Talip ERCAN
  • 21/01/2020 Son günceleme: 21/01/2020 14:07
  • 5.219

Yazıma öncelikle en taze haberden yola çıkarak giriş yapma düşüncesindeyim.

İstanbul 1.Amatör Liginde mücadele eden Beykoz ilçemizin iki güzide kulübü olan Gümüşsuyuspor ve Kanlıcaspor futbol takımları İstanbul Süper Amatör Lige yükselebilmek için Play-Off maçına çıktı.

Paşabahçe Stadında oynanan karşılaşmaya büyük bir ilgi vardı. 2019-2020 Sezonunda Beykoz Stadında gördüğümüz, Ortaçeşmespor takımının sezonun ilk maçlarında gördüğümüz yoğunlukta bir taraftar kitlesi maçı takip etti.

Tribünün bir tarafında Gümüşsuyuspor’a gönül verenler, destekleyenler varken, diğer tarafta ise Kanlıcaspor’u destekleyen ve ana tribün girişi olduğundan pek çok spor kulübünden Başkanlar,yöneticiler, teknik adamlar ve futbolcular da vardı.

Dostane biçimde geçen maçı Kanlıcaspor 2-1 kazanıp 2020-2021 sezonunda İstanbul Süper Amatör Liginde mücadele etmeye hak kazandı.

Tabii ki maçın sonrasında şahitlik ettiğimiz görüntüleri bir sporsever olarak beni fazlası ile mutlu etti. Gümüşsuyuspor Başkanı ve Yöneticileri Kanlıcaspor yönetici ve teknik adamlarını tebrik etti, başarılar diledi.

Kanlıcaspor Kulüp Başkanı Ali Esat Yaşar, maçtaki heyecanı sağlıklı biçimde yaşayamayacağı için maça gelemedi. Ancak her anı her dakikasını telefondan takip edip bilgiler aldı. Onun bu takım için yaptıklarını bizzat yakından bilen biri olarak kutluyorum ve Süper Amatör Ligde başarılar diliyorum.

Gelelim Beykoz 1908 takımına...

Sarı-Siyahlı ekip bu sezon gerçekten de iyi bir rakam harcıyor. Başkan Zeki Aksu ve Yöneticileri futbolcularının ödemelerini aksatmadan yerine getiriyor. Ancak nedense sezonun başlarında iyi grafik çizen bazı oyuncular biraz formdan düştü gibi. Neyse bu konu teknik kadronun konusu, biz sadece isim vermeden geçiştirelim.

Beykoz 1908 takımında 2. transfer döneminde bazı isimler kadroya dahil edildi. Bunlar içinden mesela Ömer Coşkun 1.Amatör Ligde forma giyip şampiyonluk yaşadığı Yamanspor’da müthiş bir gol ortalaması ve performans ile dikkatleri çekti. Zaten kendisini Çavuşbaşıspor’dan da tanıyordum.

Beykoz 1908 A.Ş. futbol takımı kadrosuna dahil edilen isimlerden Yusuf’u ilk maçlarında gayet iyi buldum, haftalar geçtikçe mükemmel bir seviyeye geleceğine inanıyorum. Paşabahçespor’dan gelen Yunus Emre Şenoğlu ve Osman Kayagil takıma Klasman Grubu yolunda çok faydası olacak isimler. Özellikle Osman havasını yakalarsa tribünlerin yıldızı olacak bir yetenek.

İstanbul Süper Amatör Ligde mücadele eden takımlarımızdan TED İstanbul Koleji Klasman Grubuna kalacak gibi. Kavacıkspor takımı ise ikinci yarıda adeta nazara uğradı gibi. Son maçına da aynı kadro ile çıktı. Sanırım yazı yazıldığı andaki hafta içinde kadroya birçok oyuncu katacaklar. Soğuksuspor’da onur mücadelesi devam ediyor. Çavuşbaşıspor, İstanbul Mesudiyespor orta sıralarda yer edinme düşüncesinde. Ortaçeşmespor ise bir iki maç aldığı anda düşme hattından uzaklaşacaktır.

Bu vesile ile de 2020 senesinin tüm takım ve sporcular için hayırlara iyi neticelere vesile olmasını diliyorum…

Yazarın Yazıları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz