Beykoz amatörlerinin manevi ruhu

  • 18.04.2015 09:43
  • Güncelleme: 18.04.2015 09:45
  • Okunma: 6591 kez
  • Yorum: 0
Beykoz İlçesinin iki kardeş kulübü bu kez anlamlı bir etkinlik için bir araya geldi.
Beykoz amatörlerinin manevi ruhu

Tüm ülkede olduğu gibi Beykoz İlçesinde de çeşitli etkinliklerle anlam kazanan "Kutlu Doğum Haftası" kapsamında Kavacıkspor Tesislerinde özel bir program icra edildi. Kavacıkspor ile Rüzgarlıbahçespor Kulüplerinin birlikte organize ettiği programa başta Kulüp Başkanları Hüseyin Yılmaz ve Fatih Aydın olmak üzere, Yönetim Kurulu Üyeleri ve sporcularla vatandaşlar katıldı.

Ömer Küçüktepe Hocaefendinin Kuran-ı Kerim okuması ile başlayan programda daha sonra Peygamberimizin yaşamı ve ahlakı hakkında bilgi verilmesi ile devam etti. Etkinliğin sonunda sporcularımıza yemek ikramında bulunulmasının ardından program neticelendi.  Etkinliği tesislerini açan Kavacık Spor Kulübü adına Başkan Hüseyin Yılmaz ile Futbol Gelişim Direktörü Murat Yılmaz programın yapılmasına öncülük eden Rüzgarlıbahçespor'a Kulüp Başkanları Fatih Aydın nezdinde teşekkürlerini iletti.

Kavacıkspor Yönetimi Rüzgarlıbahçe Mahallesi Muhtarı Sedat Altun ve Programa iştirak eden paylaşımlarda bulunan Ömer Küçüktepe Hocaya da ayrıca ayrıca teşekkürlerini sundu.

Kavacıkspor Futbol Gelişim Direktörü Murat Yılmaz, Kavacıkspor olarak milli-dini ve özel anlamı olan gün ve haftaları kutladıklarını söylerken, "Bugün de samimi bir ortamda, manevi bir atmosfer teneffüs ettik. Bu organizasyonun kulüp tesisimizde yapılmış olmasından da da mutlu olduk. Rüzgarlıbahçespor yeni federe olmuş bir kulüp olmasına karşın İlçe Spor camiasına renk katmakta. Onların da azimlerini saygı ve takdirle karşılıyorum. Ne yazık ki her iki kulüpte ortak bir sıkıntı yaşamakta. Umarım tesislerimizin yapıldığı günlere en kısa sürede kavuşuruz. Aynı şekilde Rüzgarlıbahçespor'un da beklediği saha biran önce yapılır. Bizlerin semtimiz insanlarına, çocuklarına, gençlerine, ailelerine bir hizmet, katkı sunmaktan öte ne bir düşüncemiz, ne de bir beklentimiz var" diye konuştu.

Oldukça nezih ve manevi atmosferin olanca yoğunluğu ile hissedildiği etkinliğin ardından Rüzgarlıbahçespor Kulüp Başkanı Fatih Aydın yaptığı açıklamada, " Kavacıkspor bize öncelikle sahasını açarak kulüp bünyemizdeki sporcularımızın büyük bir problemini ortadan kaldırdı. Bugün ise iki kulüp ortaklaşa son derece anlamlı bir etkinliğe imzasını atmış oldu. Dinimiz kurucusu Hz. Muhammed Mustafa Efendimizi ( SAV ), andık . Spor Kulüplerinin sadece sportif faaliyetler ile değil bu tür etkinliklerde de öncülü olmalı diye düşünüyorum. Çocuklarımıza, sporcularımıza milli-dini-manevi yönden bilinçlendiremez isek ne kadar başarılı sporcu olursa olsun, bir gün o adını anmadığımız maddelerin bağımlısı olarak boşluğu doldurmak ister. Zaten bizim kuruluş felsefemiz de bu mahallemizden bir tane de olsa topluma-ailesine ve de kendisine yararlı çocuk-genç çıkarabilirsek bizden mutlusu olamaz" diye konuştu.

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz