Beykoz Anadolukavağı’nda halk isyanda

  • 0
  • 16175
Beykoz Anadolukavağı’nda halk isyanda
Beykoz Anadolukavağı’nda halk isyanda
Beykoz Anadolukavağı’nda halk isyanda
Beykoz Anadolukavağı’nda halk isyanda
Beykoz Anadolukavağı’nda halk isyanda
Beykoz Anadolukavağı’nda halk isyanda
Beykoz Anadolukavağı’nda halk isyanda
Beykoz Anadolukavağı’nda halk isyanda

Anadolukavağı'nın meydan düzenlemesinde sona yaklaşılırken, vatandaşlar sıkıntılarını Dost Beykoz'a iletti.

Beykoz'un turistik bölgelerinden birisi olan Anadolukavağı'nda meydan düzenleme çalışmaları son aşamaya gelirken, vatandaşlardan Dost Beykoz'a şikayet mektupları gelmeye başladı. Resmi olarak camilere 200 metre mesafede durması gereken ve tatil bölgelerinde ise azami 100 metre yakında konuşlandırılabilen içkili yerlerin, Anadolukavağı'nda 40-50 metre mesafede durduğuna işaret eden vatandaşlar, Ramazan ayı dolayısıyla gösterilmesi gereken hassasiyetin eksikliğinden yakındı. İçkili restaurant sahiplerinin Anadolukavağı Halkı'yla olduğu kadar kendi aralarında da sürekli kavgalı olduğunu iddia eden vatandaşlar, buna örnek olarak da son birkaç gündür Kavak'taki Polis Merkezi'nde de kayıt altına alınan kavgaları gösterdi.

Anadolukavağı'nda yaşayan vatandaşlar, mübarek Ramazan ayını huşû içerisinde yaşayamamaktan dolayı oldukça dertli... Bölgenin turizm bölgesi olduğunu kabul eden ancak içkili restaurantların içkilerini 'işletme içerisinde' servis etmesi gerektiğini söyleyen Kavak Halkı, yaşadıkları sıkıntılarla ilgili olarak Dost Beykoz'u mektupla bilgilendirdi. Anadolukavağı'ndaki meydan düzenleme çalışmalarında sona gelindiğini anlatan vatandaşlar, içki ruhsatına sahip işletmeleri ise şikâyet etti. Kavak'ta gezilecek yer bırakmayan ve içki masalarını Ramazan ayında sokaklara taşıran işletmecileri eleştiren Anadolukavağı Halkı, dar yoldan geçen vatandaşları da 'hanutçuların' rahatsız ettiğini iddia etti. Hanutçuların, özellikle yabancı turistlerin zorla kolundan çekerek masalara oturtmaya çalıştığını anlatan bir vatandaş, yetkilileri konuyla ilgili olarak göreve davet etti.

'Kavak'taki parka masa konulmaya devam ediyor...'

Konuyla ilgili olarak Beykoz Belediyesi'nin de bilgilendirildiğini ve İBB'ye ise birkaç kez şikayet dilekçesi gönderildiğini kaydeden vatandaşlar, buna karşın bir sonuç elde edemediklerinden de yakındı.

İçkili restaurant sahiplerinin; tavır ve davranışlarını da altını çizerek eleştiren Kavaklı vatandaşlar, nüfuzunu kullanarak semt halkının şikayetlerini bastırmaya çalıştıran restaurant sahiplerinin olduğunu da ifade etti. Kimi restaurant sahiplerinin bu nüfuzunu meydan düzenlemesi sırasında da kullandığını iddia eden Anadolukavağı sakinleri, meydan düzenlenmesi projesini de sabote ettiklerini savundu. Belediye yetkililerinin restaurantların park alanında bulunan masalarını kaldırma sözü verdiği halde meydan düzenlenmesi bitiminde kalkmadığını anlatan vatandaşlar, bu konuyla ilgili olarak da yetkililere seslendi.

Haber Merkezi

Beykoz’da helikopter destekli nokta operasyon
Önceki Beykoz’da helikopter destekli nokta operasyon
​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Sonraki ​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz