Beykoz Amatörleri malzemelerine kavuştu

  • Güncelleme: 01.03.2015 16:32
  • Okunma: 4810 kez
  • Yorum: 0
İASKF kanalı ile gönderilen malzemeler Kavacıkspor Tesisleri'ne indirildikten sonra kulüplere ayrı ayrı tasnif edildi.
Beykoz Amatörleri malzemelerine kavuştu

İASKF kanalı ile gönderilen malzemeler Kavacıkspor Tesisleri'ne indirildikten sonra kulüplere ayrı ayrı tasnif edildi. Daha sonra ise düzenlenen bir tören ile kulüplere malzemeleri teslim edildi.

Sezon içinde maçlarını oynamaya devam eden ve yeni kategorilerde maçlara çıkacak olan spor kulüplerinin temsilcileri dağıtılan bu malzemelerin kış günleri öncesinde oldukça anlamlı olduğunu söylerlerken, “Yağmurlu-karlı havalarda maçlar yapılacak. Dolayısı ile biz kendi imkanlarımız ile her ne kadar malzeme temin etsekte devre aralarında sırıl sıklam hale gelen formaların değişimi sporcu sağlığı için de bir hayli önem arz etmekte idi. Sağ olsun İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Başkanımız Sayın Ali Düşmez’in aylar öncesi verdiği sözün tutulması ile belli bir rahatlamaya kavuştuk. Kendilerine teşekkürlerimizi iletmek isteriz” diye konuştular.,

Malzeme dağıtım töreninin ardından Dost Beykoz’a özel açıklamada bulunan Beykoz İlçesi Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı Asım Özdemir, “Bu güzel jest için İASKF Başkanımız Sayın Ali Düşmez’e Sayın Bakanımız Suat Kılıç nezdinde spor teşkilatı çalışanlarına teşekkürlerimizi iletiyoruz. Beykoz gibi kısıtlı imkanlar ile sportif faaliyetlerde bulunan, gençlere, çocuklarımıza spor yapma imkanı tanıyan kulüplerimize gönül ister ki her anlamda büyük katkılarda bulunalım. Bizler bölgedeki iş adamlarına da sizin vasıtanızla bir mesaj iletmek istiyoruz. Artık sizlerde Beykozlusunuz, Beykozun çocuk ve gençleri sizlerin de çocuklarınız konumunda. Onlara yapılacak her yardım ve katkı geleceğin Beykozunun sağlam temellerde yükselmesine vesile olacak. Spor Kulüplerimizin en büyük ihtiyaçları malzeme konusunda olmakta. Eskiden olduğu gibi kulüplerimiz bir iki kategoride değil, 11’den başlayarak 19 yaş sınırına kadar birçok takımlarla sahaya çıkmakta. Dolayısı ile malzeme sıkıntısı had safhaya varmakta. İASKF Kanalı ile dağıtılan malzemeler yaraya pansuman olarak görülebilir. İşadamlarımızın alacakları diğer malzemeler çok önemli. Bilindiği üzere spor olan yardımlar, harcamalar şirketler için yüzde yüz vergiden düşülecek bir özelliğe sahip. Bu böyle oldu halde iş adamlarımız kendi şirket reklamlarının da formalarda yansıtılacağı yardımları yapmakta tereddüt etmemeli”şeklinde konuştu.

Malzeme dağıtım törenine katılan Beykoz Kulüpler Birliği Kurucu Başkanı Abdullah Yümsel ise Dost Beykoz’a yaptığı açıklamada, “Ben uzun yıllardır spor camiasında aktif görevlerde bulunmuş, spor kulüplerinin desteklenmesi konusunda girişimlerde bulunmuş biri olarak bu yapılan malzeme yardımının kulüplerimiz açısından ne derece anlamlı olduğunu gayet iyi biliyorum. Başta İASKF Başkanımız Ali Düşmez olmak üzere bu işe ön ayak olanlara, malzeme temininde maddi-manevi katkıda bulunanlara teşekkürlerimi iletmek isterim. Bu işin sadece Beykoz İlçesi ile sınırlı olmadığı tüm İstanbul’u kapsadığı da düşünüldüğünde işin boyutu daha da anlam kazanmakta. Ben de nazcizhane Beykoz’dan Belediye Meclis Aday Adaylık başvurumu yaptım. Allah nasip eder ve göreve halkımızın teveccühü ile seçilirsek kafamızdaki birçok yeni projeyi hayata geçirme imkanına da kavuşacağımızı söylemek isterim” dedi.

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz