Makaleler

Beykoz amatörlerinde haftalık analiz

31.03.2015 15:26
| | |
3765

Çavuşbaşıspor’un son lig maçında rakip takımın 4 oyuncu değiştirmesi üzerine, maç sonrası Çavuşbaşı sporun yaptığı itiraz neticesinde,  TFF Hakem Kurulunun verdiği raporda  kural hatası olduğunu, TFF Yönetim Kurulu ve  Tahkim Kuruluda bu kararı onayarak , bu maçta yapılan kural hatası nedeniyle  maçın tekrar oynanmasına karar verildi. Maçta 01 Nisan 2015 Çarşamba günü oynanacak. Ancak bu kararların maç sonucuna göre yansımaları nasıl olacak. Kim haklı kim haksız bilemem ama oynanacak bu maç sonucuna göre bu gruptan  bir takım daha 2. amatör lige haksız yere düşecek. Bu takım hangisi olursa olsun boş yere küme düşecek.

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneğinin yapmış olduğu Genel Kurula katıldım. Bir üyenin Beykoz’da artık yurtlar yapılması gerçeğine değindi. Çok olumlu buldum çoğalan Üniversiteler nedeniyle yurtlara çok ihtiyaç olacaktır. Yeni Başkan Emin Yavuz’u ve Yönetim Kurulunu tebrik eder başarılar dilerim.

BEYKOZ BELEDİYE SPOR: 

Hentbol Erkek takımımız 2. lige çıktı hayırlı olsun emeği geçenleri tebrik ederim.

Bayan Voleybol takımımız yazımı yazdığım sıralarda 2.lige yükselme maçları için Niğde de ikinci maçını oynuyor. İlk maçında Manisa Spor’a karşı dün oynadığı maçta 3-1 yenildi. Yoğun bir baskı altında oynadığımız bu maçı kazanma koşullarımız sanki elimizden alınmıştı diyen Yaşar Kesici'ye göre galip gelmemiz çok zordu diye dert yandı telefonda. Yazım bittiğinde beni tekrar arayan Yaşar Kesici oynadıkları ikinci maçı da kaybettiklerini yarında formalite bir maç yapıp döneceğiz dedi. Bizlere bu sezonda Voleybol branşında çok güzel günler yaşatan Bayan Voleybol  takımımıza, teknik ekibimize ve yöneticilerimize teşekkür eder. Gelecek sezonda başarılar dilerim

SAL KLASMAN GRUBU:

Paşabahçe Spor:  Son iki haftaya lider giren Paşabahçe Spora nazar mı değdi acaba iki hafta üst üste yenildiler. Çıkma ümitleri hala devam ediyor ancak bu son dört maçta acil önlemler almaları gerekecek. Tabiki zor bir lig ama kadrosu genç ve daha geniş olan takımlar BAL Ligine çıkmaya daha yakın takımlar olacak. 30 maç sonra ilk defa yenildikleri takım Ataşehir Çamoluk Sporu 1-0 öne geçmelerine rağmen maçı 3-2 kaybettiler. Ardından Sultanbeyli Gölet sahasında oynadıkları maçta Kartal Bulvar Spora da 2-1 yenildiler. Bu hafta içi maç yok, inşallah bu haftayı iyi değerlendirirler. Aşkın Hoca da bu yoğun maç trafiğinde sakatlıkların da çok olması nedeniyle istediği takımı kurmada zorlandı herhalde. Ben BAL Ligine çıkacaklarına çok inanıyorum. Başarılar dilerim.

2. AMATÖR LİG

Kanlıca Spor: Denizcilik İşletmeleri Spor ile Beykoz derbisinde karşılaştılar. Kanlıca Spor galibiyete daha yakın bir takımdı ve gençliğine güvendi. Denizcilik İşletmeleri de çok tecrübeli bir takım ve futbolun nasıl oynanacağını da biliyorlar dolayısıyla zaman zaman da iyi futboldan örnekler verdiler. İki duran toptan iki gol attılar bu gibi tecrübeli takımlara on sekiz yakınlarında faul yapmadan oynasaydı Kanlıca Spor maçı alabilirlerdi. Her iki takımın da centilmence oynadıkları maç 2-2 berabere bitti.

Karagöz Sırtı Mesudiye Spor: Bu hafta bay kaldı.

Çiğdem Spor: Kendi sahasında Girne spora 3-1 yenildi.

Örnekköy Spor: İyi bir takım olan Örnekköy Spor aldığı bir mağlubiyetle bizi biraz şaşırttı. Şaşkınlığımız fazla sürmeden takım kendine geldi ve maçları kazanmaya başladılar. Bu haftada deplasmandan 0-0 beraberlikle dönerek 1.Amatöre çıkma hedeflerini büyüttüler.

Anadolukavağı Spor:  Paşabahçe sahasında Genç Soğanlık Sporu 6-3 yendi. Maçı bende izledim, A.Kavağı Sporda tecrübeli oyuncular var, gençlerde çok iyi olunca güzel bir maç oldu. Özellikle A.Kavağın ikinci golünü atan 14 nolu futbolcunun gol vuruş tekniğine hayran oldum. Her iki takım sahada çok güzel mücadele ettiler, tebrik ederim.

Göllüköyü Spor: Deplasmanda oynadığı maçta Kavakpınar Spora 1-0 yenildi. Göllüköyü Spor da sakatlar ve işleri nedeniyle maça gelemeyen futbolcuları da var ama önümüzdeki günlerde bu eksikliklerini de gidereceklerdir. Yenilseler de yenseler de gittikleri her yerde övgü alıyorlar.

Akbaba Spor: Mesudiye Spora yenildikten sonra kendine geldi. Artık iç sahada ve dış sahada rakip tanımıyorlar gidene 5 gelene 3 atıyorlar şu an için çok iyiler çünkü başlarında disiplinli Çetin Hocamız var. Hata affetmez bu işi iyi bilenlerdendir.

Riva Spor: Eksik gittiği Pendik Deplasmanında rakibine 8-1 yenildi. Sanırım eksikleri takıma girince daha iyi sonuçlar alacaklardır.

Denizcilik İşletmeleri Spor: Çok tecrübeli bir takım ve başlarında Halit ile İrfan gibi ağabeyleri de var oynadıkları  futbolu istedikleri gibi yönlendirebiliyorlar. Kanlıca Spor ile oynadıkları maçta ise  işi olduğu için gelemeyen  Kamil Hoca da olmayınca zaman, zaman oyundan kopmalar olunca  bir ara mağlup duruma da düştüler. Maçta 2-2- berabere bitti.                         

MASTERLER LİGİ:

Beykoz Masterler Veteran Spor: Masterler Takımımız Kumbasar Spor’u 1-0 yendi.

Anahtar Kelimeler: Asım Özdemir, Dost Beykoz Köşe Yazarı, Amatör, Analiz

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"