Beykoz Baklacı Mahallesinde korku dolu anlar

  • 03.07.2022 16:11
  • Güncelleme: 03.07.2022 19:19
  • Okunma: 3865 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Baklacı Mahallesinde öğlen saatlerinde meydana gelen orman yangını korku dolu anlara neden oldu.
Beykoz Baklacı Mahallesinde korku dolu anlar

Esen rüzgârın büyüttüğü yangının bazı evlere kadar ulaşması endişenin boyutunu arttırırken, yangın yerleşim alanlarına ulaşmadan kontrol altına alındı.

Evlerinden çıkan mahalle sakinleri büyük panik yaşarken, yine vatandaşlar itfaiye ye ihbarda bulundu.

Evinin bahçesinde uğraşırken dumanları gördüğünü ve hemen itfaiyeye haber verdiğini kaydeden vatandaş, sonraki aşamada helikopter, itfaiye, polisler geldiğini söyledi. Vatandaşlar, hortum çekerek yangını soğutma çalışmalarına yardımcı oldu.

Mahallesi Muhtarı Mustafa Yıldırım, "Yangın olduğunu duyduk, koşa koşa geldik buraya. Yangının sebebi bilinmiyor. Vatandaşlar, itfaiye ve orman idaresi havadan ve karadan müdahale ettiler. Kısa zamanda söndürüldü. Şu anda soğutma işlemleri yapılıyor. Az bir yer yandı ama tabi insanların ciğerleri yanıyor. Vatandaşların daha dikkatli olmaları gerekiyor. Ormanda piknik yapmamak lazım. Biraz daha dikkatli ve duyarlı olursak daha iyi olur. Rüzgarla beraber yayıldı ama, tesadüf bahçelerin olduğu tarafa doğru yayıldı.

Ormana doğru yayılmış olsaydı çok daha felaket bir durum olabilirdi. Bu sefer de evleri etkileyecekti. Binanın bahçesine kadar geldi. Zamanında müdahaleyle yangın büyümeden sonlandı" diye konuştu.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Baklacı, Orman Yangını