Makaleler

Beykoz amatörlerinin 2015 performansları

06.01.2016 15:20
| | |
3769

2015 yılı Beykoz takımları açısından genelde başarılı geçti.

Beykoz ilçesini Bölgesel Amatör Ligde temsil eden Paşabahçespor ligin ilk yarısını 22 puanla 5. sırada tamamladı. Liderden sadece 6 puan geride ilk yarıyı tamamlayan Paşabahçespor’un  şampiyon olması için ilk yarıdan çok daha iyi bir performans göstermesi gerekiyor. Paşabahçespor’un en büyük dezavantajı ilk 3 sırada yer alan takımlarla deplasmanda oynayacak olması. Bu takımlarla evinde oynadığı 3  maçı da kaybetmiş olması. Ben Paşabahçespor’un ligi rahat bir yerde bitireceğine inanıyorum.

Süper Amatör Lig'de Beykoz’u temsil eden 5 takımdan 4’ü 19. haftalar itibarıyla oldukça rahat konumda bulunurken Soğuksu, Ortaçeşme ve Beykoz 1908 takımlarının halen ilk 2 sıra iddiası devam etmekte. Özellikle Soğuksu takımının bu kadar başarılı olmasını beklemiyordum. 2 yılda 2 şampiyonluk kazanıp Süper Amatör Lige çıkan Soğuksuspor’un ligde orta sıralarda yer almasının başarı olacağını düşünüyordum. Açıkçası beni şaşırttılar. Bundan sonra oynayacakları 6 maçta alacakları 14-15 puanın ilk 2 için kendilerine yetebileceğini düşünüyorum.

Bir diğer takımımız Beykoz 1908’de ilk 2 için iddialı durumda. Haftaya 4. sırada girecek olan Beykoz 1908 takımının en büyük avantajı önünde bulunan Kocasinan ve Küçükköy takımlarını evinde ağırlayacak olması. Küçükköyspor’u deplasmanda yenip Kocasinan takımıyla berabere kalan Beykoz 1908 coşkulu seyircisiyle bu 2 takımı da yenecek güçte. Yeter ki son 3 maça kadar oynayacağı maçlarda puan kaybetmesin.Beykoz 1908 takımına oynayacağı 7 maçta alacağı 16-17 puanın yeteceğini düşünüyorum.

Beykoz’u Süper Amatör Ligde temsil eden Ortaçeşmespor takımı ise haftalarca ilk 2 sırada yer almasına rağmen son haftalarda kaybettiği puanlarla 4. sıraya kadar düştü. Eğer sezon başındaki temposuna yakın bir tempo gösterirse Ortaçeşmespor’da kendisini ilk 2 sırada bulabilir. Ortaçeşmespor’a  kalan 6 maçta alacağı 14-15 puanın yeteceğine inanıyorum. Umarım başarılı olurlar.

Bir diğer takımımız Çubukluspor oldukça rahat bir konumda bulunuyor. Haftaya 26 puanla 5. sırada girecek olan Çubukluspor neredeyse ligde kalmayı garantilemiş durumda.Bundan sonra oynayacakları maçlarda da oldukça fazla puan alacaklarına inanıyorum . Ligi 40 puan civarında bir puanda bitirmelerini bekliyorum.

En zor durumda bulunan Kavacıkspor’a gelecek olursak, maalesef kısıtlı bir kadroyla mücadele ettikleri ligde işleri hiçte kolay değil. 11 puanla 12. sırada haftaya giriyorlar. Oynayacakları 6 maç var ve en az 14-15 puan almaları lazım. Eğer 25-26 puana ulaşabilirlerse ligde kalabilirler. Aksi durumda önümüzdeki yıl yeniden 1. Amatör Lig'de mücadele ederler.

Beykoz’u 1. Amatör Lig'de temsil eden 9 takımdan 4’ü haftaya üst sıralarda girerken özellikle 18. grupta  bulunan İstanbul Mesudiyespor açık ara lider olarak ilçedeki futbolseverlerin yüzünü güldürüyor. Yine üst sıralarda bulunan takımlardan Anadoluhisarı ve Çavuşbaşı takımları liderden sadece 1 adım gerideler. Bu takımlarımızın da oldukça yüksek oranda şampiyonluk şansı var. Ben neden olmasın diyorum. Bir diğer takımımız Kanlıcaspor liderden 5 puan geride olarak lige devam ediyor. Kanlıcaspor’da biraz temposunu arttırabilirse en azından ligde ilk 2 sırayı alıp play off maçı oynayabilir. İlçemizin en rahat takımı Elmalıspor düşme yada çıkma iddiası neredeyse yok denecek kadar az.Onlar da sezonu rahat bir yerde bitireceklerdir.

Bu ligde yer alan diğer 4 takımımızın da işi zor maalesef. Bu takımlar içinde Örnekköyspor kadro olarak diğer takımlarımıza göre daha avantajlı. Ben Örnekköy takımının bu ligde kalacağına inanıyorum. Ama diğer 3 takımımız Anadolukavağı, Gümüşsuyu ve Tokatköy takımları için mucize gerekli. Ligde son sıralarda yer alan bu 3 takımımızın bundan sonra oynayacakları 8’er maçta en azından 16-17 puan civarında puan almaları lazım ki ligde kalsınlar. Ben bu takımlarımıza da bol şanslar diliyorum. Temennim bütün takımlarımız ligi diledikleri yerde bitirsinler.

Anahtar Kelimeler: Paşabahçespor, Beykoz 1908, Soğuksuspor, Ortaçeşmespor, Çubukluspor, Kavacıkspor, Anadoluhisarı, Çavuşbaşıspor, Kanlıcaspor, Anadolukavağı, Gümüşsuyuspor, Tokatköyspor

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"