Beykoz bahara muhteşem konserle girdi

  • Güncelleme: 01.05.2014 00:11
  • Okunma: 5797 kez
  • Yorum: 0
Ahmet Mithat Efendi'de düzenlenen 2014 Konserleri, Türk Sanat Müziği'ne ait klasik eserlerle başladı.
Beykoz bahara muhteşem konserle girdi

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen"2014 Konserleri"Şef Nevin Çalışkanönderliğinde Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde sahnelendi. Sunuculuğu,Eurovision Şarkı Yarışmaları'nın unutulmaz sunucusu Dr. Ömer Önder tarafından gerçekleştirilen konseri, Yönetmen Ülkü Erakalın’ın yanı sıra ilçedeki pek çok dernek, parti temsilcisi ve muhtarlar da ilgiyle takip etti. Yoğun bir katılımın olduğu ve konuklardan kimilerinin yer darlığı nedeniyle merdivenlerden takip ettiği konseri, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de eşi Ayşe Çelikbilek Hanımefendi’yle birlikte en önde izledi. Şef Nevin Çalışkan ise giyindiği beyaz abiye kostümü ve örgü-topuz saç modeliyle göz kamaştırdı…

Ahmet Mithat Efendi'de düzenlenen 2014 KonserleriTürk Sanat Müziği'ne ait klasik eserlerle başladı. Muhayyer Kürdi Peşrevi'nin ardından, 'Var mı Hacet Söyleyim''Akşam Olunca Yarelerim Sızlar' ve 'Evlerinin Önü Handır' adlı eserleri koro seslendirdi.

Yeşilçam Film Müzikleri'yle birlikte solistler de sahne almaya başladı. İlk olarak 'Hasretinle Yandı Gönlüm' adlı unutulmaz eseri seslendiren Solist Harun Deniz Canol sahne alırken, onu 'Bırakma Ellerimi' adlı eserle Gülten İzci takip etti. Orhan Gencebay'a ait olan 'Zalimin Zulmü' adlı Muhayyer Kürdi eseri Solist Şeref Menteşe okurken, peşi sıra şu eserler dile geldi:

Kalbimi Kıra Kıra

Damarımda Kanımsın

Senede Bir Gün

Sevemedim Kara Gözlüm

Aşkım Bahardı

Benim Gözüm Sende

Gümüş Gerdanlık

Son Hıçkırık

Seven Ne Yapmaz

Ölmeyen Şarkı

Samanyolu

Oyun Bitti

Yeşilçam Filmleri'nin ardından Türk Halk Müziği eserlerine geçildi. Koro tarafından seslendirilen 'Şen Olasın Ürgüp' ve 'Bir çift Durna Gördüm' adlı eserlerin ardından Solist Yaşar YaşayanIsparta Yöresi'ne ait bir türkü ile sahneye geldi: ‘Evlerinin Önü Mersin’...

Solist Güven Demirci'nin okuduğu 'Beyoğlu’nda Gezersin' adlı türkünün ardından program, şu eserlerle devam etti:

Rumeli Yöresi - Çıkayım Gideyim Urum Eline ve Manastırın Ortasında

Rize Yöresi - Ben Sana Gönül Vermem

Giresun Yöresi - Bağlamam Perde Perde

Erzincan Yöresi - Keklik Gibi Kanadımı Süzemedim

Sivas Yöresi - Gitme Durnam Gitme

Erzurum Yöresi - Telli Turnam

Kırıkkale Yöresi - Ayrıldım Güler miyim?

Şanlıurfa Yöresi - İki Dağın Arasında Kalmışam

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk ve Belediye Meclis Üyesi Gül Biçer'in de dikkatle takip ettiği konserde, AK Parti Gençlik Teşkilatı’ndan Zekai Öztürk, teşkilatBaşkan Yardımcısı olan ve aynı zamanda konserde Kürdi Fantezi makamındaki 'Ölmeyen Şarkı'yı başarıyla seslendiren Berkay Dal'a çiçek verdi. Yine, BEYDOST Derneği Başkanı Serpil Kıral da Şef Nevin Çalışkan'a program sonunda çiçek takdim etti. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise konser sonunda yaptığı kısa konuşmada, müzikten anlamadığı esprili bir dille itiraf etti ve şunları söyledi:

"Müzikten anlamasam da ben bile yerimde duramadıysam, demek ki başarılı bir iş yapılmış. Benim gibi bir vatandaşı bile heyecanlandırabildilerse gerisi için diyecek laf yoktur. Ben soğuk bir vatandaşım ve kolay kolay elektrik almayan bir insanım. Buna rağmen heyecanlandım. Burada emeği geçen tüm arkadaşlarımızı, kardeşlerimizi tebrik ediyor ve bundan sonra daha büyük yerlerde daha iyilerini yapmalarını da arzu ediyorum"

Beykoz 2014 Konserleri, çeşitli yörelere ait potpuri eserlerinin ardından sona erdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz