Kültür

Beykoz Bahçeli Kahve’de Fatih Yaman Türküleri

Beykoz Bahçeli Kahve’de Fatih Yaman Türküleri
26.10.2017 15:20
| | |
4717

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kültür sanatçısı olan Fatih Yaman bundan böyle, Beykoz Paşabahçe’de bulunan Bahçeli Kahve içindeki Cozy Müzikte sevenleriyle buluşacak.

Türk Halk Müziği sanatçısı Fatih Yaman, bundan böyle haftanın üç günü farklı bir konseptin uygulanacağı Bahçeli Kahve içindeki Cozy Müzik’te Cumartasi akşamları sazıyla sözüyle Beykozluları coşturacak.

Burada sevilen türkülerini seslendirecek olan Fatih Yaman, özel günlerde de Cozy’i tercih edecek olan gruplarla da bir arada olacak.

Cozy’de haftanın üç günü canlı müzik olacak… Çarşamba akşamları gitar eşliğinde şarkılar çalıp söylenecek, Cuma akşamları fasıl dinletisi ve Cumartesi akşamları Türk Halk Müziği sanatçısı Fatih Yaman sahne alacak.

Kozy’de eğlence bu kadarla kalmayacak. Çarşamba akşamları gitar eşliğinde yapılacak program kapsamında, sesine ve yorumuna güvenen yeni yeteneklere de fırsat verilecek.

Haftanın üç günü çanlı müzik

İşletme sahibi Mehtap Özden, "gençler Bahçeli Kahve içindeki Cozy Müzikte çok eğlenecek” dedi.

Mehtap Özden, müzik salonunu muhteşem bir ses sistemi ile donattıklarını, etkileyici bir ses sistemi ve ışıklandırma yaptıklarını bunun yanı sıra gençlerin memnuniyetine de son derece öne verdiklerini söyledi.

Gençlerin, Bahçeli Kahve Cozy Müzikte, kendilerini evlerindeki gibi huzurlu hissetmeleri için gerekli tüm çalışmaları yaptıklarını söyleyen Mimar Özden, “çarşamba akşamları gitar eşliğinde pop ve caz müzik, Cuma akşamları Fasıl ve Cumartesi akşamları Türk Halk Müziği’nde Fatih Yaman’la konteptimizi oluşturduk” dedi.

Özellikle Fatih Yaman ile kültürümüze verdiğimiz önemi ön plana alarak, Beykozluları Türk Halk Müziği ile buluşturmak istedik” diye konuşan Mehtap Özden, “gençerlin güvenli bir ortamda eğlenebilmeleri için hiçbir fedakârlıktan kaçınıyoruz” dedi.

Fatih Yaman kimdir?

1976 yılında İstanbul’un Beykoz ilçesinde doğan ve aslen Ordulu olan sanatçı küçük yaşlarda bağlama çalarak bazı amatör çalışmalara imza attı. 1994 yılında Arif Sağ Müzik Merkezi’nde eğitim almaya başlayan sanatçı, daha sonra “Gönülden Gönüle Halk Müziği Topluluğu’nda” enstrüman çalarak ve korist olarak çeşitli konserlere katıldı. 

Mehmet Erenler ve Erol Parlak hocadan ders alarak enstrüman çalım tekniğini, Erdem Siyavuşgil’den ise şan dersleri alarak ses kullanım tekniğini geliştirdi. 2 yıl televizyon programı ve 1 yıl radyo programı gerçekleştiren sanatçı, “Yaman Türküler” adlı albümünü müzik sevenlerle buluşturdu. 

Yöre ayırmadan, yedi bölge türkülerini icra eden Fatih Yaman, sanatının yanı sıra, halen daha devam ettirdiği eğitmenliğiyle de birçok öğrencisini halk müziğine kazandırmaya devam ediyor. 

2010 yılından bu yana İBB Kültür Müdürlüğü kapsamında organize edilen ,İBB Kültür A.Ş. Kültür Merkezlerindeki konserlerine halen devam etmekte. Yurdun çeşitli bölgelerinde devam eden konserleriyle de sevenleriyle türkülerini paylaşmakta.

Bestesini yaptığı ve seslendirdiği ÇANAKKALE isimli türküsü ise Kültür Bakanlığı sanatçıları tarafından seslendirilerek büyük beğeni topladı.

Sanatsal faaliyetlerine, konserleriyle ve albüm çalışmalarıyla yön vererek, başarılı çalışmalara imza atmayı sürdürüyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Gazetesi, Fatih Yaman, Türk Halk Müziği, Bahçeli Kahve Cozy Müzik, Mehtap Özden

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"