Beykoz Avrupa aşkına Batman’ı devirdi

  • Güncelleme: 24.03.2019 21:24
  • Okunma: 3203 kez
  • Yorum: 0
Türkiye Erkekler Hentbol Süper Ligi’nde haftanın en önemli maçlarından birinin adresi Beykoz Recep Şahin Köktürk Spor Salonu oldu.
Beykoz Avrupa aşkına Batman’ı devirdi

Ligde Avrupa Kupaları yolunda umutlarını koruma düşüncesindeki Beykoz Belediyespor, 1955 Batman Belediyespor ile karşı karşıya geldiği müsabakadan 31-30 ayrılarak ikinci yarıdaki çıkışını devam ettirdi.

Beykoz Belediyespor karşılaşmaya Kalede Maksutov, Ozan, Durmuş, Mykola, Çağlayan ve YakupYaşar’dan oluşan bir yedili ile başlarken 1955 Batman Belediyespor Takımı ise Kalede Yağız, Nikita, Lampas, Alican, Boğdan ve Çetin kadrosu ile karşılamaya çıktı.

Maçta ilk gol Yakup Yaşr ile ev sahibi takımdan geldi, buna karşılık veren isim ise Olex idi ve durum eşitlendi. İlk bölümler ya beraberlik anları ya da konuk takımın tek farklı üstünlükleri ile geçildi. Maçın 10.Dakikası 7-7 ile geçildikten sonra 9-8 konuk takım üstünlüğü ile geçilen 16.Dakikada hafta içinde sakatlık sorunu yaşayan Süper Ligin en golcü ismi olan Davit sakatlanarak kenara alındı.

Beykoz Belediyepor takımı kimi anlarda 2 farka çıkan skora karşı 18.Dakikaya gelindiğinde Çağlayan ile bulduğu üst üste 3 gol ile başlangıç düdüğünden sonra bulduğu golün ardından ilk kez rakibini 11-10 ile geçmiş oldu. Oğulcan, Durmuş ve Mykola ile son düdük çalmadan 3 gol bulan Boğaziçi ekibi karşısında Nikita, Boğdan ve karşılık veren Güneydoğu ekibi tam farkı kapatıyor derken Dusan ile kaçırdığı bir 7 metre atışı ve sonrasında Ozan ile gelen ev sahibi takım golü ile bir anda 3 farklı geriye düşen taraf odu. Devre öncesinde son gol Oğulcan Güney ile gelince Beykoz Belediyespor Takımı soyunma odasına 17-14 önde giden taraf oldu.

İkinci yarıya başlayan taraf konuk takım olurken çıktıkları ilk atakta 7 metre atışı kazandılar ve bunu Nikocevıc ile golle sonuçlandırınca fark 17-15 ile ikiye indi. Bu devrede Beykoz Belediyespor adına ilk golde ise Durmuş Mutlu’nun imzası vardı. Nikocevic ve Mykola ile gelen birer gol sonrasında maça tempo gelirken Batman Belediyespor 44.Dakikada Gökhan ile bulduğu gol ile bu devrede ilk kez beraberliği yakaladı.

Ozan Erdoğan ile yeniden öne geçen Boğaziçi Ekibinde Kaleye Kayhan Akad geçti. Stanislav ve Durmuş ile gelen Beykoz Ekibinin golleri ile fark bir kez daha 3’e çıktı. Bu devrede Beykoz Belediyespor Takımında alınan iki dakika cezalarının hemen sonrasında Kalecisiz 6 kişi ile çıkılan hücumların hemen hepsinde uzak mesafeli gollerin gelmesi ile fark 52.Dakikada 27-26 ile tek gole indi. Bu anlarda sahneye çıkan Kaleci Kayhan Akat benzerlerinin futbol sahalarında görüldüğü uçarak kurtarışları ile takımına hayat veren isim oldu.

Beykoz Belediyepor Takımı Dakikalar 27.36’yı gösterirken  Boğaziçi Ekibinde Ümit Kırkayak kritik bir 2 dakika cezası alınca üstelik birde Çetin ile konuk takım golü gelince maç 31-30’e geldi. 22 Saniye kala Mola Hakkı kullanan 1955 Batman Belediyespor Takımının son çabaları da sonuç vermeyince Beykoz Belediyespor takımı kendisi için son derece önemli bir maçı galibiyetle kapamış oldu. Karşılaşmanın ardından Boğaziçi ekibinde galibiyetin kutlaması saha içinde yapıldı.

Salon: Recep Şahin Köktürk Spor Salonu

Hakemler: Hasan Kılıç-Kaan Çınar

Beykoz Belediyespor: Eduard Maksutov (Kaynan Akat, Ali Aras), Çağlayan Öztürk (4), David Cleryston (3), Yakup Yaşar Simsar (3), Ozan Erdoğan (4), Durmuş Mutlu (4), Stanislav Pshnickov (3), Mykola Stestyura (5), Oğulcan Güney (4), Ümit Kırkayak (1), Ömer Mercan (Okan Yalçıner, Refik Tuğyan, Musa Günerler)

Antrenör: Mesut Ilgın

1955 Batman Belediyespor: Yağız Öksüzcük (Adrian Radulescu, Veysel Topdemir), Oleksandre Poltoratskyi (6), Charalampos Mallıos (2), Bozidar Nükocevıc (3), Boğdan Meduric (4), Alican Göçmen (2), İhsan Adak (3), Dusan Trifkovıc (1), Gökhan Örnek (2), Nıkıta Samarskii (4), Çetn Çelik ( 3 ), (Mehmet Niyazi Bozkurt-Veli Kara-Nurullah Döman)

Antrenör: Secaattin Aydoğ

İlk Yarı: 17-14 (Beykoz Belediyespor)

7 Metre Atışları:  Mykola Stestyura (1 Gol) Nikocevıc (3 Gol), Dusan (1 Kaçırdı

2 Dakika Cezalılar: Çağlayan (2), Ümit (2), Mykola, Ömer Mercan (Beykoz Belediyespor), Gökhan (1955 Batman Belediyespor)

Sarı Kartlar: Çağlayan, David, Ümit (Beykoz Bld.Spor) Nikita-Boğdan (1955 Batman Bld. )

Dakikalar: 10.Dk (7-7), 20.Dk (12-10), 30.Dk (17-14), 40.Dk. (21-19), 50.Dk (26-25), 60.Dk (31-30)

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Belediyespor

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz