Spor

Beykoz Arena için örnek bir stad

2014.08.06 00:00
| | |
25068

Hafta sonunda Beykoz 1908 A.Ş. maçı için gidilen Büyükçekmece Stadına Beykoz 1908 AŞ taraftarı hayran kaldı.

BÜYÜKÇEKMECE STADI

Dost Beykoz Spor Müdürü Talip Ercan sizler için tesislerin her noktasını karış karış gezip bilgi edindi. Büyükçekmece Belediyesi tarafından çok büyük bir yatırım halinde gerçekleşen tesislerde 4 dörtlük bir otel konforuna rastlanılması şaşırtıcı idi. Darısı Beykoz Arena’nın başına deyip notlarımıza dönüyoruz;

Hafta sonunda Büyükçekmece Stadında oynanan Büyükçekmecespor-Beykoz 1908 A.Ş. müsabakası öncesinde gezdiğimiz Stattaki durum karşısında hayranlığımız gizleyemedik. 20 Bin Kişilik yapılan ve çalışmaların halen daha devam ettiği statta adeta yok yok. 3'er kişilik odalarda televizyon-uydu yayını-bilgisayar bağlantısı-buzdolabı ve özel modern duşlar  ve wc'lerle donatılmış odalarda kalan bordo-mavili futbolcular şanslı mı şanslı.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün tarafından yaptırılan Statta 70 kişiyi karşılayacak bir konaklama alanı da mevcut. Modern çamaşırhane, her soyunma odasında 13 adet duş ve ayrı ayrı wc'ler yemekhane, masaj odaları, kütüphaneli dinlenme odaları, 3 adet ayrı ayrı olan Hakem odaları, mescit ve bir o kadar da özel alan... Beykoz 1908 A.Ş. Takımı yıllardır bu kadar modern bir tesiste maç yapmamıştı. Hele ki takımlara ayrılan soyunma odalarının  genişliği dikkatlerden kaçmadı.

Büyükçekmece Stadı ile ilgili yetkililerden aldığımız bilgileri paylaşıyoruz. 20.000 kişilik olimpik ölçülerdeki  stadın yanında , 2000 kişilik ve 300 kişilik  tribüne sahip iki ayrı stattan oluşan Büyükçekmece Atatürk Spor Kopleksi’nde çok amaçlı hizmet vermek hedefleniyor. 4 yıldızlı otel ayarında  70 yataklı  bir oteli de içerisinde barındıran  spor kompleksinde soyunma odalarından, saunasına, masaj odasından  teknik direktör odasına kadar pek çok detay incelikle düşünülmüş.

Her spor dalı yapılabilir…

80.000 metrekare arazi üzerine kurulan, otopark problemi olmayan dev yaşam ve spor merkezinde tartar zeminli koşu pisti, kale arkalarında cirit ve gülle atma gibi çeşitli spor dalları da rahatlıkla yapılabilinecek.

Aynı anda 8 takımın büyük sahada soyunup giyinebileceği rahat bir ortama sahip  komplekste  güreşçilere  için  antrenman sahaları ve dinlenme odaları da mevcut. Bu kompleksi UEFA  standartlarına uygun yapılabilmesi için hiçbir masraftan kaçınmadıklarını söyleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; “Bu komplekste rahatlıkla 1. Lig futbol takımlarının maçları oynanabilir” dedi. Komplike  ve en ince detayına kadar düşünülmüş başka bir stadın Türkiye de bulunmadığını söyleyen Başkan Akgün “ Yaptığımız bu çalışmaların değeri 10 yıl sonra daha rahat anlaşılacaktır. Bu stad diğer belediyelere ve kulüplere örnek olacak bir projedir.” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Arena, Stadyum, Büyükçekmecespor

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"