Beykoz antrenör eğitim kursuna ev sahipliği yapıyor

  • 0
  • 3757
Beykoz antrenör eğitim kursuna ev sahipliği yapıyor
Beykoz antrenör eğitim kursuna ev sahipliği yapıyor

Beykoz, Hüseyin Yazıcı (Telli Hüseyin) Grassroots C Antrenör Eğitim Kursuna ev sahipliği yapıyor.

Türkiye Futbol Federasyonunun TÜFAD işbirliği ile yapmış olduğu antrenör kursuna Beykoz Belediye Başkanlığı ile Kavacık Spor Kulübü de katkıda bulunuyor.

Toplam 30 antrenör adayı ile 27 Ekim'de başlayan kursu 4 Kasım tarihine kadar devam edecek.

Beykoz’dan da antrenör adaylarının katıldığı kursiyerler arasında; Beykoz İdmanyurdu’nda forma giyen Yasin Sakaloğlu ve Kavacık Spor Kulübünde görev yapan Berkay Fahri Bayır dikkat çeken iki isim oldu.

Antrenör Kursunun Kavacıkspor 15 Temmuz Şehitler Stadındaki açılış programına aynı zamanda Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı da olan İASKF Genel Sekreter Yardımcısı Asım Özdemir kurumu adına katılım sağladı.

Hüseyin Yazıcı (Telli Hüseyin) Grassroots C Antrenör Eğitim Kursunda Koordinatörlük görevini ise Çubukluspor Teknik Sorumlusu Lokman Balcı ile TFF Bal Ligi Takımlarından Kavacıkspor Futbol Direktörü Murat Yılmaz üstlendi.

TÜFAD İstanbul Şube Başkanı Doç.Dr.Mehmet Yorulmazlar Kurs hakkında Dost Beykoz'a açıklamada bulunurken , "Çoktandır beklenen bir Antrenör Kursumuzu daha başlatmış bulunmaktayız. Katkı sunan her kuruma ayrı, ayrı teşekkürlerimizi iletmek isterim. Bilindiği üzere Beykoz ilçemizde daha önce Beykoz Futbol Takımının Sembol Futbolcularından (Hoca) Mustafa Özdemir adına Antrenörlük Kursumuzu düzenlemiştik. Öte yandan yine Beşiktaş ve Beykoz takımlarında forma giyen Nusret Ülük adına da bir seminerimiz olmuştu. Beykoz İlçemizde bu anlamda bir kez daha ahde vefamızı gösterdik ve Çubukluspor'dan yetişen uzun yıllar Fenerbahçe’de forma giyen milli futbolcularımızdan Telli Lakabı ile bilinen Hüseyin Yazıcı adına Antrenörlük Kursunun düzenledik. Katılan tüm adaylara başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

(Telli) Hüseyin Yazıcı kimdir?

Beykoz Çubuklu Spor Kulübü alt yapısında futbola başlayan Hüseyin Yazıcı 1956-1966 yılları arasında uzun yıllar Fenerbahçe Spor Kulübünde futbol oynadı. Daha sonra 1966-1975 yılları arasında o dönemlerin efsane takımı Göztepespor’da uzun bir dönem futbol oynadı.  Ordu Türk milli takımının ve A milli takımın formasını da giydi. Futbolu bıraktıktan sonra Çubuklu spor kulübünde çeşitli görevlerde bulundu. 19.09.1942 yılında Beykoz’da doğdu, 31.12.1989 da vefat etti.

Spor Servisi

Beykoz bu sezonda saç baş yolduracak gibi: 0-1
Önceki Beykoz bu sezonda saç baş yolduracak gibi: 0-1
Beykoz'da çocuğunu kemerle gezdiren anne gündem oldu
Sonraki Beykoz'da çocuğunu kemerle gezdiren anne gündem oldu