Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa, Litvanya’dan döndü

  • 0
  • 11341
Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa, Litvanya’dan döndü
Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa, Litvanya’dan döndü
Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa, Litvanya’dan döndü

Denizcilikte Beykoz’un dünyaya açılan kapısı Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ERASMUS+ projesi için gittiği Litvanya’dan döndü.

Bir birinden özgün projelerle her yıl öğrencilerine AB fırsatlarının kapılarını açan okul, “Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel” hareketliliği kapsamında hazırladığı projeyle öğrenci ve öğretmenlerine Litvanya’da eğitim ve staj imkânı sundu. 

Okul Müdürü Fahri Muştu, Denizcilik Alanı Öğretmeni ve Proje Koordinatörü Yakup Düz, Denizcilik Alanı Öğretmeni Adem Hançer, öğrenciler adına Ahmet Dural, Tayfun Koçyiğit, Uğut Polat, Caner Çinar ve Berk Çendik projeye katılmak için 2-15 Nisan 2017 tarihleri arasında Litvanya’ya gitti.

Uluslararası deneyim kazandılar

Okulun öğrencileri Klaipeda şehrindeki Litvanya Denizcilik Akademisi’nde 2 hafta süreyle yeni nesil gemi simülatörlerinde BRM (köprü üssü yönetim organizasyonunu) ve ERM (makine dairesi yönetim organizasyonu) eğitimi aldılar.   

Tersane ve liman gezilere katılan öğrenciler bir başka ülkedeki prosedürleri bizzat yerinde gözlemlediler mesleki anlamda uluslararası deneyim kazandılar. Aldıkları eğitimle ilgili olarak Litvanya Denizcilik Akademisi’nden sertifika alan öğrencilere Europass belgeleri de verildi.

Ayrıca bir başka ülkede aldıkları eğitimi mukayese etme imkânı bulan öğrenciler eğitim dilinin İngilizce olduğu bir ortamda İngilizce’nin önemini kavradılar, Litvanyalı arkadaşlar edindiler, diğer Erasmus öğrencileriyle tanışarak kültür alışverişinde bulundular.  

Projeye İstanbul’daki sayıları toplam 5’i bulan tüm Denizcilik Meslek Liseleri iştirak etti.  Barbaros Hayrettin Paşa Lisesi’nin yanı sıra  Hacı Rahime Ulusoy, Ziya Kalkavan, Pendik ve Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,  Almanya, İspanya, İtalya, Litvanya ve Romanya' da bulunan emsal Denizcilik Meslek Okullarına gittiler.

Haber Merkezi

Belediye personeli iftarda buluştu
Önceki Belediye personeli iftarda buluştu
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz