Beykoz amatör kulüplerine belediye desteği

  • 0
  • 12872
Beykoz amatör kulüplerine belediye desteği
Beykoz amatör kulüplerine belediye desteği

Beykoz Belediyesi'nin amatör kulüplere yapacağı maddi yardım için Belediye Meclisi'nden onay alındı.

Beykoz Belediye Meclisi Eylül ayı son oturumu Birzat Mermer Başkanlığı’nda yapıldı.. CHP’den Salim Kaşkır ve Kemal Yıldız’ın izinli sayıldığı oturumda, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’e Fahri Beykozlu Beratı verilmesi oy birliği ile kabul edilirken, Beykoz’da faaliyet gösteren 26 amatör spor kulübüne de 5 bin TL'ye kadar para yardımı yapılması kabul edildi.

CHP sözcüsü Hüseyin Karababa yapmış olduğu konuşmada, Aydın Ergün’ün, “Diyarbakır’a kim gelirse gelsin Beykozlu olduğunu söylemesi ona destek vermemiz için yeterlidir” dediğini ifade ederek, önergeye destek verdiklerini söyledi.

Yardımlar 10 bin TL olsun…

Kaymakam Aydın Ergün’e Fahri Beykozluluk beratı verilmesine destek veren CHP Grubu, amatör kulüplere yapılan 5 bin TL’lik yardımın 10 bin TL olmasını istedi.

Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Yüksel Baki’de, popülist polita yapamayacaklarını, bu yardımın yapılmasını, Belediye yönetimi olarak kendilerinin istediğini ve yardımların belediyenin bütçesi çerçevesinde yapıldığını ifade ederken, konuya ilişkin görüş belirten Muharrem Kaşıtoğlu, amatör spor kulüplerine nakdi yarımın yanında bu gruba girmeyen başta köy takımları olmak üzere diğer takımlara da Beykoz Belediyesi tarafından malzeme yardımı yapılmasının gündemlerinde olduğunu söyledi.

Kaşıtoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, Beykoz'daki amatör spor kulüpleri de dahil olmak üzere uzun yıllardır talepler çercevesinde İstanbul'da ki bütün amatör kulüplere  yardım yaptığını dile getirdi.

Beykoz Belediyesi Eylül ayı son oturumunu, meclisten yardım onayı alan bir çok kulübün başkanı locadan izlerken, oturumda, Halide Edip Adıvar İlköğretim Okulu’na yapılması düşünülen malzeme yardımı da onayladı.

Haber Merkezi

11 ayda iki şampiyonluk kazandı
Önceki 11 ayda iki şampiyonluk kazandı
Beykoz İshaklı Mahallesinde Geleneksel Pilav günü
Sonraki Beykoz İshaklı Mahallesinde Geleneksel Pilav günü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz