Son Dakika

Beykoz Arena tam 22 yaşındaymış...

  • 0
  • 9603
Beykoz Arena tam 22 yaşındaymış...
Beykoz Arena tam 22 yaşındaymış...
Beykoz Arena tam 22 yaşındaymış...
Beykoz Arena tam 22 yaşındaymış...
Beykoz Arena tam 22 yaşındaymış...
Beykoz Arena tam 22 yaşındaymış...
Beykoz Arena tam 22 yaşındaymış...
Beykoz Arena tam 22 yaşındaymış...
Beykoz Arena tam 22 yaşındaymış...
Beykoz Arena tam 22 yaşındaymış...
Beykoz Arena tam 22 yaşındaymış...
Beykoz Arena tam 22 yaşındaymış...
Beykoz Arena tam 22 yaşındaymış...
Beykoz Arena tam 22 yaşındaymış...
Beykoz Arena tam 22 yaşındaymış...
Beykoz Arena tam 22 yaşındaymış...

Meclis toplantısında Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, CHP'li Aydın Düzgün'ün sorusunu yanıtlarken, çok önemli bilgiler verdi.

Meclis toplantısında Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, CHP'li Aydın Düzgün'ün sorusunu yanıtlarken, çok önemli bilgiler verdi.

Mart ayının 2. birleşiminin gerçekleştirildiği Beykoz Belediye Meclisi'nde Başkan Yücel Çelikbilek, CHP'li Aydın Düzgün'ün sorusu üzerine çarpıcı açıklamalar yaptı. "Beykoz Arena'nın maketlerini gördük, çok güzel ancak hâlâ bekliyor. Bu konuda bilgi verirseniz çok seviniriz" diyen Aydın Düzgün'e yanıt veren Başkan Yücel Çelikbilek, Beykoz Arena'nın çalışmalarına en kısa sürede başlanacağını ifade etti.

Daha önce 1994 yılında Beykoz Arena için Bakanlık nezdinde bir girişimde bulunduğunu da ilk kez açıklayan Yücel Çelikbilek, "Beykoz Stadı'na başlıyoruz. Tabi siz işin içinde olmadığınız için işlerin nasıl yürüdüğünü, kamu kuruluşlarından iş çıkartmanın ne kadar zor olduğunu bilme şansınız yok. Biz şimdi Belediye olarak projenin tamamını kendimiz üstlendik. Bizim proje müdürlüğümüz işi yapıyor ancak tabi bu da biraz zaman alıyor. Ama zannediyorum kısa sürede tamamlanacak" dedi.

Beykoz Belediyesi'nin Mart ayı 2. birleşimi açılış ve yoklamanın ardından gündem dışı söz alımlarıyla devam etti. İlk olarak söz isteyen AK Partili Meclis Üyesi Emin Yavuz, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Beykoz Şubesi olarak Yeşilay Haftası'nı kutladıklarını dile getirerek, şunları söyledi:

Emin Yavuz: “Çocuklarımızı her türlü bağımlılıktan korumayı hedefliyoruz”

"Beykoz'da yeni kurulan Yeşilay Cemiyeti Beykoz Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak, Yeşilay Haftası dolayısıyla söz almış bulunmaktayım. Yeşilay, insanı, yaratılmışların en şereflisi olarak gören bir medeniyetin toprakları üzerinde kuruldu. Bindokuzyüzyirmide İstanbul'daki işgalci güçlerin şehrin limanlarından, bu topraklara akıtılmak istedikleri binlerce alkollü içki ve beraberindeki zehre karşı Yeşilay'ı kuran kutlu insanlar, sadece sivil bir cemiyet kurmayıp, onun da ötesinde bağımsızlık mücadelesinin de temelini atmış oldular. O gün savunulan medeniyet ve değerlerin bugün maruz kaldığı tehlikenin boyutlarına bakıldığında, aynı cephede bulunan Ali Şükrü Bey, Dr. Tevfik Rüştü Aras, Fahrettin Kerim Gökay, Ahmet Emin Yalman gibi şahıslara ülke olarak hem teşekkür; hem de aynı davayı sahiplenme borcumuz vardır.

Bizler, her geçen gün sigara, alkol ve diğer maddeleri kullanma yaşının düştüğünü kaygıyla takip etmekteyiz. Bu durumlara 'Dur' diyebilmek için Türkiye Yeşilay Cemiyeti olarak amacımız, gençlik ve toplum zarar görmesin diye mücadele vermektir. Bugün başlangıcını yaptığımız, 'Benim Çocuğum Yapmaz Deme' adlı projemiz, işte bu amaçla planlanmıştır. Bağımlılıkla mücadelede annelerimizin farkındalığını artırıp, onlara destek olarak; çocuklarımızı her türlü bağımlılıktan korumayı hedeflemekteyiz."

Emin Yavuz'un ardından söz isteyen CHP'li Aydın Düzgün ile Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek arasında ilginç bir diyalog gerçekleşti. Karşılıklı konuşmada, şunlar dile geldi:

Aydın Düzgün

"Sayın Başkan, yaklaşık 1 haftadır Paşabahçe Şişecam Fabrikası'yla birlikte yavaş yavaş bir tarih yok ediliyor. Yerine inşallah iyi şeyler, güzel şeyler yapılır. Ben ayrıca oradaki fabrika bacasının tarihi bir anlamı olduğunu ve Beykoz'un simgesi olduğuna inanıyorum. Bu bacanın, tarihi bir eser olarak korunması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda sizin de elinizden gelecek tüm çabayı göstermenizi rica ediyorum. İkincisi, Beykoz Stadı yıkıldı, bekliyor. Beykoz Arena'nın maketlerini gördük, çok güzel ancak o da bekliyor. Bu konuda da bilgi verirseniz, çok seviniriz. Teşekkür ediyorum."

Yücel Çelikbilek

"Beykoz Stadı'na başlıyoruz. Tabi siz işin içinde olmadığınız için işlerin nasıl yürüdüğünü, kamu kuruluşlarından iş çıkartmanın ne kadar zor olduğunu bilme şansınız yok. Beykoz Arena ile ilgili olarak Orman Bakanlığı'yla küçük sorunlar oldu. Orada ağaçlar vardır, 'Yerini değiştirelim' derken, işler uzadı. Orada işe yaramayan ağaç da olsa bir şikâyet olduğunda işler uzuyor. Projeyi yapan arkadaş da kayboldu; buradan gitti veya işini değiştirdi. Dolayısıyla biz şimdi Belediye olarak projenin tamamını kendimiz üstlendik. Bizim proje müdürlüğümüz işi yapıyor ancak tabi bu da biraz zaman alıyor. Ama zannediyorum kısa sürede tamamlanacak. Şöyle söyleyeyim: Bu işlerin bir an önce bitmesi en çok beni memnun eder. Sizlerden daha çok..."

Aydın Düzgün

"Biz de memnun oluruz"

Yücel Çelikbilek

"Hayır, benim sizden daha çok sevinmem daha doğru olanıdır. Sen benden çok nasıl sevinebilirsin, bu işi başlatan benim. Ama sizin sevmenizden de gurur duyarım, o ayrı mesele... Yoksa bu çocuk benim çocuğum; benden daha fazla sevme şansınız yok. Ben başlatmışım, ben büyütmüşüm... Hatta şöyle söyleyeyim: Beykoz Arena, benim 1994 yılında kurduğum bir hayalimdi. O zaman yapmaya niyetlenmiştim ancak izin alamamıştım. Tabi sonraki Bakanlıktan izin aldık ama bizim izin almamız da yetmiyor. İşte görüyorsunuz, burada okul yerleri için de aynı şekilde mücadele veriyoruz.

Mesela, Çavuşbaşı'nda Ahmet Akça okulunun yerini yukarıda bir yerle değiştireceğiz ancak aldığımız halde yeri iptal ettiler. Şimdi o okulu biz yapacağız aşağı yukarı 15 milyon liraya yakın para harcayacağız. Yine Tokatköy'de bir okul planı vardı Büyükşehir'den geçti o... Allah izin verirse bir ay içerisinde 24 derslik bir okulun Tokatköy'deki temelini atacağız inşallah... Parası, her şeyi hazır; sadece temel atmak için mevzuatı bekliyoruz. Onun yanında yine Çavuşbaşı'nda bir okulun temelini atacağız. Elmalı İlkokulunun temelinin ihalesi bitti; tamamını teslim ettik mi? Mahmut burada mı? (Başkan Yardımcısı Mahmut Gülbasar'ı işaret ediyor) Mahmut yok... Aslında buraya hepsini almak lazım... Çünkü Mahmut yoksa ben cevap veremiyorum işte... Salih Bey girsin veya Aydın Bey'e en iyi cevabı Salih Bey verir. Ama tabi sisteme aykırı..."

Aydın Düzgün

"Girsin Başkan bizce mahsuru yok"

Yücel Çelikbilek

"Şimdi girsin de başka insanlar 'Ne işi var onların?' dese ben onlara anlatamam... Yani sizin iyi niyetiniz olsa bile bunu benim anlatma şansım yok çünkü basın yazdığı anda bunu hemen suç duyurusu gibi gündeme gelir. 'Belediye Başkanı toplantı salonuna ilgisi olmayan adamı alıyor' derler. Sonra ayıkla pirincin taşını... Maalesef iyi niyet her zaman para etmiyor."

Konuşmaların ardından gündem dışı söz alan bir diğer kişi AK Partili Meclis Üyesi ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu oldu. Beykoz Belediyesi tarafından yapılan 'Uluslararası Logo Yarışması' hakkında çarpıcı bilgiler veren Muharrem Kaşıtoğlu, ülke dışından da 80 ülkeden yarışma koşulları hakkında bilgi almak üzere siteye giriş yapıldığını kaydetti. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı'nın bu yıl ikincisini gerçekleştirecek olmanın gururunun da yaşandığını aktaran Başkan Yardımcısı Kaşıtoğlu, ilçede gerçekleştirilecek turizm etkinlikleri ile ilgili de bilgi verdi.

Gündemde olan tek maddenin ilgili komisyona görüşülmek üzer gönderildiği birleşim, 11 Mart 2016 Cuma günü sabah 10.00'da gerçekleştirilecek olan son toplantının duyurusu yapıldıktan sonra sona erdi.

Haber Merkezi

AK Parti Beykoz teşkilatlarında değişim...
Önceki AK Parti Beykoz teşkilatlarında değişim...
Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Sonraki Beykoz'daki yangında giyim mağazası küle döndü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz