zümrüt ve Ezgi skora katkı yapan isimler oldular. 3. Periyot 10 sayılık fark ile 43-33 ev sahibi takım lehine geçti.

Müsabakanın son periyotunda tempoyu daha da arttıran ev sahibi ekip Lara, İlayda, Berna, Efsun ile bulduğu basketlerin ardından farkı daha da açarken maçı da 60-42 kazanmasını bildi.

Beykoz Takımında basket dağılımı ise şu şekilde oldu;

Zümrüt Karahan 8, Efsun Çelik 9, İlayda Kocakurt 23, Elif Üstündağ 2, Berna San 9, Lara Karaman 4, Pelinsu Arıcı 3,Ezgi Küçüktaş 2, Berra Gülen, İrene Chıibuzo

Spor Servisi

Paşabahçe Beykoz’da tek puana razı oldu
Önceki Paşabahçe Beykoz’da tek puana razı oldu
Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Sonraki Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz