Yaşam

Beykoz Baklacı Mahallesi’ne yeni külliye ve cami

Beykoz Baklacı Mahallesi’ne yeni külliye ve cami
03.10.2018 17:19
| | |
4625

Foto galeri

Beykoz Çavuşbaşı Baklacı Mahallesi Külliye ve Camisi'nin temeli protokol, hayırseverler ve vatandaşların katılımı ve dualarla atıldı.

Külliyenin temel atma törenine, AK Parti Eski Milletvekili Metin Külünk, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Müftüsü Ali Efe, Aşağı Baklacı Camii Dernek Başkanı İbrahim Türk ve Camii Dernek Yönetimi, mimarlar, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu ve mahalle muhtarları katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan tören, konuşmalarla devam etti.

Çelikbilek: “Külliye, Beykoz’a değer katacak”

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “İlçemizin önemli ibadet mekânlarından biri olacak, mimarisi ve hizmet mekanlarıyla Beykoz’a değer katacak Külliyede emeği geçenlere ve hayırseverlere teşekkür ederim. Allah hayırlı ve mübarek eylesin. Külliye bir tanedir. Türkiye’de bir tane külliye var şu anda o da Ankara Beştepe Külliyesidir. Ancak tabiiki camimize yakışan bir yapının törenindeyiz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum, hepinizi en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum.” dedi.

Metin Külünk: “Emeği Geçenleri Tebrik Ediyorum”

AK Parti Eski Milletvekili Metin Külünk: “Allah’ı anmak üzere inşaa edilecek mabedin temel atma töreninde birlikte olmaktan dolayı memnuniyet duyuyorum. Mesele bina inşaa etmek değil, binanın içindeki insanın nasıl yetiştirileceği. Batı uygarlığı karşısında İslam Medeniyeti’nin galip insanını nasıl yetiştireceğiz. Külliyede nasıl insan yetiştirelim sorusunun cevabını da düşünüp, bu çağı doğru anlamalıyız. Başkanımız Yücel Çelikbilek, dernek başkanı ve dijital çağın gerektirdiği projeyi çizmiş uzmanlarımıza,  emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarak,  tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Aşağı Baklacı Camii Dernek Başkanı İbrahim Türk ise yaptığı konuşmada yapının, mahallelerine yakışacak her türlü dini ve sosyal aktiviteyi barındıracak bir ibadethane olacağını belirterek Başkan Yücel Çelikbilek ve ekibiyle emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Beykoz Müftüsü Ali Efe de konuşmasında camilerin Allah’ın evi olduğunu hatırlatarak ibadethanelerin sosyal hayattaki yerine değindi.

Başkan Çelikbilek ve protokolün düğmeye basmasıyla yapı için ilk beton döküldü ve  balonlar uçuruldu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Külliye, Çavuşbaşı, Baklacı, Cami, Temel Atma

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"