Spor

Beykoz amatörlerinde 'kokuşmuşluk' tartışması

Beykoz amatörlerinde 'kokuşmuşluk' tartışması
30.07.2017 16:53
| | |
8815

Foto galeri Video galeri

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK) aylık olağan sabah kahvaltısını gerçekleştirdi. Toplantıda Yenimahalle Spor Kulübü Başkanı’nın sözleri damga vurdu.

Anadoluhisarı Spor Kulübünün ev sahipliğinde gerçekleştirilen sabah kahvaltısında bir gündem belirlenmedi. Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Asım Özdemir'in açılış konuşmasını gerçekleştirdiği toplantıda tansiyon zaman zaman yükseldi.

Başkan Özdemir, "Spor camiamızda geçmişte hizmet etmiş ve vefat etmiş olan büyüklerimizi rahmetle anıyorum. 2017-2018 dönemi başlıyor, Beykoz'da hummalı bir çalışma var. Hem tesisleşme, yapılanma ve sportif faaliyet adına çalışmalar var, bunlar güzel şeyler. Bu çalışmaları daha yakından takip etmek, birbirimizi takip etmek adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Sizlerin görüş ve önerilerini tartışmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Özdemir, BİSK'in başlattığı toplantılara verdiği destekleri nedeniyle Beykoz'un eski Kaymakamlarından Aydın Ergün'e teşekkür etti.

Beykoz Uyuşturucuyla Mücadele Platformu'nun başlattığı 'Uyuşturucu suçlarına verilen cezaların arttırılmasına' ilişkin başlatılan ve ilçe genelinde ses getiren imza kampanyasıyla ilgili kulüp başkanlarından destek isteyen Özdemir, daha önce BİSK'in böyle bir çalışma başlattığını fakat destek bulamadığını söyledi.

Yeni seçilen kulüp başkanları kendilerini tanıtırken, maddi ve manevi olarak sorunlu olan kulüpler ise sıkıntılarını paylaştı. Konuşmacılar, birlik ve beraberlik vurgusu yaparken Kanlıca'da bir dönem Tanju Çolak gerginliği sırasında birlik ve beraberlikle sıkıntının aşıldığına değinildi.

Yine çok sayıda kulüp başkanının belediyeden alınan maddi desteğin paylaşılması konusundaki sıkıntılarla ilgili söylemlerde bulunduğu toplantıda Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu'da eleştirildi.

Beykoz Spor Kulüp Başkanı Zeki Aksu'nun, geçtiğimiz günlerde değişen kabineyle birlikte Gençlik ve Spor Bakanı Beykoz'dan başlığını atanlara yönelik, "Sayın Osman Aşkın Bak'ın annesinin Beykozlu olması neleri değiştirecek göreceğiz" şeklinde alaycı bir ifade kullanmasına, Yeni Mahalle Spor Kulübü Başkanı Recai Çelik tepki gösterdi. Spor Bakanı'nın Beykozlu olmasını ve bunun bir kazanım olduğunu kendi sosyal medya hesaplarından yazan Yeni Mahalle Spor Kulübü Başkanı Recai Çelik, "bu kadar samimiyetsiz ve kokuşmuş bir ortam daha görmedim ama yinede saygılarımı sunuyorum" şeklinde ki ifadelerle Zeki Aksu'ya tepki gösterdi.

Kulüp başkanları arasında Çelik'in sözlerine tepki gösteren Paşabahçe Spor Kulübü Başkanı Coşkun Okur,  "bu söylemlerini asla kabul etmiyorum ve mekanı terk ediyorum" diyerek 'kokuşmuş' ifadesinin geri alınmasını ve özür dilenmesini istedi. Okur'un istekleri yerine gelmeyince yanındaki birkaç kulüp başkanıyla birlikte salondan ayrıldı.

Israrla 'kokuşmuş' ifadesinin ağır bir ifade olmadığını iddia eden Yenimahalle Spor Kulübü Başkanı Çelik'in ifadeleri tansiyonu giderek arttırdı. Yaşanan kavga sonrası BİSK Başkanı Asım Özdemir, toplantıyı bitirdi.

Haber Merkezi

                

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Amatör, Toplantı, BİSK, Asım Özdemir, Recai çelik, Başkan, Kokuşmuş, Tartışma

reklam
2 Yorum
SERKAN TANTA07.08.2017 16:22:01

Zeki Aksu lütfen istifa et.aday yok diyorsun.sen bırakmadan kimse aday olamaz.Tüm yönetim sende seni seçiyorlar.çekil bak para pul isteme ne adaylar çıkıyor.

çubukluyalı01.08.2017 15:24:44

neleri değiştirmesini istiyorsun sayın aksu.ne yapacak adam annesi beykozlu diye sana gelip 3-5 milyon tl verip al kafana göre takılmı diyecek.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"