Beykoz Barışın Merkezi Oldu

  • 0
  • 16513
Beykoz Barışın Merkezi Oldu
Beykoz Barışın Merkezi Oldu
Beykoz Barışın Merkezi Oldu
Beykoz Barışın Merkezi Oldu
Beykoz Barışın Merkezi Oldu
Beykoz Barışın Merkezi Oldu

Beykoz, Kars Ardahan Iğdır Derneği tarafından düzenlenen dostluk ve dayanışma gecesinde kardeşlik, barış ve tebessüm hakimdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen gecede barış mesajları verildi, Türkçe ve Kürtçeşarkılar söylendi, halaylar çekildi. Hemen herkesin yüzleri ve gözbebekleri gülmekteydi.

Hükümet tarafından başlatılıp uygulamaya konan 'Barış Süreci' ilk meyvesini Beykoz'da verdi. KAI Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yıldız, tüm Beykozluları 25 Mayıs'taKaymakdonduran'da gerçekleştirilecek pikniğe davet etti.

'Rengarenk bir geceydi'

KAI Derneği tarafından düzenlenen yemekli geceye, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, BDP Milletvekili Sebahat Tuncel, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, BDP Beykoz İlçe Başkanı İzzettin Yaman, Avukat Sema Kılıç, CHP Beykoz Belediye Başkanı Aday Adayları Prof. Dr. Hüseyin ÖztürkDoç Dr. Nafiz Ünlü,Dr. Devrim AltıntaşAydın Düzgün, İşadamları Naim KomşuoğluHaydar Karabulut,Ömer YavuzTuncer PekinSabri AğdaşGüven YılmazVolkan KayaAslan Baydeniz, Yakamoz Restaurantları sahibi Taner Kaya, Hoçvan Dernekler Federasyonu Başkanı Yakup Mavzer, Sivaslılar Derneği Başkanı Mustafa Demir, KAS-DER Başkanı Süleyman Çalık, SİYAD Başkanı Adnan Çeliker, BEYÇANDER Başkanı SaMET Çolak, Anadoluhisarı Spor Kulübü Başkanı Adnan GülerKAI Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

'Başkanlar, birlik mesajları verdi'

Gecede bir konuşma yapan AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer"Burada bulanan insanlar, düşman çatlatırcasına neşeyle halay çekti. Beykoz'da 81 ilimizden gelmiş insanlarımız, güzel komşuluk ilişkileri içerisinde  dostça yaşıyorlar. Ben inanıyorum ki bu Çanakkale ruhu, Sarıkamış ruhu devam ettiği sürece ülkemizin önü açıktır. Bir siyasi partiyi temsil etsem de bu derneğin bir üyesi olmaktan ben her zaman gurur duydum. Bu geceyi düzenlemekte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum"dedi.

CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz da "Aslında bugün tüm Anadolu'nun tüm Türkiye'nin gecesini kutluyoruz. Benim anlayışıma göre hemşerilik sadece aynı topraklarda doğmak demek değildir. Beykoz'da da hepimiz hemşeriyiz. Başım ağrıdığı zaman yanıma gelen ilk kişi nereli olursa olsun benim hemşerimdir" diye konuştu. Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Beykoz İlçe Başkanı İzzettin Yaman ise "Kürtlerin özbenliğini ve kimliğini yeniden kazandı. Kürtleri yok sayan, imha eden anlayış yerle bir oldu. Akan kanlar Türk'üne Kürt'üne Laz'ına Çerkez'ine bakmaksızın bu ülkenin canını yaktı. Bundan sonra yeni bir Türkiye, yeni bir gelecek bekliyor bizleri. Zaman, çatışmanın, birbirimizi horlamanın zamanı değil. Zaman, birliğin, beraberliğin ve kucaklaşmanın zamanıdır" diye konuştu.

BDP Milletvekili Sebahat Tuncel konuşmasında, CHP'yi eleştirerek, başlatılan ve devam eden sürece kapılarını kapatmaması gerektiğini vurguladı. BDP olarak AK Parti'yi  siyasi olarak eleştirmeye devam edeceklerinin altını çizen Milletvekili Tuncel, ancak sürecin dışında da kalmayacaklarını, katkı sunmaya çalışacaklarını ifade etti. BDP MilletvekiliSebahat Tuncel"Hiç bu kadar barış yakın olmamıştı. Hiç bu kadar kardeşlik yakın olmamıştı. Hiç bu kadar çözüm bize yakın olmamıştı. İlk kez ölümleri değil, cenazeleri değil, yaşamı konuşur olduk" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ise barışın sağlanması için ülkedeki tüm barikatların kaldırılması gerektiğine işaret ederek, "Benim sizlerin önüne koltuk değnekleriyle çıkmam, siyasal iktidarın barikatlarından geçmeye çalışmamdan dolayıdır. Bizim çocuklarımızın adı Barış'tır. Bizim çocuklarımızın adı Devrim'dir. Bizim çocuklarımızın adı Özgür'dür. Bu çocuklarımız, adı Barış olduğu için işe alınmadılar. Kars ili barışın simgesidir. Barış anıtı Kars'taydı" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Prof. Hüseyin Öztürk projelerini anlattı
Önceki Prof. Hüseyin Öztürk projelerini anlattı
Beykoz ekibi 60. saatte bir kişiyi daha kurtardı
Sonraki Beykoz ekibi 60. saatte bir kişiyi daha kurtardı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz