Son Dakika

Beykoz atletizmde marka olacak!

  • 0
  • 7129
Beykoz atletizmde marka olacak!
Beykoz atletizmde marka olacak!
Beykoz atletizmde marka olacak!
Beykoz atletizmde marka olacak!
Beykoz atletizmde marka olacak!
Beykoz atletizmde marka olacak!
Beykoz atletizmde marka olacak!
Beykoz atletizmde marka olacak!

Dünyadaki tüm sporların kesişme noktası atletizm, uzun yıllardır yaptığımız haberler ile atletizme destek olmaya çalıştık.

İlçemiz Beykoz için de sahip olduğu doğal ortam ve konum bu spor dalına marka bir ilçe olmayı da gerekli kılmakta. İlçe Atletizmi için spor kulüplerinin yavaş, yavaş katkı sunmaya başlayıp müsabakalara katılan sporcularına destek olmaları ya da bizzat bu spor branşını kurup bünyelerine dahil etmeleri ile yaşanan güzelliklere bir katkı da Beykoz Belediyespor Atletizm Takımı Antrenörü Hasan Özbakır'dan geldi.

Beykoz Belediyespor bünyesinde yüzün üzerinde sporcuyu geleceğin şampiyonları olarak yetiştirme çalışmaları devam ederken, onlar kendi yaş gruplarında müsabakalara hazırlana dursunlar A Takım düzeyinde de Kulüp Sporcuları başarılı sonuçlara imzalarını atmaya devam etmekte. Tabii ki bu güzel görüntüler en fazla bu işe yıllardır gönül vermiş 3 büyük diye tabir edilen kulüplerin ikisinde aktif antrenörlük kariyeri olup Milli Sporcular yetiştiren Hasan Özbakır'ı ziyadesi ile memnun etmekte.

Özbakır Hoca öncelikle kendilerine bu spor dalını Beykoz'da daha üst seviyelere taşıyabilmeleri açısından kapı aralayan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı ve Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu'na teşekkürlerini iletirken, bu samimi yaklaşıma yaşayacakları şampiyonluklar ve altın madalyalar ile karşılık verme niyetinde olduğunu ifade etmekte.

Antrenman programlarını Anadoluhisarı Spor Akademisi Atletizm Pisti’nde aralıksız devam ettiren Beykoz Belediyespor'un Atletizm Okulu’nda birçok yetenekli isim ortaya çıkmış durumda. Özellikle eğitim-öğretim dönemi süresinde okullar bazında katılım sağlana yarışlarda alınan dereceler, bu kulübümüzün geleceğin bir hayli parlak olduğu fikrini belleklere yerleştiriyor.

Atletizm Federasyonu tarafından ilk kez düzenlenen Belediyeler Arası Atletizm Yarışmalarından alnının akı ile şampiyon olarak çıkan ve burada elde ettiği Şampiyonluk Kupasını bizzat Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar'ın Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e taktim etmesi ile ilk kupalarını Kulüp Müzesi'ne dahil eden Beykoz Belediyespor Atletizm Takımı Kulüp Başkanları Muharrem Kaşıtoğlu'nu da fazlası ile onurlandırmış durumda.

Beykoz Belediyespor Başkanı olarak görev yapmaya başladığı günden itibaren bünyelerindeki sporcuları ile büyük başarılara imza attıklarının altını çizen Muharrem Kaşıtoğlu, "Voleybol A Takımımız oluşturulduktan sonra 2.senelerinde 2.Lig şansını final maçlarında kaçırdı. Hentbol Takımımız ki ilçede ilk kurulan Hentbol Takımıdır, ilk senesini THF 2.Lig şampiyonu olarak kapattı. Şimdi sıra Atletizm Şubemizde, bu dalda ileriki günlerde adımızdan fazlası ile söz ettireceğimiz düşüncesindeyim. Hasan Hocanın yüzünde o büyük heyecanı, beklentiyi göre bilmekteyim. Nitekim Türkiye Belediyelerarası Atletizm Müsabakalarında elde ettikleri şampiyonluk bunun bir göstergesi olmuştur. Beykoz'da ne kadar çok çocuk ve gencimizi bu spor dalı ile buluşturabilirsek mutluluğumuz ve heyecanımız o derece artacaktır." şeklinde konuştu.

Beykoz Belediyespor Atletizm Takımı Antrenörü Hasan Özbakır, kulüp bünyesinde gerçekleştirdikleri faaliyetler dışında ilçedeki diğer spor kulüplerine de katkı sunabilme düşüncesinde olduklarını söylerken, "Bilindiği gibi Atletizmin Dünyadaki kurulu bulunan tüm spor dalları ile irtibatı bulunmakta. Spor branşlarının ana dalı konumundadır. Biz bir taraftan Beykoz Belediyespor olarak kendi belirlediğimiz plan-proje kapsamında çalışmalarımıza devam ederken, diğer yandan da ilçedeki Amatör Spor Kulüplerine de katkılar sunabileceğimize inanıyoruz." dedi.

Hasan Özbakır açıklamalarının devamında son zamanlarda Beykoz İlçesinde spor dallarının çeşitlilik kazanması ile birlikte faaliyetlerin daha geniş bir alana yayıldığına dikkatleri çekerek, "Benim amacım sadece Atletizm dalında başarılar imza atmaktan öte Beykoz ilçemizde sportif anlamda, kulüpler düzeyinde birleştirici bir özellik kazanıp  ile daha büyük başarılar imza atılmasına katkı sunabilmek. Bu düşünceler kapsamında ilçede bulunan spor kulüplerine bir çağrımız olacak, isteyen tüm takımlarımıza kendileri açısından ve bizlerin çalışma saatleri açısından da iyi bir zamanlama yaparak kondisyonerlik desteği vermek isteriz." şeklinde konuştu.

Beykoz Belediyespor bünyesinde Atletizm sporu ile buluşan çocuk ve gençlerin heyecanları görülmeye değer. Üst yaş gruplarından bir biri ardına gelen başarı haberleri onların antrenmanlara daha canla-başla çalışmalarına neden olmuş. Her biri heyecanlı ve yarınlarda milli takımlarda yer alabilme düşüncesinde. Katıldıkları her bir yarışma onların tecrübelerine tecrübe katacak. Bu sporcular kulüp takımı dışında yer aldıkları okul takımlarında da yakalamaya başladığı dereceler, başarılar ile onlarında adlarının kamuoyunda duyurulmasına neden olmakta.

Bireysel bazda görüşlerine başvurduğumuz sporcuların bir hedefi de eğitim ve spor sürecini dengeli götürebilmek. Birçoğu Üniversitelerin Beden Eğitimi Spor Yüksek Okullarına girebilmek  için kendilerine hedef belirlemiş durumda.

Futbol ile yatılıp futbol ile kalktığımız bu günlerde Beykoz ilçe sporunun en taze yüzleri onlar tabii ki hepsinin önlünde yatan bir aslan, bir takım var ancak onlar daha çok atletizm sporuna yönelmiş, bu camiada yaşananları, hedefleri konuşmakta. Hali hazırda sahip oldukları dereceleri en yüksek noktalara taşıma kararında.

Beykoz Belediyespor Atletizm Takımında Hasan Özbakır ile birlikte Serpil Tarhan ve Erkan Öziz ile birlikte A Takım düzeyinde yer alan sporcularda alt yaş grubu takımlarını antre etmekte.

Spor Servisi

Beykoz Devlet Hastanesi çalışanları iftarda buluştu
Önceki Beykoz Devlet Hastanesi çalışanları iftarda buluştu
Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Sonraki Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz